پنج قانون بازاریابی محتوایی

Five Content Marketing Laws

با تحولات اخیر در جهان آنلاین که ناشی از به روز رسانی های پاندا و پنگوئن گوگل است؛ هر روزه استراتژی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) تغییر می کند؛ اما آنچه که احتمالا همیشه خواهد بود، بازاریابی محتوا است.


گوگل در چشم انداز دراز مدت خود مشخص کرده که به سایت های مفید و معتبر از طریق نتایج جستجو پاداش می دهد. این بدین معناست که وبسایت ها به  ازای ارائه محتوای ارزشمند و آموزنده هم در ایجاد ارتباط با کاربران و هم در رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو از گوگل پاداش دریافت می کنند و جایگاه بهتری خواهند داشت.


برای ایجاد استراتژی محتوایی سازنده به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید.

1. صرف زمان لازم برای درک نیازهای مخاطبان خود 

قلم شما می تواند بسیار آموزنده باشد، همچنین ویدئوهایی که برای ارائه در وبسایت تولید می کنید می توانند از نظر بصری خیره کننده باشند؛ اما اگر نیازها و خواسته های مخاطبان حال و آینده خود را درنظر نگرفته باشید، ممکن است ترافیک سایت تان پایین بیاید.

برای تعیین انواع محتوای مورد نیاز مخاطبانتان بایستی انواع مقاله هایی که در وبلاگ های مربوط به صنعت شما محبوب هستند را شناسایی کرده و محتواهای شبکه های اجتماعی را بررسی کنید تا بتوانید مخاطبانتان را درمورد موضوعات مورد علاقه شان بشناسید. همچنین می توانید به محتواها و ویدئوهای قبلی سایت خود نگاهی موشکافانه انداخته تا ببینید کدام موضوعات بیشترین واکنش را در پی داشته و سپس از جمیع یافته های خود برای برنامه ریزی های آینده تولید محتوا استفاده کنید.  2. تخصیص منابع به استراتژی بازاریابی محتوا 

محتوای خوب و مفید به خودی خود اتفاق نمی افتد. پس از شناسایی موضوعاتی که برای مخاطبانتان جالب خواهد بود؛ باید زمان و هزینه کافی برای اجرای استراتژی بازاریابی محتوای مورد نیاز را فراهم کنید.

حتی اگر شما خودتان با توجه به اینکه نویسنده با استعدادی هستید و قادر به ایجاد محتوا یا تولید یک ویدئو یا اینفوگراف کامل هستید بازهم باید یک برنامه زمانبندی شده برای اجرای کارهای خود داشته باشید. 

از طرف دیگر، اگر شما احساس می کنید که در ایجاد مطالب مورد نیازتان مهارت کافی ندارید که بتوانید با استفاده از اصول محتوانویسی آن را انجام دهید، خیلی بهتر است که این مسئولیت را به کارشناسان این حرفه واگذار کنید. 

درست است که در قبال اینکار باید هزینه ای را به محتوانویسان پرداخت کنید اما برآیند آن ROI مثبت خواهد بود. چراکه مشتریان بیشتری را با استراتژی جدید بازاریابی محتوای خود جذب خواهید کرد.  3. تنظیم استانداردهای بالا برای مقاله ها

همانطور که مقاله ها، پست ها، فیلم ها و سایر بخش های کمپین بازاریابی محتوای وبسایت تان را توسعه می دهید، باید مراقب باشید که کیفیت کار را همچنان بالا نگه دارید.

Writing Standards

به عنوان مدیر یک کسب و کار، زمانی که با اولویت های رقابتی و محدودیت های زمان و پول، مواجه می شوید به آسانی می توانید زاویه ها و گوشه ها را در ایجاد محتوا کات کنید. شما ممکن است وسوسه شوید که محتوا را به صورتی اغواکننده ارائه دهید تا بتوانید تقویم دلخواه خود را تنظیم کنید. 

اما به خاطر داشته باشید که محتوای ضعیف می تواند به برند شما آسیب زده و هزینه های منفی برای شما ایجاد کند. اگر متوجه کاهش مداوم ترافیک وبسایت تان شده اید ممکن است نشانه کاهش استانداردهای محتواهایتان باشد. 

برای داشتن وبسایتی قوی و مخاطب پسند باید استانداردهایی را با توجه به نیازهای مشتریان هدف خود طراحی کرده و در همان مسیر گام بردارید؛ حال چه خودتان بخواهید محتوا را تولید کنید و یا اینکه بخواهید از کارشناسان این حرفه کمک بگیرید. 4. حضور در کانال های اجتماعی 

موفقیت استراتژی بازاریابی محتوا به شدت به اشتراک گذاری اجتماعی محتواها توسط خود و مخاطبانتان و همچنین سایر اعضای جامعه هدفتان بستگی مستقیم دارد. 

بنابراین نباید به امید خود را کنار بکشید که مخاطبانتان، شما و محتوای شما را که برای آن سرمایه گذاری زمان و هزینه انجام داده اید را به اشتراک بگذارند. باید خودتان دست به کار شده و در کانال های اجتماعی محبوب اقدام به فعالیت و دیده شدن کنید. 

Presence on social networks

برای انجام این کار، شما باید به طور منظم برای برقراری ارتباط با دیگران در شبکه های اجتماعی، به ویژه فیس بوک، توییتر و اینستاگرام تلاش کنید. ابتدا با اعضای جامعه هدف خود به طور طبیعی ارتباط برقرار کرده و سپس زمانی که احساس می کنید می توانید فالوورهای خود را به مزایای مشخصی برسانید، بهترین مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. 

اما اگر کاهش تعداد فالوورها را مشاهده کردید باید استراتژی خود را دوباره بازبینی کنید. ممکن است نوع محتوای شما با جامعه هدفتان سازگار نباشد یا اینکه استانداردهای جستجوی گوگل را لحاظ نکرده باشید. 5. سازگار باشید

هر محتوا و مطلبی که ایجاد می کنید، قطعا مربوط و مناسب برای وبسایت شما نیست. مهم نیست که چقدر برای انجام آن برنامه ریزی کرده اید و آن را ساختار یافته انجام داده اید؛ اصل این است که برخی از محتواها به مخاطبان شما هیچگونه ارتباطی ندارند؛ به همین سادگی.

اما شما نباید دلسرد شوید. سعی کنید یک برنامه منظم در ایجاد محتوا داشته باشید و به آن بپردازید. با ایجاد محتواهای منظم و مرتب، به احتمال زیاد به زودی به آن نقطه دلخواه خواهید رسید. شما همچنین می توانید برای خود یک شهرت در صنعت خود خلق کنید؛ زیراکه در این مرحله و مقام مخاطبان عادت کرده اند که نام و برند شما را همیشه در وب مشاهده کنند.  

انتهای مقاله/

قوانین و نکاتی که در بازاریابی محتوایی باید به آنها توجه کردآخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/4/3سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071