استراتژی فروش و جذب مشتری


Customer sales and recruitment strategy

کسب درآمد و افزایش سود یک برند، در گرو جذب هرچه بیشتر مخاطبان و بازدیدکنندگان از سایت و یا فروشگاه شماست. به همان اندازه ای که بتوانید افراد بیشتری را ترغیب به ورود به سایت تان کنید می توانید با روشهایی آنان را تبدیل به مشتری و مشتریان وفادار کنید. اما از آنجا که روش های منحصر بفرد و ویژه ای برای انواع تجارت های الکترونیکی طراحی و اجرا می شوند، نمی توان یک مسیر را به عنوان بهترین مسیر بیان کرد. گاهی مسیری که برای تجارت شما بهترین سودآوری را به همراه دارد برای فردی دیگر به هیچ وجه کارایی ندارد. بنابراین در هر کسب و کار و تجارتی هستید سعی کنید با توجه به تمامی مطالبی که عنوان می شود و نیز تجربه شخصی خود، یک نقطه بهینه را انتخاب کرده و حول آن گام بردارید.


یک سری از موارد در تمامی کسب و کارهای اینترنتی در جذب مشتری عمومی بوده و رعایت کردن آنها کمک شایانی به پیشبرد اهدافتان می کند. 
در تعریف مشتری می توان گفت آنان کسانی هستند که نه تنها بر مبنای محصولات و یا قیمت بلکه بر اساس کیفیت و صداقت شما، گزینه اعتماد یا عدم اعتماد را انتخاب می کنند. برای اینکه بتوانید این اعتماد را در مخاطبتان ایجاد کنید باید بر این دو اصل ( کیفیت و صداقت) که همانا خواست مخاطب است تکیه کرده و هرچه بیشتر آنرا شکوفا کنید. 

شما می توانید با داشتن یک شبکه پشتیبانی برای مشتریان خود آنان را همراهی کرده و در فرم های نظرسنجی، نظراتشان را پرسیده و به طور اصولی به آنها توجه کنید. بازخوردی که مشتری به شما می دهد چه مثبت باشد و چه منفی می تواند در بهبود روابط مصرف کننده با شما موثر واقع شده و سازنده باشد. 


این راهکار علاوه بر ایجاد حس اعتماد در بین مشتریان، شما را در شناخت آنان و دسترسی به نوع نگاه و علایقشان همچنین عادت های خریدشان کمک می کند. زمانیکه شما به عنوان صاحب یک بیزنس این چنین داده های مهمی داشته باشید می توانید اهداف خود و برندتان را بر پایه مشتریان هدف گذاری شده بنا کرده تا ضمن جلب و حفظ اعتماد آنان، شخصیت برندتان را شکل دهید. این چیزی است که موجب تمایز شما در کسب و کارتان می شود. 

داشتن مشتریان وفادار و دائمی با ارزش ترین دارایی هر برندی هستند و البته بسیاری از آنان هم خود وفادارند و هم معرف شما به دوستان و آشنایان خواهند بود و این خود نوعی تبلیغ مثبت برای شرکت تان است. 

یکی دیگر از مواردی که در نوع نگاه مشتری به برند و تجارت شما تاثیرگذار است؛ نوع محتواها و استراتژی های شما در وبسایت تان می باشد.
▪ اگر در وبسایت تان مطالب بی هدف و کسل کننده قرار دهید،
▪ اگر به صورت کورکورانه و بی هدف در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید،
▪ اگر درارائه دسته بندی مناسب برای مطالب وبسایت کوتاهی کنید،
▪ اگر امکان خرید آسان برای مخاطب وجود نداشته باشد،
▪ اگر وبسایت تان به روز نباشد، در آن صورت نه تنها علاقه ای به خرید از شرکت شما ایجاد نمی شود بلکه به راحتی شما را ترک خواهند کرد. 


یکی دیگر از راه های حفظ مشتریان وفادار داشتن تیم محتوایی و بازاریابی قوی است که بر روند تولیدات محتوایی و نیز نوع و آنالیز بازاریابی اشراف داشته باشند. می توانید برای کاهش هزینه ها، تولید محتوای وبسایت خود را برون سپاری کرده و از آژانس های تولید محتوا کمک بخواهید. 


در مجموع با رعایت کردن این اصول اولیه می توانید گامی پایدار در حفظ و نگهداری مشتریان خاص و عام خود بردارید. 

انتهای مقاله/
رازهای جذب مخاطب و فروش بیشتر  
آخرین تاریخ به روزرسانی: 1396/12/16سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071