ایمیل مارکتینگ و کسب درآمد

Email marketing and earn money

در جهانی بسر می بریم که فناوری های جدید و متنوع سرعت رشد قابل توجه ای دارند و در دسترس همه افراد از جمله بازاریابان و صاحبان مشاغل هستند. بنابراین هر صاحب کسب و کاری با انبوهی از روشها برای انتقال دانش و خدمات خود به مخاطبان روبروست. بنا به شرایط کسب و کار و البته سلیقه فردی هر صاحب بیزنسی راه یا راه هایی را برای شناساندن خود و تجارتش به بازار هدف انتخاب می کند. 


استفاده از اینترنت و انواع تبلیغات اینترنتی با توجه به سهولت و سرعت دسترسی افراد به آن، همچنین استقبال کاربران در دهه های اخیر، معمولا در اولین اولویت های انتخابی برای تبلیغات از سوی کارفرمایان است. 
یکی از روشهای تبلیغات اینترنتی استفاده از ایمیل است که به ایمیل مارکتینگ شهرت یافته است. ایمیل یکی از المان های دنیای وب بوده و لازمه فعالیت در فضای مجازی محسوب می شود. طبق شواهد اولین ایمیل تبلیغاتی در سال 1978 پا به عرضه وجود گذاشت و به 400 نفر ارسال شد و از آن زمان تاکنون در حالیکه همچنان به عنوان یک روش تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفته به رشد خودش نیز در جهت بهبود اطلاع رسانی ادامه داده است. 


درنظر بگیرید که شما یک سایت جدید تجاری راه اندازی کرده اید یا بخش خدماتی جدیدی به مجموعه کارتان افزوده اید. تا زمانیکه اطلاع رسانی خوبی نداشته باشید کمتر کسی متوجه خدمات و کالاهای شما می شود و بازدید از سایت تان پایین خواهد بود. بدین ترتیب بسیار بدیهی است که در پیشنهادهای اولیه صفحه جستجوی گوگل نباشید. برای رفع این موضوع مسیرهای تبلیغاتی و بازاریابی گوناگونی پیش رو دارید. به ضم من، یکی از معتبرترین آنها ایمیل مارکتینگ است. 
شما می توانید با ارسال یک ایمیل که حاوی معرفی محصولاتتان است، خود و برندتان را به جامعه هدف بشناسانید. خاطر نشان می کنم که در ایمیل ارسالی حتما به سایت تان و بخش های مختلف آن به طور روشن و واضح اشاره کنید تا با ورود کاربر به سایت، یک بازدید اصولی فراهم شود و از سایت شما به عنوان یک مرجع قابل اعتماد استفاده نماید.

Send email to customers
این روشی است که با استفاده از آن می توانید تعداد زیادی از مشتریان بالقوه خود را دعوت به سایت تان کرده و به سمت بالفعل شدن هدایتشان کنید. با این کار ضمن ارج نهادن به جایگاه مشتری، وی را ترغیب به ورود به سایت تان می کنید و احتمال خریدش را افزایش می دهید، تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت تان نیز دارد. البته این نکته را فراموش نکنید که رسیدن به جایگاه محکم و قابل قبول تنها در ارسال ایمیل و دعوت از بازدید از سایت نیست. شما باید سایت خود را از لحاظ محتوایی و گرافیکی آنچنان مخاطب پسند ارائه دهید که مخاطب راغب به ماندن در سایت شما باشد. در مرحله بعدی بایستی خدمات مطلوب و یا کالاهایی با کیفیت و شرایط عالی برای عرضه به مخاطبتان داشته باشید تا بتوانید او را حفظ کرده و به مشتریان وفادار خود بیفزایید.


در اینجا سعی می کنم چندین مزیت ایمیل را برایتان به اختصار توضیح دهم تا با دیدی بازتر به آن توجه کنید.


◊  هر فردی که پا به دنیای وب می گذارد حتما یک آدرس ایمیل دارد. شما برای هر حساب کاربری بایستی آدرس پست الکترونیکی بدهید؛ بنابراین از لحاظ میدان عمل، ایمیل از هر کانالی میدان عمل قویتری دارد.


◊ برای ارسال هر ایمیل شما می توانید بطور کاملا تنظیم شده با ویژگی های مخاطب عمل نمائید و بنابراین درصد موفقیت تان را افزایش دهید.

 
◊ ایمیل دارای سرویس های بسیار متنوع و مختلفی برای ارسال و دریافت پیام شما دارد برخلاف توییتر و فیسبوک و این خود یعنی پلت فرم باز و نامحدود. 


◊ زمانیکه فردی آدرس ایمیل خود را در حساب کاربری سایت شما وارد می کند به این معنی است که تمایل به دریافت و دیدن مطالب و پیام های شما را دارد. این موضوع تلویحا به این نکته اشاره دارد که ایمیل های ارسالی تان ضمن رسیدن به مقصد، خوانده هم خواهد شد و احتمال بازدید از سایت را افزایش می دهد. 


◊ ایمیل ها قابلیت ارزیابی و سنجش دارند. ابزارهای نظارتی یا نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری این امکان را برای شما فراهم می کنند که دسترسی لحظه ای به ایمیل ارسالی، نحوه و تعداد اشتراک گذاری آن، حذف آن، تعداد بازدیدهای آن و... را داشته باشید و بتوانید با مدیریت و کنترل در راستای اهدافتان که همان افزایش نرخ تبدیل است، حرکت کنید.


◊ طبق تحقیقات و مطالعات به عمل آمده مشخص شده که 72 درصد از افراد ترجیح می دهند که به جای پراکندگی تبلیغات در فضاهای مجازی اینگونه مطالب را در ایمیل هایشان مشاهده کنند تا برای تصمیم گیری راحت تر اقدام نمایند. 


با چنین مزیت هایی که ایمیل مارکتینگ در اختیار شما قرار می دهد به جرات می توان ایمیل را یکی از کم هزینه ترین و حیایتی ترین ابزارهای موفق بازاریابی معرفی کرد. 
بسیاری از بازاریاب های موفق دنیا نیز بر تاثیرگذاری زیاد ایمیل مارکتینگ در رونق کسب و کارشان با من هم عقیده هستند. ازجمله آنها می توانم به آمازون اشاره داشته باشم که بطور مرتب از طریق ایمیل، محصولاتش را معرفی کرده و افراد را تشویق به خرید می کند و در این کار نیز بسیار حرفه ای و موفق است. 


در استفاده از روش ایمیل مارکتینگ به توصیه های طلایی من عمل کنید:

• در درجه اول از آنجا که کانال های مختلفی برای تبلیغات و بازاریابی کسب و کارتان وجود دارد با توجه به منابع و زمانی که در اختیار دارید، فعالیت هایتان را اولیت بندی کنید. 

• برای هدفمند کردن و ایجاد یک نظم منطقی و تاثیرگذار حتما حتما از گروه بندی برای ارسال ایمیل هایتان استفاده کنید. با این کار هم خود و هم مخاطبتان را از سردرگمی نجات خواهید داد. 

• در متنی که برای ارسال آماده می کنید ضمن اشاره به محتوا و بخش های سایت تان، آدرس آنرا بطور کامل بنویسید. 

• سایت های معتبری که می توانند جزء خریداران و یا استفاده کنندگان از خدمات شما باشند را پیدا کرده و به آدرس ایمیل آنها، یک ایمیل دعوت به بازدید از سایت تان بزنید. این کار ضمن افزایش احتمالی میزان فروشتان، به اعتبار ایمیل های ارسالی تان نیز می افزاید. 

در پایان در نظر داشته باشید که ایمیل مارکتینگ نیز همانند بسیاری عوامل دیگر بر سئو سایت تان تاثیرگذار است اما به شرطی که درست و بجا از آن استفاده کنید. استفاده نابجا و عدم رعایت اصول آن نتیجه عکس خواهد داد و رتبه سئو سایت شما را به شدت پایین می آورد. انتهای مقاله/
بازاریابی با شیوه ایمیل مارکتینگ سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

Footer Logo

درباره آسان پن

آلبوم آسان پن