چطور مهارت نوشتن خود را افزایش دهیم؟ بخش دوم

how to improve writing

توسعه مهارت های نوشتاری در قالب محتوای وبسایت هم آسان تر و هم دشوارتر از آنچه که به نظر می رسد چالش برانگیز است. به بیان ساده تر می توان گفت بهبود مهارت در نوشتن محتوا در صورتی راحت و آسان است که نکات موثر در ارتقای آن را به خوبی یاد گرفته و به کار بگیرید. و اما سخت و دشوار خواهد بود زیرا به پایبندی به تعهد در نوع نوشتن، مطالعه و آموزش زیاد، تمرین و ممارست و کشف روش های نوین، نیاز دارد. 


هیچ جادوی خاصی وجود ندارد که یک شبه شما را به نویسنده ای ماهر تبدیل کند. زمانی که تصمیم می گیرید تا مهارت نوشتن خود را افزایش دهید می بایست تمامی موارد و نکات مهم را اجرا کنید تا درکمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه برسید. شما باید بدانید که چه چیزهایی مانع بهبود نوشتن شما می شود. 


ما در گروه تحریریه آسان پن سعی داریم تا نکات کلیدی تغییرات بزرگ را به شما آموزش دهیم. برای اینکه به یک پکیج کامل دست یابید لازم است مقاله قبل را که مرتبط با همین مطلب است، مطالعه کنید. با ما همراه باشید. 


چطور مهارت نوشتن خود را افزایش دهیم؟ بخش اول
◊ چرا یادگیری مهارت های اساسی نوشتن بسیار مهم است؟

مقاله موثری که بتواند توجه خواننده را به خود جلب کند، تلاش آگاهانه ای را می طلبد. این به یک ریتم و تفاوت ظریف در کلماتی که استفاده می کنید، بستگی دارد. به استفاده مکرر از ویرایش مطالب نوشته شده وابسته است و اینکه بدانید چه موانعی در مسیر بهبود نوشتن تان قرار گرفته است. 


چرا باید این سختی ها را تحمل کنید و تلاش بی وقفه ای داشته باشید؟!


چون برخلاف کتاب های درسی که مجبور بودید در مدرسه بخوانید، هیچ کس مجبور نیست که نوشته های شما را بخواند. ضمن اینکه موارد زیادی برای انتخاب وجود دارند که توجه خواننده را به خود جلب می کنند.


اگر هدف تان این است که خوانندگان از جمله اول فراتر روند و کل مطلب را بخوانند، بهتر است انجام این کار را تا حد ممکن برای آنها آسان کنید.
محتوایی که خوب نوشته شده باشد می توانند خواننده را بدون زحمت از یک جمله به جمله بعد هدایت کند. 


با یادگیری خوب نوشتن و استفاده از این نکات نوشتاری که در این مقاله و مقاله پیشین آورده شده است، می توانید سبک نوشتاری خود را بهبود بخشید. بنابراین یادگیری اینکه چگونه یک نویسنده بزرگ باشید برای موفقیت شما حیاتی است.بیشتر بدانید:

مقاله نویسی و اصول آن

تایپوگرافی و تاثیر آن در جذب مخاطب
learn how to improve content and writing

◊ راهکارهای افزایش مهارت در نوشتن محتوا


▪ در نوشتن محتوا ساده نویسی و اختصار را رعایت کنید. 

گاهی اوقات برخی توضیحات نه تنها ضرورتی ندارند بلکه باعث خستگی مخاطب نیاز می شوند. بهتر است مطلب را تا جایی که لازم است توضیح دهید تا درک منطقی تری به همراه داشته باشد. به عنوان نمونه به دو جمله زیر توجه کنید:- من مطمئن هستم که می توانید کیفیت کاری را که به دنبال آن هستیم تحویل دهید. بگذارید در جلسه هفته آینده در مورد آن صحبت کنیم.


- من مطمئن هستم که شما می توانید کیفیت کار مورد نظر ما را ارائه دهید. بگذارید در جلسه هفته آینده در مورد آن صحبت کنیم.مشاهده می کنید که در جمله دوم با حذف برخی از توضیحات غیر ضروری و تغییر اندکی در ساختار جمله تا چه اندازه در درک آسان تر آن موثر واقع شدیم.  
▪ مطالب نوشته شده خود را بازبینی و بازنویسی کنید.

