تقویم محتوا و تاثیر آن بر ترافیک سئو سایت

Content calendar and its impact on SEO
اکثر ما با تقویم های سنتی نوشتاری که در نحوه انتشار محتوا به ما کمک می کنند، آشنایی داریم اما نوع دیگری از تقویم وجود دارد با عنوان تقویم های دیجیتال محتوایی؛ که در این مبحث شما را با این نوع تقویم و کارآیی آن بیشتر آشنا می کنیم.


ابتدا بهتر است که با یک توضیح مختصر شما را با بازاریابی به کمک محتوا بیشتر آشنا کنیم. 
بازاریابی محتوایی اساسا یک استراتژی بازاریابی مرحله ای و گام به گام و قوی است که به کمک آن می توانید مشتریان خود را شناخته و از چیزهایی که روی آنها تاثیر می گذارند آگاهی یابید. 
تقویم محتوا برنامه ریزی دقیق مکتوب و ثبت شده ای است که از آن برای سامان دادن به فرایند تولید محتوای هدفمند بهره گیری شده و باعث تحقق بهتر و کاملتر اهداف بازاریابی می گردد؛ بنابراین بهترین راه جذب ترافیک بالا در وبسایت، انجام دادن کارهایی است که تقویم محتوا در توسعه آن به کمک ما می آید. 


طبق مطالعات CMI، شصت (60) درصد از افرادی که خود را موظف به داشتن پلت فرم مکتوب می دانند و از آن بهره می برند توانسته اند سود بیشتری از حضور در شبکه های اجتماعی به خود اختصاص دهند؛ در مقابل کسانی که دارای استراتژی شفاهی بوده اند تنها 32 درصد موفقیت به دست آورده اند. از طرفی 78 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی در امریکا معتقدند که شبکه های اجتماعی در خریدهایشان نقش مثبت ایفا کرده است. 
این آمار و بسیاری آمارهای مشابه دیگر ما را متقاعد می کند که داشتن یک استراتژی مکتوب می تواند ما را در رسیدن به اهدافمان نه تنها یاری دهنده بوده بلکه باعث تمرکز روی مطالب اصلی شده و دقت را بالا برده تا بدون ابهام بدانیم می خواهیم چه کاری را انجام دهیم و چگونه با کیفیت بالا آنرا به مرحله اجرا درآوریم. همه اینها در مجموع موجب کار مستمر مفید و روند سریع رشدمان می شود. 

Content calendar and trust building in the contact              وجود یک تقویم محتوایی برای نشر مطالب یک چارچوب فکری و عملی به گروه می دهد که با کمک آن هم می توان برای مشتریان

                                                           اعتماد سازی کرد و هم در نظم دهی تیم تحریریه نقش بسزایی دارد. 


مدلهای زیادی برای ایجاد تقویم محتوایی وجود دارند که برخی به سبک کاغذ و مدادی بوده و برخی بصورت دیجیتالی هستند. اینکه شما از چه نوع ابزاری برای ایجاد تقویم محتوایی خاص خودتان استفاده می کنید مهم نیست؛ آنچه که مهم است این است که این ابزار شما را در رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد. 


تقویم محتوایی شما بایستی سندی باشد که در آن مکانی برای ثبت ایده های نو وجود داشته باشد، همچنین تقسیم کار بین اعضا گروه را به خوبی مشخص نماید، دارای یک زمان بندی دقیق برای به روزرسانی محتواها باشد و اینکه استراتژی محتوایی بایستی در آن بصورت واضح و روشن بیان شود و به تولید محتوا جهت دهد. 
با داشتن یک تقویم محتوا می توانید بررسی کنید که کدامیک از مطالب شما بیشتر مورد استقبال کاربران قرار گرفته و در نتیجه از دیدگاه های آنان آگاهی یابید و بتوانید فاکتورهای مهم در تولید محتواهای مفید و پربازده را بیابید و در نهایت پروسه تولید محتوای خود را سازماندهی کرده و بهینه نمائید. 


بسته به نوع کسب و کارتان، در یک بازه زمانی حداقل یک ماهه، تمامی فعالیت ها، عنوان ها، نوع محتواها، نحوه و بازه انتشار محتواها، شخصیت مخاطبان هدف و... را در تقویم محتوا ثبت کنید و در آخر نیز چه باید کرد ماه و یا ماه های بعدی را مشخص نمائید. حتی شما می توانید از تقویم خود برای ارزیابی تعداد محتواهایی که منتشر کرده اید، استفاده نمائید و این کار در اصل به شما کمک خواهد کرد تا به بررسی میزان تلاش یک ماهه خود و تیمتان بپردازید. همچنین این نوع تقویم باعث بهبود روند کار تیم تحریریه شما می شود. 
این تقویم به شما کمک می کند تا متوجه نیاز مشتریان خود شده و هرآنچه که مورد نیازشان است را مستقیما ارائه دهید و این بهترین راه جذب مخاطبان است. زمانیکه شما آنچه مورد نیاز و خواست مخاطب است را ارائه  می دهید این اطمینان را در ذهن مخاطب ایجاد می کند که بتواند به شما اعتماد کرده و جزء مشتریان ثابت شما گردد. 
تقویم محتوایی تنها مربوط به نرم افزار مایکروسافت آفیس نمی باشد، بسیاری از ابزارهای آنلاین همانند گوگل درایو، ترلو و ... هستند که می توانند در تهیه تقویم محتوایی دلخواه تان ایفای نقش کنند. 


به طور خلاصه 
یک تقویم محتوایی خوب دارای خصوصیات زیر است: 
▪ نقشه دقیقی از روند تولید محتوا بر اساس شخصیت مشتریان دارد. 
▪ براساس تاریخ هایی که در کسب و کارتان مهم است تنظیم شده است.
▪ دارای زمان بندی یادآوری است تا بتوانید در روزهای خاص، محتواهای مناسب و با کیفیت ایجاد کنید. 
▪ برای روزهای تعطیل که گاه می تواند بر کسب و کار شما تاثیرگذار باشد برنامه دارد. 
▪ یک مرکز ارتباطی برای اعضا و همکاری بهتر آنان است. 

Drafting and reviewing the content          به خاطر داشته باشید همیشه پیش نویسی از محتوای خود بنویسید و آنرا بارها بررسی نمائید تا بتوانید با کیفیت بالایی آن را ارائه دهید. 

انتهای مقاله/

نحوه تاثیرگذاری تقویم محتوا بر سئوآخرین تاریخ به روزرسانی: 1396/12/13سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن