از UGC چطور می توان در بهبود تجارت الکترونیک استفاده کرد؟

user generated content

امروزه بیش از 87 درصد شرکت ها از محتوای تولید شده توسط کاربر به صورت محتوای رایگان و معتبر استفاده می کنند. از طرفی مشاغل مختلف در حال یافتن روش های جدید و نوآورانه برای استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران خود به روشی مفیدتر از صِرف تقویت کننده تعامل هستند. مطمئنا یک ظرفیت فوق العاده استفاده نشده وجود دارد که می تواند نقش بسیار موثری در بهبود تجارت الکترونیک داشته باشد.


اگر شما یک تجارت داده محور دارید و همچنین به این فکر می کنید که با محتوای تولید شده توسط کاربر چه کارهای دیگری می توان انجام داد، در اینجا چند ایده عالی برای شروع به شما ارائه می دهیم.


در مقاله ای تحت عنوان ( چطور از محتوای کاربر در بازاریابی نوین استفاده کنیم) روش هایی را به شما آموختیم که با کمک آنها بتوانید از UGC  به عنوان راهی مدرن برای محتواسازی وبسایت تان استفاده کنید. 


در عین حال محتوای تولید شده توسط کاربر اگر به خوبی تجزیه و تحلیل شود و از لحاظ تاکتیکی مورد استفاده قرار گیرد، بسیار بیشتر از بازبینی و رتبه بندی محصول کارایی دارد.

بیشتر بدانید:

چطور از محتوای کاربر در بازاریابی نوین استفاده کنیم؟

مزایای محتوای تولید شده توسط کاربر شاید بگویید من در حال حاضر چندین نرم افزار تجزیه و تحلیل در backend خود دارم که رفتار خریدار را به من می گوید.

بله. این کاملا درست است، اما این نرم افزار تنها به شما می گوید که خریدار مایل هست چه چیزهایی در وبسایت یا آپ شما وجود داشته باشد. در حالی که بیشتر UGC ها (محتوای تولید شده توسط کاربر) در خارج از وبسایت یا آپ اتفاق می افتند. این نوع نگاه یک دیدگاه کاملا جدید به شما می دهد که نمی توان آن را نادیده گرفت. 


برای درک بهتر این موضوع، اجازه دهید تفاوت بین بررسی/ رتبه بندی محصولات و UGC را بیان کنیم.◊ تفاوت بین رتبه بندی محصول و UGC چیست؟

▪ بازبینی/ رتبه بندی محصول: این آیتم نتایج نظرسنجی ها و فرم های بازخورد کاربر شما است. در اینجا، ابتدا با کاربر تماس می گیرید و از او بازخورد می خواهید.


▪ محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC): این موارد با رضایت کاربر برای شما انجام می شود. در اینجا، آنها ابتدا با شما تماس می گیرند.

امیدوارم که با همین تعریف کوتاه اهداف مختلف این دو و تفاوت بین آنها را درک کرده باشید. یادداشت سردبیر: گروه تحریریه آسان پن در کنار شماست تا بتوانید با ارائه محتوای اورجینال و مبتنی بر سئو هم در رتبه بندی سایت نمره بالایی اخذ کرده و هم در جذب مخاطب و مرجع شناخته شدن وبسایت تان پیشگام باشید. کافی است درخواست خود را در این لینک ثبت کنید. https://www.asanpen.com/clientregister


UGC

◊ محتوای تولید شده توسط کاربر چه نکاتی را به ما می گوید؟

در ادامه 9 نکته مهم را که UGC به شما می گوید و می تواند در بهبود شرایط کسب و کارتان تاثیر گذار باشد، با هم خواهیم دید.1. مشخص کردن "مکان" در UGC

امروزه افراد همیشه مکان را در پست های اینستاگرامی و فیس بوکی خود اضافه می کنند. با دیدن این مجموعه مکان ها می توانید محل استفاده کاربران از محصول تان را تحلیل کنید. به راحتی می توانید مکان ها را در فضای باز، مکان های تفریحی، دفاتر، غذاخوری و غیره دسته بندی کنید.2. تحلیل سبک زندگی کاربران و مشتریان با UGC

هنگامی که کاربران محتوای خود را به اشتراک می گذارند، با مشخصات رسانه اجتماعی آنها آشنا می شوید که درک سبک زندگی، جمعیت، دوستان و علایق آنها منبع بزرگی از اطلاعات است.3. نحوه استفاده کاربران از محصولات شما

ممکن است اینگونه باشد که آنها از کالای شما به روش دیگری غیر از آنچه تصور می کنید استفاده کنند. این می تواند یک مورد استفاده جدید و تازه برای محصول شما باشد که می توانید این شیوه جدید استفاده را برای بهبود انطباق با محصول با سایر کاربران نیز به اشتراک بگذارید.4- درک آنچه که برای کاربر مهم است.

هر کاربر منحصر به فرد است و هر کس ویژگی های مورد علاقه خود را در مورد محصول شما دارد. وقتی محصول خود را در عمل مشاهده می کنید، به راحتی می توانید درک کنید که دوست داشتنی ترین ویژگی های آن چیست.

things your user generated content is telling you

5- هشتگ های مربوطه کدامند؟

با استفاده از تصاویر و فیلم های تولید شده توسط کاربر در شبکه های اجتماعی، کاربران هشتگ های زیادی را به اشتراک می گذارند که به نظر آنها مربوط به توصیف محصول یا خدمات شما است.


این هشتگ ها می توانند الهام بخش مدیران رسانه های اجتماعی شما باشند؛ زیرا آنها می توانند این هشتگ ها را به هشتگ های قبلی اضافه کنند و پیام های پست ها را بر این اساس تغییر دهند. همچنین می توانند هشتگ های پرکاربرد را بررسی کرده، به الگوی آن ها پی برده و سپس تصمیم گیری کنند.


6. چگونه کاربران پیشنهاد و موقعیت شما را درک می کنند؟

این یک کابوس بازاریابی است که بین ارزش پیشنهادی و ارزش درک شده محصول فاصله بیندازد. این شکاف غالبا به دلیل سوگیری و پیش فرض بازاریاب در مورد محصول یا پیشنهاد ایجاد می شود.


به عنوان مثال، ممکن است محصول برند شما در دسته محصولات ماجراجویانه طبقه بندی شود، اما مردم آن را سرگرم کننده تلقی کنند.تجزیه و تحلیل محتوای UGC می تواند یک بررسی اعتبارسنجی بسیار خوبی برای یافتن این شکاف باشد. زیرا واقعی است، تعدیل نشده است و فراتر از بررسی ها و رتبه بندی محصولات است. این شرایط فرصتی مناسب برای بررسی مجدد نحوه بیان ارزش پیشنهادی و موقعیت یابی و پیام رسانی از طریق کانال ها است.7. اعتبار سنجی مشخصات مخاطبان با UGC 

بسیاری از اوقات، تفاوتی بین بخش کاربری که شما هدف قرار داده اید و بخش کاربری که از محصولات شما استفاده می کند، ایجاد می شود. 


به بیان ساده تر ممکن است شما یک بخش خاص از افراد را هدف قرار داده باشید اما در عمل گروهی از محصولات شما استفاده کنند که در هدف گذاری شما گنجانده نشده باشند. این بررسی و اعتبار سنجی به شما کمک می کند تا بتوانید هدف گذاری موثرتری داشته باشید. 8. با UGC مشتریان خاص را هدف قرار دهید.

اکنون که اطلاعات جمعیتی مخاطبان خود را می دانید، می توانید به راحتی یک مخاطب هدف زیبا بسازید و تبلیغات اجتماعی را در راستای اهداف جدید قرار دهید.

9. بازخورد عالی از UGC برای بهتر کردن نسخه های بعدی محصول

این بازخورد می تواند ترکیبی از نکات 3 و 4 باشد. با دانستن اینکه کاربران کدام ویژگی را بیشتر دوست دارند، می توانید نقشه راه محصول خود را از قبل برنامه ریزی کنید. زیرا اکنون می دانید که چه چیزی را قوی تر بسازید و وقتی با یک مورد استفاده کاملا جدید آشنا شدید، می دانید که در نقشه راه محصول خود دوباره چه کاری را باید انجام دهید.نکته: همچنین می توانید یک کمپین کوچک UGC را اجرا کنید و از مردم در مورد ویژگی های جدیدی که می خواهند در محصول شما ببینند سوال کنید.

انتهای مقاله/ 
محتوای تولید شده توسط کاربر چه چیزهایی به ما می گوید؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1399/11/18سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071