با بازنویسی مطالب می توانید چیزهای زیادی درباره نوع نوشتن بیاموزید. با هر بار مطالعه مجدد مطلبی که نوشته اید به راحتی می توانید کلمات و عبارت های کاذب را حذف کرده و در نهایت یک مقاله تمیز، مرتب و قابل فهم برای مخاطبان خود آماده کنید. 


روند رونویسی و ویرایش مطالب به شما کمک می کند یاد بگیرید چه کاری انجام دهید و چه کاری نباید انجام دهید.
▪ در نوشتن از جملات ساده استفاده کنید. 

بزرگان ادبیات با استعدادی که دارند می توانند جملات طولانی و پیچیده ای را بنویسند. چرا تو نتوانی؟! 


درست است که برای مبتدیان این کار سخت است ولی با گسترش دایره لغات و تمرین نوشتن می توانید به نویسنده ای ماهر تبدیل شوید. 

برای شروع محتوا نویسی بهتر است جملات کوتاه با پیچیدگی کمتر را به کار ببرید. ساده نویسی را در دستور کار قرار دهید اما سعی کنید طول جملات را به اندازه حساب شده تغییر دهید تا مطلب تان جریان خوبی داشته باشد.   improve content website

▪ پس از اتمام، مطلب نوشته شده را با صدای بلند بخوانید. 

زمانی که مطلبی را می خوانید در حالی که صدای خود را می شنوید، بهتر می توانید در مورد روان بودن جریان مطلب تصمیم گیری کنید. 


اگر به نظرتان جریان محتوا متلاطم و بریده بریده است، چند جمله دیگر اضافه کنید تا آن ضربان ثابت و یکنواخت از بین برود. اگر می بینید که در برخی پاراگراف ها درک ناقصی دارید، احتمالا جمله ای بیش از حد پیچیده در آن وجود دارد که بایستی باز نویسی شود. 


این روش یکی از روش هایی است که معمولا خیلی خوب به روان سازی محتوا کمک می کند. 
▪ شخصیت خود را به سبک نوشتن تان القا کنید. 

یکی از بهترین راه های ایجاد یک سبک نوشتاری خاص این است که به شخصیت تان اجازه دهید در نوع نوشتن شما تاثیر مثبت بگذارد. مثلا اگر محتوایی را عامیانه می نویسید می توانید از عبارت های عامیانه ای که خود به کار می گیرید، استفاده کنید. یا در صورتی که قالب محتوا به شما اجازه می دهد حکایتی شخصی از خود را بازگو کنید.

 
به طور کلی در همه موارد به جز موارد رسمی هنگام نوشتن خودتان باشید.  
▪ تمرین زیاد به شما برای رسیدن به موفقیت در نوشتن محتوا بسیار کمک می کند. 

یکی از مهمترین راه ها برای نوشتن محتوای عالی این است که یاد بگیرید چه عواملی باعث ضعف محتوا می شود و سپس برای رفع اشکالات و در نهایت جلوگیری از به وجود آمدن آن ها اقدام کنید. 


هر چقدر بیشتر بنویسید، ویرایش و تصحیح کنید بهتر و زودتر به یک محتوا نویس ماهر تبدیل می شوید. 

how to improve writing skill content

اگر شما هم می خواهید که با بازاریابی محتوایی مخاطبان بیشتری در وبسایت خود داشته باشید و در نتیجه آن میزان فروش تان را بیشتر کنید، گروه تحریریه آسان پن در کنار شماست تا مقاله هایی اورجینال با بالاترین کیفیت سبک نوشتاری در اختیار داشته باشید. کافی است وارد لینک مربوطه شده و درخواست خود را ثبت نمایید. بیشتر بدانید:

بازاریابی محتوایی چیست؟

تفاوت بین بازاریابی دیجیتال و بازاریابی آنلاین 

موتورهای جستجوگر گوگل و نحوه کارکرد آنها

تولید محتوا و میزان اثربخشی آن در جذب مخاطب

تولید محتوا و اهمیت آن در وبسایت

انتهای مقاله/  راهنمای افزایش مهارت محتوانویسی در وبسایت آخرین تاریخ به روزرسانی: 1400/3/29سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن