نگرش بازاریابی چگونه در موفقیت یا عدم موفقیت یک کسب و کار تاثیرگذار است؟

Marketing attitude and success or failure of a business

کارآفرینان توجه زیادی به مکانیک بازاریابی دارند. آنها می توانند کارگاه ها را ایجاد کرده، کتاب ها را بخوانند و مشاوران را استخدام کنند تا بتوانند بهترین کار را انجام دهند. در بررسی ها اغلب مشخص می شود که دانش کارآفرینان از تکنیک های بازاریابی بسیار خوب است؛ اما آنچه که ممکن است فاقد آن باشند، نوع مناسب بازاریابی است.


در زیر نگرش هایی شرح داده خواهد شد که اگر هر کدام از آنها برای شما هم آشنا باشد متاسفانه باید بگویم که ممکن است تلاش های بازاریابی شما موفقیتی به همراه نداشته باشد. در ادامه با من همراه باشید تا راه حل های احتمالی را هم با هم مرور کنیم.▪ من نباید به بازار(محل داد و ستد و تجارت) برای جذب مشتری، بروم.

اگر فکر می کنید در انجام کارهای خود به اندازه کافی خوب هستید به خودتان بگویید که مشتریان باید فقط به شما بپیوندند.

بازاریابی برای محصولات نیاز به حرفه ای بودن ندارد. شما سال ها آموزش و تجربه در تخصص خود دارید، چرا باید زمان ارزشمند خود را در علم بازاریابی و فروش صرف کنید؟

این ادراک بسیار رایج در میان مشاوران و متخصصان است؛ اگرچه بسیاری از آنها این ایده را قبول نمی کنند. واقعیت این است که بازاریابی موفق بخش مهمی از مالکیت تجاری است. اگر شما می توانستید تمام عملیات به دست آوردن پول را بدون نیاز به بازار داد و ستد و در معرض فروش قرار دادن محصولات خود به دست آورید، پس چرا همه افراد خودکفا نیستند؟


اگر بازاریابی را به عنوان یک کسب و کار ضعیف و دون مرتبه احساس می کنید، سعی کنید نگاه خود را تغییر داده تا احساس رضایت و خوشحالی بیشتری داشته باشید. اما به جای تمرکز بر آنچه که دوست دارید، علاقه خود را به چالش های بازاریابی تان از دیدگاه یک کسب و کار موفق، تغییر دهید.

به عنوان مثال به جای تفکر در مورد ارسال ایمیلی که در زمان برقراری تماس تلفنی خیلی سرد برخورد شده است به این فکر کنید که یک قرارداد آماده شده را برای امضا ارائه می دهید.  

همچنین یادآوری های بصری (به عنوان مثال عکس ها یا بریده ها) که در کشوی میز قرار داده می شوند می توانند به شما در راستای تغییر افکارتان کمک کنند. ▪ من برای بازاریابی وقت ندارم.

تنها دو موقعیت وجود دارد که این جمله واقعا می تواند صادق باشد:

یکی اینکه شما بیش از حد مشغول انجام کاری هستید که در حال حاضر دارید انجام می دهید؛ دوم اینکه مسئولیت های مهم دیگری مانند کار خارج از خانه دارید که زمان خود را به آن اختصاص می دهید. 


اینکه باور داشته باشیم و بپذیریم که انجام کار مشتری که قبلا قرارداد شده است اهمیت بیشتری نسبت به بازاریابی دارد، کار بسیار آسانی است؛ به خصوص وقتی که تاریخ تحویل نزدیک و مهلت قرارداد محدود است.اما اگر شما همیشه از این سیاست پیروی کنید در یک چرخه کمیابی و قحطی گرفتار خواهید شد و هیچ مشتری جدیدی در انتظار ورود به مجموعه شما نخواهد بود.  


این که مسئولیت های شما مانع از بازاریابی کسب و کارتان می شود، بهانه ای بیش نیست. شما باید هر هفته حداقل زمان را به این امر مهم اختصاص دهید. حتی اگر دو ساعت در هفته را به بازاریابی تجارت تان بپردازید مطمئن باشید به زودی تفاوت قابل توجهی را در بیزنس تان مشاهده خواهید کرد. 

Assign time for marketing activities

تصور کنید که شما یک قرار کاری مهم را فراموش کرده اید و برای رسیدن به محل قرار دیر می کنید. شما ممکن است صبحانه نخورید اما آیا خانه را بدون مسواک زدن ترک می کنید؟ البته که نه. به همین ترتیب اگر در فکر رسیدن به یک کسب و کار موفقیت آمیز هستید، بازاریابی خودکار برای شما کاملا ضروری است.▪ بازاریابی من کار نمی کند.

درست است که بازاریابی شما ممکن است روند اشتباهی داشته باشد و یا تاکتیک هایی که استفاده می کنید برای مخاطب مناسب نباشد. در طی سالها تجربه و صحبت با افراد گوناگون متوجه شده ام که برای اکثر صاحبان کسب و کارها این که می گویند بازاریابی آنها جواب نمی دهد، صحیح نیست. مشکل واقعی این است که آنها نه تنها بازاریابی خود را انجام نمی دهند، بلکه علم بازاریابی خود را هم به روز نمی کنند.


صادقانه به شما می گویم که کسب و کار شما به طور متوسط دو ماه یکبار نیاز به مشتری جدید دارد.

اگر در تجربه شما، باید یک پیشنهاد دقیق، طرح پیشنهادی یا مشاوره اولیه برای سه مشتری بالقوه داشته باشید تا جواب مثبت را از آنها بشنوید، باید شش مورد از این نوع سخنرانی ها را در هر ماه بگذارید.

در حال حاضر، شما به چند چشم انداز برای تماس با یکی از مشتریان خود و ارائه پیشنهاد کاری برای او، نیاز دارید؟ دو تا، چهار تا و یا شاید ده تا؟

این نکته و سخن بدین معناست که شما هر ماه باید حداقل با 60 چشم انداز متفاوت تماس برقرار کرده تا بتوانید دو تا از آنان را به عنوان مشتری خود به سر منزل مقصود برسانید. اگر بتوانید این ریاضی را برای خودتان حل و فصل کرده و انجام دهید، ممکن است به سرعت متوجه شوید که تنها چیزی که در بازاریابی شما اشتباه است، مقدار آن است که به اندازه کافی نیست.انتهای مقاله/
نگرش بازاریابی شما چیست؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/3/22سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071