بازاریابی دیجیتال و راهبردهای بازسازی آن

آیا تا به حال به فلات عملکرد در بازاریابی و کسب و کارتان دچار شده اید؟ 


یکی از دلایل استقبال وبمستران از بازاریابی دیجیتال توانایی آن در نشان دادن سریع نتایج یک استراتژی پیاده شده است. زود بازده بودن بازاریابی دیجیتال از یک طرف و داده ها، زمان و توانایی ها نیز از طرف دیگر، پیوند بین تلاش و موفقیت را ملموس تر کرده و به نوبه خود بهترین است؛اما اغلب کسب و کارها پس از یک دوره موفقیت مداوم، با یک مرحله عملکردی بد و حتی فاجعه آمیز مواجه می شوند. 


الیزابت لیرد مشاور ارشد ClermontDigital، برای مواقعی که نحوه بازاریابی کنونی تان جواگو نیست و عملا شما را در فلات کاری قرار داده است، سه راه برای بازسازی برنامه هایتان پیشنهاد می کند.

در اینجا این سه راهبرد استراتژیک که می تواند شما را از این فلات نجات دهد را به تفضیل معرفی می کنم. ◊ هرگز اهمیت تست UX را نادیده نگیرید.

حتی یک افزایش کوچک در نرخ تبدیل می تواند تفاوت زیادی در نتایج یک برنامه ایجاد کند. این تغییر نه تنها توان بالقوه برای بالا بردن درآمد خط تولید را دارد، بلکه می تواند تاثیر قابل توجهی بر نتایج خط پایین درآمدی (مینیمم درآمد) نیز داشته باشد.

بسیاری از مدیران بازاریابی، با استفاده از طراحی تجربه کاربری (UX) به تجربیات خود می افزایند؛ زیرا که حداقل درآمد به افزایش درآمد منتهی می شود. با این حال، اغلب به راحتی می توان به اهمیت تست و تمرکز بر کاربر پی برد. 

UX Test
برای اطمینان بیشتر از تلاشهایی که در جهت بهینه سازی تست UX خود انجام داده اید؛ نکات زیر را در نظر بگیرید.▪ مجموعه ای تازه از چشم ها را دریافت کنید.(استفاده از یک ناظر بیطرف با دیدی واقع بینانه)

برای شناسایی فرصت ها و ایجاد تست های معتبر و قابل توجه، اغلب به یک دیدگاه جدید نیاز دارید. ذینفعان داخلی به دلیل دلبستگی شخصی به کارهایشان ممکن است حقایق را آنطور که هست نبینند و به اصطلاح کور شوند. آنها ممکن است نتایج فعلی را متمایل به سابق دانسته و خللی در کسب و کار نبینند. اما یک ناظر بیرونی و بیطرف از یک چشم انداز دیگر با نگاهی واقع بینانه به محدود کردن اینگونه مشکلات کمک می کند و قطعا موارد مناسب برای حرکت به سمت موفقیت را آزمایش خواهد کرد.


▪ اطمینان حاصل کنید که شما دارای منابع مناسب مدیریت استراتژی UX خود هستید.

تست UX نیاز به یک مجموعه مهارت های منحصربفرد دارد. نه تنها فرد باید به لحاظ تحلیلی فکر کند، بلکه باید حل کننده خلاق مشکل نیز باشد. علاوه بر این، فرد زمانی که برای آزمایش می رود باید بسیار دقیق و عملی باشد و اجازه ندهد که تفکرات و عقاید شخصی بر روند کار تاثیر بگذارد. 

در حالی که به نظر می رسد ترکیب مهارت ها در یک فرد یا سازمان برای استراتژی UX آسان است اما نیاز به یک نظم و انضباط طولانی دارد و برای کسب و کار ضروری است. همچنین با در نظر گرفتن زمان موجود، اطمینان از منابع مناسب نیز امری حیاتی است.▪ اطمینان حاصل کنید که همه نکات ضروری در نظر گرفته شده است. 

در دنیای بازاریابی دیجیتال به نظر می رسد همه چیز خودکار است. این باعث ساده تر شدن زندگی و تضمین فرایندهای یکپارچه می شود. 

هنگامی که در شرایط بررسی تست UX قرار می گیرید، مهم است که به یاد داشته باشید که تجربه مشتری بالقوه شما از لحظه ای که به لینک سایت تان با اشاره انگشت متصل می شود، نیست. آگهی های چشم نوازی که از شما دیده، سایت هایی که تبلیغات شما در آن قرار داشته و او مشاهده کرده، حضور شما در شبکه های اجتماعی و... تمام این نقطه های ارتباطی، بخشی از تجربه بالقوه مشتریان با نام تجاری شما است و مجموعه آنها نرخ تبدیل احتمال ورود به سایت تان را مشخص می کنند.

چنین مواردی، اغلب قابل سنجش است و برایند گزارش به شما اطمینان می دهد که پیام ها به دست مخاطبان رسیده است. شما بر این اساس می توانید بهینه سازی استراتژی های خود را انجام دهید؛ هرچند که بسیاری از بینش های مورد نیاز برای شما کیفی بوده و نیاز به مباحثه همه جانبه دارد.

برای موفقیت واقعی UX، از محیط همکاری که دیدگاه ها را به اشتراک گذاشته و تقویت می کنند اطمینان حاصل کنید.◊ بازخورد رویکردهای گذشته

با یک بازار مداوم در حال تغییر، تکامل رفتار آنلاین و پیشرفت تکنولوژی بازاریابی دیجیتال، یک تاکتیک که در گذشته تست شده ممکن است امروز بسیار متفاوت عمل کند. 

در اینجا برخی از طرح های پیشنهادی را مطرح می کنم.

▪ بازنگری در کمپین های جستجوی شکست خورده

با هدف بهبود مخاطبان در دسترس برای کمپین های جستجو، کمپین های عمومی که در گذشته سودمند نبوده اند می توانند مجددا سودآوری را به ارمغان آورند. استفاده از لیست های بازاریابی برای یافتن نوع و چگونگی جستجوی مشتریان راه فوق العاده ای برای انجام این کار است. 
علاوه بر این، ایجاد استراتژی های پیشنهادی و تنظیمات چرخش تبلیغاتی به طور مداوم می تواند تاثیر قابل توجهی در کمپین جستجوی مخاطب و رسیدن به اهداف داشته باشد.▪ بازنویسی منابع

اکثر بازاریابان دیجیتال هنوز بر پایه آخرین کلیک عمل می کنند. این رویکرد در درک و اندازه گیری آسان است؛ اما اغلب تاکید بیش از حد بر این نکته می تواند بر درآمد بالقوه شرکت تاثیر منفی بگذارد. 

با استفاده از گزارش گوگل آنالیز و شناسایی AdWords، من پیشنهاد می کنم بازاریاب ها دوباره داده ها را ارزیابی کنند. بررسی تاثیر تبدیل ها، جریان مسیرهای کاربر، مقایسه عملکرد در هنگام تغییر بین نوع مدل سازی ارجاع ( اولین کلیک، آخرین کلیک، زمان و...) . اینها مواردی است که اغلب به مانند جواهراتی هستند که با یافتن آنها می توانید تلاش های خود را در جهت مناسب تغییر داده و رشد دوباره خود را شروع کنید. ▪ تبدیل آفلاین را در نظر بگیرید.

همه تبدیلات در اینترنت اتفاق نمی افتد حتی اگر بسیاری از شما آن را انجام دهید، اگر شما از تبدیلات آفلاین استفاده نکنید، بخش کاملی از کارایی برنامه خود را از دست می دهید. تبدیل های آفلاین به شما امکان می دهد تا از مزایای خودکار و ویژگی های بهینه سازی آگهی تبلیغاتی  به طور کامل استفاده کنید. علاوه بر این، شما می توانید لیست مخاطبان مشابه را بر اساس ویژگی های همه مبدل های خود، نه فقط مبدل های آنلاین ایجاد کنید.◊ بازاریابی پس از فروش را ادامه دهید.

تمرکز بر ارزش مادام العمر مشتری (LTV) و حفظ او، به جای تمرکز بر فروش اولیه، سودآوری قابل توجهی را برای شما به ارمغان می آورد و این چیزی است که در کانال های بازاریابی متعدد گسترش می یابد.


▪ استفاده از شبکه های اجتماعی

کانال های رسانه های اجتماعی می توانند وسیله ای عالی برای خدمات مشتری، ارتباطات و تقویت نام تجاری شما باشند. 

Social Networks

نام تجاری شما، شخصیت برندتان و یک اتصال دیجیتال با پایگاه مشتریان بالقوه و بالفعل شماست.▪ نوع پیام هایتان را تغییر دهید.

اصولا تبلیغات اجتماعی یک راه فوق العاده برای جلب نظر مشتریان بالقوه است. زمانی که این افراد جذب شده و به گروه مشتریان بافعل پیوستند، پیام های تبلیغاتی شما باید تغییر کنند.

پیشنهادهای جدید، جوایز، شناخت صنعت و آشنایی با نحوه عملکرد شرکت تان در پیام های ارسالی، می توانند مشکلات و نیازهای بیشتری از مخاطبانتان را حل کنند. با این روش ضمن اینکه مخاطبان خود را به طور مصنوعی با برند تجاریتان درگیر نکرده اید؛ می تواند یک فرصت عالی برای فروش بیشتر خلق کنید.

▪ ایجاد محتوای مناسب

اغلب تمرکز بر تولید محتوای مناسب برای وبسایت باعث جذب کاربر و تبدیل او به مخاطب جدید و در نهایت خریدار می شود.

اطمینان حاصل کنید که مطالب سایت تان بر پایه شناخت مخاطبان استوار بوده و مفید و کاربردی برای آنان است.

استفاده از تیم خدمات مشتری را برای درک نیازها، نگرانی ها و سوالات ارائه شده توسط مشتریان در چرخه کار خود قرار دهید. از این بینش در ایجاد محتوای قانع کننده و مناسب برای مشتریان آینده و فعلی تان استفاده کنید.

در پایان یاد آور می شوم که 

بهترین اتفاقات در حیطه کاری برای شما زمانی پیش می آید که خلاقیت به خرج داده و به افکار خود وسعت دهید. بهینه سازی تبدیل ها، بازنگری و اصلاح تاکتیک های بازاریابی ها، تمرکز بر ارزش مادام العمر مشتریان و... همگی می توانند در یک زمان تعریف شده به کمک شما بیایند. 

پیشنهاداتی که در بالا مطرح شدند می توانند به شما کمک کنند تا پا را فراتر از نتایج فعلی بگذارید و عملکرد بازاریابی دیجیتال خودتان را حداقل یک سطح بالاتر ببرید و به شما امکان کسب درآمد بیشتر را بدهد. شما باید بتوانید با افزایش میزان دسترسی به مخاطبانتان، سودآوری خود را نیز افزایش دهید. 

انتهای مقاله/

بازسازی راهبردهای بازاریابی دیجیتالآخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/15سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071