نحوه انتخاب عنوان بهینه شده برای صفحه وبسایت

How to choose optimized title for website page

در مطالب قبل راجع به میزان اهمیت داشتن وبسایت برای هر تجارتی به تفضیل صحبت کردیم. اما در خود طراحی اولیه وبسایت و المان های هر قسمت و اصولا ریزه کاریهای فنی و مهندسی آن نیز نکاتی درخور توجه وجود دارد که برخی از وبمستران آگاهی کمتری نسبت به میزان و نوع تاثیر آنها در نرخ ترافیک وبسایت و افزایش فروش دارند. یکی از موارد بسیار مهمی که توجه به آن به نوعی کلید موفقیت شما است؛ "عنوان" سایت است. 

محل قرارگیری عنوان سایت در بالای صفحه وبسایت است. این عنوان می تواند نام شرکت یا سازمان، یا یک توصیف مختصر از شرکت و یا ترکیبی از هر دو آنها باشد. در برخی از طرح ها، حتی می توان عناوین گرافیکی را جایگزین فونت های استاندارد کرد. 

Web page title and SEO rank
"تایتل" یک عنصر کلیدی بسیار مهم اطلاعاتی برای موتورهای جستجو و رتبه بندی سایت محسوب می شود. 


به بیان دیگر عناوین صفحات وب شما به دو دلیل اصلی زیر برای استراتژی SEO بسیار مهم قلمداد می شوند:

1- مرتبط بودن عنوان انتخابی با محتوای صفحه وب شما از مواردی است که توسط الگوریتم های موتورهای جستجو مورد بررسی قرار می گیرد. 

2- عنوان های توصیفی خوب، نرخ کلیک توسط مخاطبان را افزایش می دهند.

همچنین کاربران می توانند در هر صفحه از وبسایت که باشند با کلیک بر روی عنوان سایت به صفحه اصلی بازگردند.با توجه به محدودیتهای تعداد کاراکترهای قابل نمایش، داشتن یک عنوان سایت خوب یک ایده خلاقانه برای کسب رتبه سئو بالاتر و بهتره دیده شدن توسط مخاطب است. این عنوان می تواند شامل انواع کلمات کلیدی باشد که ممکن است کاربران به عنوان بخشی از عبارت مورد جستجوی خود از آنها استفاده کنند.  


با عنایت به حساسیت عنوان وبسایت بر آن شدیم تا نکاتی را به عنوان راهنمایی برای انتخاب یک تایتل یونیک با در نظر گرفتن اصول بهینه سازی، به حضورتان معرفی کنیم. 


▪ عنوان های کوتاه انتخاب کنید.

با توجه به الگوریتم های گوگل حداکثر کاراکتری که می توانید برای عنوان وبسایت خود انتخاب کنید بین 64 تا 70 کاراکتر است. اگر تایتل انتخابی شما بیش از این باشد در صفحه نمایش گوگل به طور کامل نمایش داده نخواهد شد. 

برای بررسی طول تگ انتخابی می توانید از ابزار جستجوگر وب SEO استفاده کنید.▪ کلمات کلیدی خود را شناسایی کنید.

از آنجا که در نتایج موتورهای جستجو تایتل شما به عنوان یک لینک قابل کلیک نمایش داده می شود بایستی لیست تمام کلمات ممکن را که می توانند محتوای صفحه شما را توصیف کنند فهرست کنید و از بین آنها بهترین عبارت کلیدی را بنویسید. 

keywordsبرای پیدا کردن ارتباط عنوان انتخابی خود با صفحه مربوطه می توانید از ابزار تجزیه و تحلیل وب SEO نیز کمک بگیرید.▪ اولین کلمه مهمترین آنهاست.

زمانیکه برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با صفحه وبسایت تان تلاش می کنید در نظر داشته باشید: واژه هایی که در ابتدا نمایش داده می شوند میزان اهمیت بالاتری دارند یا اینکه کاربران بیشتر از اینگونه کلمات استفاده می کنند. با توجه به این نکته بهتر است عبارت مربوط به تایتل خود را با بکارگیری این واژه ها بسازید.▪ از Keywords های هدفمند استفاده کنید.

به منظور برخوردار شدن از نرخ ترافیک بیشتر از کلمات کلیدی خاص و مرتبط با موضوع استفاده کنید. زمانیکه ارتباط بین محتوا و کلمه کلیدی رعایت شده باشد کاربر می تواند در پیج شما به خواسته خود برسد و هرچه زمان بیشتری را در آن صفحه بگذراند چون در تحلیل های گوگل مفید قلمداد می شود امتیاز مثبت برای شما در نظر گرفته خواهد شد و در نتیجه در جستجوهای بعدی بالاتر قرار خواهید گرفت و بهتر دیده خواهید شد.   

▪ عبارت توصیفی بنویسید.

استفاده از یک عبارت توصیفی در تایتل صفحه وبسایت ضمن اینکه محتوای پیج وب شما را بیان می کند به کاربران نیز در آگاهی از موضوع وبسایت شما کمک کرده و چون میزان گزاف گویی کاهش می یابد درصد کلیک کردن مخاطبان هدف بیشتر خواهد شد.▪ بکار بردن عنوان های منحصربفرد برای هر صفحه 

برای هر کدام از صفحات وبسایت تان یک عنوان خاص و یکتا انتخاب کنید؛ چراکه بکار بردن تایتل های تکراری منجر به در نظر گرفتن محتوای تکراری شده و باعث کسب امتیاز منفی از گوگل خواهد شد.▪ اجتناب از کلمات کلیدی نامربوط

برای یک موفقیت پایدار باید استفاده از اسپم ها و یا کلمه های کلیدی نامرتبط با محتوای اصلی صفحه وب را به طور کامل کنار بگذارید. حتی اگر شما با چنین راهکارهایی بتوانید در مدت کوتاه به پیشرفت هایی دست یابید مطمئنا توسط الگوریتم های پیچیده گوگل شناسایی شده و جریمه خواهید شد؛ ضمن اینکه رتبه سئو سایت تان نیز به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.از آنجا که طراحی یک وبسایت کاری است حرفه ای که در حیطه وظایف متخصصین است شما به عنوان مدیر یک بیزنس و متقاضی سایت بایستی با رعایت تمامی نکات اجرایی، مهندس برنامه نویس خود را در چنین مواردی یاری دهید.

در نظر داشته باشید که همیشه عنوان هایی را برای صفحات وبسایت تان انتخاب کنید که برای کاربران جذاب باشد و آنها را ترغیب به وارد شدن به سایت و خواندن محتواهای تولید شده تان کند.

مهمترین عامل موفقیت هر وبسایتی در هر نوع کسب و کار و تجارتی میزان کلیک هایی است که توسط مخاطبان هدف صورت می گیرد.انتهای مقاله/
چگونگی انتخاب تایتل صفحه وبسایت با رعایت اصول بهینه سازی سئوآخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/15سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن