پنج راز فوق العاده موفق بازاریابی ویدیویی

secrets of super successful video marketing

در طول سال های اخیر ویدئو مارکتینگ به یک کانال ضروری برای بازاریابی تبدیل شده است. اما چه چیزی باعث ایجاد یک فیلم عالی می شود؟ و چه چیزی مخاطبان را درگیر خود می کند؟ آیا تنها خوب بودن داستان کفایت می کند؟ یا شاید همه اینها برای رسیدن به مخاطب مناسب در زمان مناسب است؟!


برای اینکه بتوانید در دنیای ویدئو مارکتینگ حرفی برای گفتن داشته باشید باید بهترین راه های مربوط به کمپین های بازاریابی ویدئویی مناسب کسب و کارتان را پیدا کرده و به کار بگیرید. در این نوشتار قصد داریم تا 5 راز برای ایجاد محتوای ویدئویی موفق را با شما در میان بگذاریم. امیدواریم هنگام برنامه ریزی و ایجاد محتوای ویدئویی خود، این نکات را مورد توجه قرار دهید. 


قبل از اینکه به سراغ راهکارها بروید بهتر است با بازاریابی ویدوئویی، مزایا و چالش های آن بیشتر آشنا شوید. برای این منظور مطلب زیر را مطالعه کنید:


آشنایی با بازاریابی ویدئویی، مزایا و چالش های آن


1. ویدئوی خود را بر محور  داستان قرار دهید نه فروش

در دنیای اینترنت انبوهی از ویدئوهای مربوط به فروش وجود دارند که به طور فعال باعث آزار مشتریان شده و به جای جذب مخاطبان باعث دفع و فراری آنها می شوند.


اجازه ندهید این اتفاق برای برند شما هم پیش بیاید. ممکن است این سوال در ذهن تان نقش ببندد که چطور می شود از این چالش سربلند بیرون آمد؟


راهی که می تواند برای گریز از این وضعیت به شما کمک کند این است که ویدئوهای خود را با تمرکز بر داستان گویی تدوین کنید. فراموش نکنید که تمامی قوانینی که برای بازاریابی محتوایی متنی اعمال می شود، برای این نوع بازاریابی نیز باید در نظر بگیرید. می بایست تمرکز خود را بر روی ارزشی که برای مشتریان تان فراهم می کنید، قرار دهید.

  
همچنین با توجه به نیازهای مشتریان و درک خواسته های پنهان آنها، از قدرت احساسی ویدئو نهایت استفاده را ببرید. برای اطمینان از اینکه مشتریان خود را از دست ندهید و امکان جذب آنها را بیشتر کنید، می توانید در انتهای ویدئو یک فراخوان راهبردی و مرتبط با موضوع در کنار URL صفحه مربوطه قرار دهید. البته برای این کار باید حتما در داستان ویدئو آن موضوع مدنظر را گنجانده باشید. 


بیشتر بدانید:

نکات مهم در نحوه نگارش محتوای متنی

نحوه نوشتن پاراگراف اول در محتوانویسی

راهکارهایی برای انتخاب عنوان تاثیرگذار در محتوا نویسی

مقاله نویسی و اصول آن

2. ده ثانیه اول ویدئوی خود را عاقلانه و هنرمندانه تولید کنید.

یک پنجم بینندگان حدود 10 ثانیه یا کمتر بر روی هر ویدئویی مکث می کنند. یعنی به دنبال دریافت اطلاعاتی کوتاه و دقیق هستند. 


این همان چیزی است که کارشناسان ویدئو مارکتینگ بر آن بسیار تاکید دارند. در 5 تا 10 ثانیه اول ریزه کاری ها و مهمترین دلایل را بیان کرده و انتظارات مخاطبان را مدیریت کنید.


برای این کار می توانید با پرسیدن سوال و استفاده از تیزهای تبلیغاتی، کنجکاوی مخاطبان را برانگیزانید. اگر می خواهید ویدئوی شما کارساز باشد و در نهایت به جذب مخاطب و افزایش فروش منجر گردد؛ می بایست خیلی فوری ارزش مدنظرتان را بیان کنید و پاسخ دهید که چرا باید مخاطبان ویدئوی شما را تماشا کنند! 


یعنی در واقع سوالی که ذهن مخاطب را درگیر خواهد کرد را باید به سرعت پاسخ دهید. به عنوان مثال باید این ویدئو را تماشا کنند زیرا باعث خندیدن آنها می شود، زیرا الهام بخش آنها برای عملی می شود و یا چیز جدیدی به آنها می آموزد؟


top secrets to make your video marketing super successful

3. ویدئوی خسته کننده نسازید.

دارمش شاه، بنیانگذار و مدیر ارشد HubSpots در این باره به بهترین وجه می گوید: "بدترین کار این است که یک فیلم کاملا کسل کننده بسازید. ویدیوهایی که خسته کننده هستند بازدید کلی و جامعی ندارند."


بنابراین سوال اینجاست که مخاطبان چه چیزی می خواهند؟ آنها می خواهند بخندند، می خواهند احساس روشن فکر بودن کنند، می خواهند از روزهای خسته کننده خود بیرون بیایند و برای لحظاتی واقعیت های خود را فراموش کنند.


نتیجه این می شود که شوخ طبعی برای فعالیت های بازاریابی ویدئویی بسیار لازم و ضروری است. پس از آن غافل نشوید. سعی کنید خلاقیت و ریسک پذیری خود را بالا ببرید. برجسته باشید و بامزه بودن را یکی از اصول کاری خود قرار دهید.بیشتر بدانید:

▪ روانشناسی مخاطب و تولید محتوای جذاب

4. برای بهینه سازی موتورهای جستجو ویدئوهای خود را  برچسب گذاری کنید.

تاکتیک های زیادی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از آسان تر یافتن فیلم های خود در موتورهای جستجو از آنها استفاده کنید. اولین کاری که باید برای بدست آوردن حداکثر مقدار SEO از فیلم خود انجام دهید (قبل از بارگذاری فیلم در هر سایت مشترک دیگری)  میزبانی آن در دامنه وبسایت خودتان است.


همچنین فعال کردن embedding در ویدئو بسیار مهم است؛ زیرا به شما در احتمال افزایش دریافت پیوندهای بازاریابی ورودی کمک می کند. 


وقتی نوبت به سئو برای ویدیو می رسد، متا و توصیف، همه چیز است. چرا؟ به این دلیل که توضیحات (متا) به موتورهای جستجوی گوگل اجازه می دهد تا ویدیوی شما و محتوای آن را درک کنند.


برای رسیدن به چنین هدفی باید اطمینان حاصل کنید که فیلم ها با کلمات کلیدی مرتبط برچسب گذاری شده اند و با توضیحات کامل و عناوین منحصر به فرد به خوبی توضیح داده شده باشند. این یک قانون است که برای کسب رتبه بهتر در گوگل نیاز دارید که اطلاعات کافی و درست به آن بدهید. بیشتر بدانید:

آنچه که باعث کسب امتیاز منفی از گوگل می شود

لیست سیاه گوگل چیست؟

موتورهای جستجوی گوگل و نحوه کارکرد آنها

نقش کلمات کلیدی در ترافیک وبسایت 

decrets of video marketing

5. آموزش بدهید و خود را محک بزنید.

آیا می دانید 65 درصد مخاطبان شما در حال یادگیری هستند و نیاز به آموزش در مورد محصولات و خدمات شما دارند؟


یکی از قدرتمندترین روش هایی که می توانید برای بازاریابی ویدیویی استفاده کنید، آموزش مخاطبان است. نکته مهم این است که آموزش می تواند در اشکال مختلف و در رده های مختلف قرار داشته باشد.


به عنوان مثال، شما می توانید به مشتریان خود نحوه استفاده از محصول یا خدمات تان را بیاموزید و نکات مفیدی درباره نحوه استفاده حداکثری از آنها ارائه دهید. یا می توانید یک وبینار ایجاد کنید تا دانش صنعت خود را به نمایش بگذارد، نام تجاری خود را به عنوان یک رهبر فکری قرار دهید، به زندگی مصرف کنندگان خود ارزش بیفزایید و بسیاری موارد دیگر.


ویدئو مارکتینگ همچنین می تواند اثبات اجتماعی محصول یا خدمات شما باشد. بر اساس داده های به دست آمده، توصیفات مشتری با 89 درصد، بالاترین امتیاز اثربخشی را برای بازاریابی محتوایی دارد. 


شما می توانید به راحتی از این امتیاز به سود خود بهره ببرید. بدین صورت که هنگام ایجاد داستان های موفقیت ویدئویی، به داستان مشتری و موفقیت او در استفاده از محصول و یا خدمات تان نیز اشاره کنید. به همین راحتی می توانید درصد بالایی از اثربخشی را به ویدئوی خود اختصاص دهید.این مطالب نیز به شما کمک خواهد کرد:

راهکارهایی برای ایجاد پادکست های جذاب

سئو و نبایدهای آن

چطور ترافیک بالایی در موتورهای جستجو داشته باشیم؟انتهای مقاله/
راهکارهایی برای موفقیت در ویدئو مارکتینگآخرین تاریخ به روزرسانی: 1399/11/19سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071