مزایای محتوای تولید شده توسط کاربر و نحوه کارکرد آن

benefits of user generated content and how it works

همانطور که مخاطبان هر روز با پیام های تبلیغاتی انواع برندها مواجه می شوند، آنها نیز معمولا در آگهی ها به دنبال یک تجربه عمیق تر، نزدیک تر و تعاملی با مارک ها هستند. محتوای تولید شده توسط کاربر، در اصل یک راه بازاریابی هوشمند است که برندهای انسانی را در جهت تحریک تعاملی پایدار، نگه می دارد.


در یک مطالعه نشان داده شد که 86 درصد از هزاران نفری که مورد پرسش قرار گرفتند، تجربه سایر کاربران، شاخص مهمی در انتخاب برند و اعتماد آنان به کیفیت محصول، بوده است. نتایج تحقیق دیگری نشان داد که 68 درصد از کاربران رسانه های اجتماعی، تصمیم گیری های خرید خود را با توجه به اطلاعاتی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند، می گیرند. این آمار و بسیاری آمارهای مشابه دیگر به خوبی نشان می دهند که چرا UGC توانسته است از طریق تکنولوژی، تاثیر عمیق و قدرتمندی بر سایر کاربران داشته باشد.


با این توضیح کوتاه به بررسی جوانب UGC می پردازیم.   

◊ محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟

طی دهه های متمادی و با پیشرفت های قابل توجهی که در تکنولوژی به وجود آمده است؛ کاربران داستان های زیادی از انواع مارک ها و برندها را به اشتراک گذاشته اند. آنچه که امروزه به عنوان UGC در بین وبمستران رواج پیدا کرده است مخفف User Generated Content است که به معنای تولید یک نوع محتوا توسط مصرف کننده می باشد و در اصل بخشی از دارایی های یک برند تجاری محسوب می شود.

پیروان رسانه های اجتماعی، سازندگان و متخصصان تولید محتوا، می توانند انواع محتواهایی را که به نوعی با یک برند تجاری در ارتباط هستند ایجاد کنند و همین امر ماهیت UGC آنها را تشکیل خواهد داد. ◊ چرا برند شما نیاز به محتوای تولید شده توسط کاربر دارد؟

ادغام محتوای تولید شده توسط کاربر با جنبه های دیگر استراتژی بازاریابی شما مزایای متعددی دارد از جمله:

▪ افزایش میزان مشارکت

در بررسی های به عمل آمده محقق گردید، زمانیکه مشتریان از ویدئوهای تبلیغاتی یک برند در شبکه های اجتماعی خود استفاده می کنند 28 درصد به میزان مشتریان و کاربران آن برند خاص افزوده می شود. علاوه بر اعتماد کاربران جدید به مشتریان قبلی، این مصرف کنندگان تازه نیز چنین محتواهایی را با حلقه های اجتماعی خود به میزان دو برابر بیشتر به اشتراک می گذارند.  


▪ بهبود ارتباط با مصرف کنندگان

بیش از 50 درصد از مصرف کنندگان با ایجاد اعتماد توسط کاربران دیگر به گروه مشتریان شما می پیوندند. دسترسی کاربران به محتوای UGC به آنها کمک خواهد کرد تا برند تجاری شما را صادق و قابل اعتماد تلقی کنند.


▪ میزان ترافیک بالاتر

UGC فرصتی مناسب برای پیوند بین کاربران با نام تجاری و وبسایت شما را فراهم می کند. بنابراین به عنوان یک منبع مفید و موثر برای ایجاد ترافیک بالا محسوب می شود.


▪ افزایش نرخ تبدیل

یافته ها نشان می دهد که نرخ های تبدیل  زمانیکه مصرف کنندگان در طی مراحل خرید خود با UGC ارتباط برقرار می کنند؛ به میزان 4.6 درصد افزایش می یابد.

Increase conversion rates

▪ رشد پایه و روابط اجتماعی

برندهایی که کاربران را به خوبی جذب می کنند معمولا توجه زیادی را به خود جلب می کنند، زیرا مصرف کنندگان به دنبال یک معامله خوب، یک مسابقه چالش انگیز و یک مکان که در آن افراد مورد علاقه، مکالمات جالب را برگزار می کنند؛ هستند.◊ چگونه بیشترین محتوای تولید شده توسط کاربر را ایجاد کنیم؟

در حالیکه محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند منبع تغییر برای یک برند باشد، تعداد بسیار کمی از وبسایت ها از این مسئله به نفع خود در تعامل ها، نرخ تبدیل ها و حتی بازده سرمایه گذاری های خود استفاده می کنند.

در اینجا برخی از الزام های کلیدی برای استفاده از قدرت UGC را شرح می دهیم.

• نوع محتوا را انتخاب کنید.

فرض کنید شما اهداف تان را بر مبنای استراتژی UGC قرار داده اید، گام بعدی مشخص کردن نوع محتوای مورد نیاز برای دستیابی به این اهداف تجاری است.


محتوا را می توانید برای رسیدن به مخاطبان خود به نوع کانال های مورد استفاده تقسیم بندی کنید:

*کانال های به دست آمده و تولید شده توسط کاربر

برندهای تجاری می توانند از طریق الهام بخشیدن به کاربران برای ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا در کانال های به دست آمده، شکل بگیرند و مکالمات را حفظ کرده و از آنها در جهت پیشبرد اهداف خود بهره برند.

نمونه هایی از این نوع محتواها: بررسی محصول و رتبه بندی در وبسایت های مربوطه، محتوای رسانه های اجتماعی خاص، مطلبی که توسط یک متفکر با هدفی خاص برای یک قشر خاص نوشته می شود و ... .*رسانه های متعلق به UGC ( پیج های شخصی)

کاربران می توانند نظرات شخصی خود در ارتباط با استفاده از محصولات و یا خدماتی که دریافت کرده اند را از طریق فیلم، عکس و یا مطلب  در صفحات رسانه های اجتماعی خود همانند وبسایت ها و یا خبرنامه ها و... به اشتراک بگذارند.

این یک ویژگی متعلق به محتواست که شما می توانید با استفاده از عکس هایی که مصرف کنندگان به اشتراک می گذارند و یا به بررسی و رتبه بندی محصولات شما می پردازند برای برجسته کردن محصولات و خدمات خود از آنها استفاده کنید.  


به عنوان یک مثال روشن و واضح: تور گردشگری کوئینزلند، برای جذب هرچه بیشتر افراد به Barrier Reef ( یکی از بزرگترین سواحل مرجانی در استرالیا)، کوئینزلند گردشگری را در وبسایت و صفحات رسانه های اجتماعی قرار داد و از مردم خواست تا به عنوان "بهترین کار در جهان" کار سرپرستی جزیره گرمسیری و استوایی Barrier Reef را به طور نمادین انجام دهند. بدین منظور کمپینی بالغ بر 35هزار نفر ایجاد شد و هر کدام نیز یک برنامه ویدئویی ساختند و در پایان نیز رای گیری شد و یک برنده از بین افراد برگزیده شد.

نتیجه کار: 55 میلیون صفحه نمایش، 8.4 میلیون بازدید کننده منحصربفرد و سود مالی بالغ بر 368 میلیون دلار نصیب شرکت شد. *کانال های پرداخت شده (بدون هزینه)

این کانال ها شامل پرداخت اجتماعی، چاپی، تلویزیونی و رسانه های دیجیتالی هستند. استفاده از UGC از طریق کانال های پرداخت شده امکان دسترسی بیشتر و در اختیار قرار دادن محتواهای بسیار مرتبط با مصرف کنندگان را فراهم می کند. ایده های محتوایی تلویزیونی یا آگهی های چاپی، حاوی محتویاتی هستند که توسط مخاطبان ایجاد شده است. آگهی هایی که توسط یک شخص مشهور یا رسانه های اجتماعی برای تبلیغ ویدئوها یا عکس های گرفته شده توسط هواداران، تنظیم و آماده شده است در همین دسته قرار می گیرند.• تنظیم دستورالعمل های روشن برای ارسال محتوا

اینکه مصرف کنندگان در خط مقدم UGC قرار ندارند، به این معنا نیست که شما باید کنترل کاملی از روند را در دست بگیرید.

Afdhel Aziz  مدیر برند تجاری ABSOLUT، توصیه می کند که از طریق دستورالعمل های استراتژیک، برندها می توانند تیم های خاصی را تشکیل دهند تا از طریق آنها اطمینان حاصل کنند که UGC آنها با اهداف کمپین سازگار است.

به عبارتی شما باید یک منبع معتبر UGC خود باشید و برای جامعه هدفتان با ارائه نمونه هایی از دیدگاههای مشتریان، الهام بخش باشید. در اینصورت می توانید نوع محتوایی را که می خواهید مشخص کرده و محتوای مناسب با کیفیتی را از مخاطبانتان دریافت کنید. به جای اینکه در فکر حل و فصل کردن تصاویر و فیلم های معمولی و متوسط و یا مخاطبانی باشید که چندان برای شما سود آوری ندارند؛ زمانی را برای ایجاد منابع مهم که به طور واقعی نشان دهنده برند شماست، اختصاص دهید.  • با سازندگان محتوای حرفه ای همکاری کنید.

برای ایجاد یکپارچگی بین UGC و نام برند تجاری و اهداف کمپین تان، همکاری با تولید کنندگان محتوا به عنوان یک مزیت بزرگ محسوب می شود. این سازندگان محتوا نه تنها یک موفقیت بزرگ را در حوزه بازاریابی دیجیتال ایجاد کرده اند، بلکه همچنین توانایی شناسایی و توسعه مفاهیم محتوا را که می توانند برند شما را در مسیر درست هدایت کنند؛ دارند.

Professional Content Manufacturersبرخی از بهترین شیوه ها برای مشارکت موفقیت آمیز با تولید کنندگان محتوا به قرار زیر است:

1. آنها را با دستورالعمل هایی درباره اهداف کمپین و نام تجاری خود آشنا کنید، اما آنان را برای ایجاد خلاقیت آزاد بگذارید.

2. با تولید کنندگانی کار کنید که غالب تم های آنها با ساختار نام تجاری شما هماهنگ باشد.

3. به میزان ارزش آفرینی شان، آنها را مورد ارزیابی قرار دهید. در مجموع هدف اصلی محتوای تولید شده توسط کاربر(UGC)، ایجاد اعتماد، اعتبار و احساس مثبت جامعه هدف است. با ارائه دادن چنین فرصتی به مصرف کنندگان، امکان برقراری ارتباط با افراد جدید از طریق مکالمات معنادار، فراهم می شود و شما و برندتان در یک جایگاه مناسب و در خور شان تان قرار خواهید گرفت؛ ضمن اینکه روز به روز به لیست مشتریان ثابت و بلندمدت تان افزوده خواهد شد. انتهای مقاله/
محتوای تولید شده توسط کاربر چیست و مزایای آن کدام است؟ آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/16سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن