چگونگی انتخاب عکس و تصویر تاثیرگذار در وب سایت

Choosing an impressive photo and image
همه تصاویر به طور یکسان خلق نشده اند. انتخاب تصویر صحیح برای یک صفحه وب می تواند توجه را جلب کند، آگاهی بدهد و حتی بینندگان سایتتان را برای خرید متقاعد کند.
تصویر صحیح می تواند بهتر از کلمات این ارتباط را برقرار کند که تنها شما و شرکتتان هستید. تصویر ناصحیح و نامربوط، با این حال، می تواند گیج کننده، آزار دهنده و حتی باعث عقب نشینی بازدیدکنندگان سایت باشد. تصویر ناصحیح می تواند تاثیر منفی روی مخاطبانتان درباره محصولات، خدمات، یا شرکت بگذارد که شاید شما هیچوقت فرصت ترمیم این دید منفی را نداشته باشید.


چون انتخاب عکس یک امر حیاتی است، من برنامه دارم که این موضوع را در سه مبحث مجزا بررسی کنم که هر کدام حاوی دستورالعمل هایی است که به شما آموزش خواهد داد تا ارزیابی کرده و یک عکس صحیح را برای سایت انتخاب کنید.
اولین دستورالعمل)
آیا این عکس احساس خوبی را به بیننده منتقل می کند؟
خواه بین المللی باشد یا نه، مخاطبان با عکس شما ارتباط برقرار می کنند. رنگ، پس زمینه، حالت چهره و دیگر ویژگی های نامعلوم  ترکیب می شوند تا احساسات را با روشی که ممکن است در ابتدا آشکار نباشد بیرون بکشند. ممکن است بدون درک درست از تصویر، یک احساس نامطلوب را از خدمات و شرکتتان منتقل کنید و این مسئله به این خاطر مهم است که باید به تصویر، منتقدانه نگاه کنید و نظر دیگران را راجع به تاثیری که از این عکس گرفته اند جویا شوید.


دومین دستورالعمل) 
آیا اطلاعات اضافه شده است؟ 
در یک قطعه موسیقی، شعر خارج و بی ربط وجود ندارد. همه شعرها با جریان اصلی آهنگ مرتبط است و اینگونه پیش می رود.آنها حقیقی هستند و ارتباط قوی ایجاد می کنند، نه که فقط توهم این مرتب بودن را داشته باشند.
تصویر وب شما هم باید همینگونه باشد. آنها باید همه تمرکز خود را به سایت شما منعطف کنند نه اینکه فقط آن را تماشا کنند. وقتی که می خواهید یک عکس را انتخاب کنید از خود بپرسید، آیا این عکس صرفا تزئینی است یا می تواند متضمن اطلاعاتی هم باشد؟
برای مثال این مطلب، تقریبا همه سایتهای جدید را ببینید. این سایتها به ما می فهماند که چگونه از عکس استفاده کنیم تا اطلاعاتی از عنوان در آن جای بگیرد. 


سومین دستورالعمل)
 آیا این عکس( حداقل به طور نسبی) منحصربفرد است؟
مسئله شگفت انگیز درباره عکسهای آماده این است که راه شما را برای پیدا کردن و خریدن یک عکس باکیفیت آسان می کند. جنبه بد سایتهای فروش عکسهای آماده این است که برای رقبا یا هرکس دیگری هم این عکس ها قابل ارائه است که دقیقا شبیه عکس شما را انتخاب کنند و بخرند. بنابراین ممکن است عکس انتخابی تان را ناگهان روی یک بیلبورد تبلیغاتی یا یک بروشور آن هم برای یک شرکت متفاوت ببینید و مدعی هیچ حقی در این باره نمی توانید باشید.


چند راه وجود دارد که از این مسئله اجتناب کنید.
اول: شما بسیار ساده می توانید خودتان عکس بگیرید یا به یک عکاس حرفه ای بسپارید. با فرض اینکه طراح یا عکاس شما استفاده مجدد از عکس ها نکند؛ در پایان عکسی خواهید داشت که منحصربفرد و مخصوص شرکت شماست. این رویکرد باعث کاهش هزینه و وقت شما می شود.
دوم: شما می توانید حق انحصار یک عکس آماده را بخرید. این خرید ممکن است گران باشد ولی راحت تر از یافتن و استخدام طراح و عکاس است. حق انحصاری  معمولا برای عکسهای خاصی است. به عکس هایی با حق انحصار نگاه کنید یا سایتهایی که چنین قابلیتی را دارند.
سوم: شما می توانید عکسهای گران تر را انتخاب کنید. پرداخت حدودا 49 تا 300 دلار یا بیشتر،  برای یک عکس عالی شما را از مشکلاتی که یک عکس ارزان دارد می رهاند.
چهارم) اگر آنقدر پول ندارید که بتوانید حق انحصار یک عکس را بخرید،  حداقل می توانید از انتخاب عکس های بسیار محبوب اجتناب کنید. در سایت عکس آی استاک کنار عکسها تعداد بارگزاری یا دانلودشان ذکر می شود، که این مسئله به شما ذهنیت می دهد که هر آن عکسهای پردانلود را روی وبسایت کسی دیگر ببینید.


چهارمین دستورالعمل)
 آیا از نظر محتوایی محدود شده است؟
محدودیت محتوایی می تواند تفاوت یک عکس تاثیرگذار با یک عکس بی تاثیر باشد. همچنین بریدن عکس در جایی که فضای کافی برای برقراری ارتباط با بیننده وجود ندارد، بسیار مهم است. به طور کلی در یک عکس کوچک، جزئیات کمتری که می خواستید قابل نمایش است. بنابراین، اگر تنها یک بخش از عکسی بزرگ را خواستید و تمایل به حذف جزئیات غیر ضروری داشتید، توجه کنید که عناصر کلیدی در مرکز عکس شما باشند که حذف نشوند.

انتهای مقاله/

انتخاب تصویر و عکس های تاثیرگذار برای وب سایتآخرین تاریخ به روزرسانی: 1396/12/13سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن