چگونگی استفاده از فناوری وب در بازار رقابتی

How To Use Web Technology In A Competitive Market

بسیاری از شرکت ها ارزش استفاده از وبسایت های خود را برای به دست آوردن مزیتهای رقابتی قابل توجه در بازار دست کم شمرده و کم ارزش تصور می کنند. اکثر شرکت ها فقط وبسایت شان را به عنوان وسیله ای برای نمایش نمایه شرکت، لیست محصولات و همچنین مواردی مانند اطلاعات تماس و آدرس ایمیل استفاده می کنند.

راه ایمن و مطمئن این است که مدیران به جای اینکه صرفا به دنبال گسترش تلاش های تبلیغاتی موجود باشند، در پی به کارگیری تکنولوژی وب برای کل مجموعه بازاریابی خود باشند. وجود برخی راه های برجسته ای که یک وبسایت را به عنوان یک کانال بازاریابی موثر معرفی می کند، می تواند فواید و مزیت های رقابتی را افزایش دهد. 


در ادامه با من همراه باشید تا برخی از راه هایی که وبسایت می تواند بر روی هر یک از عناصر بازاریابی تاثیر مثبت بگذارد را با هم مرور کنیم. 


▪ شبکه های توزیع 

راه هایی برای افزایش شبکه های توزیع وجود دارند از جمله: استفاده از پورتال وب برای افزایش تدارکات، ایجاد کانال های بازاریابی جدید (برای مثال کانال های وابسته) یا ارائه محصول بهتر و یا سریعتر برای مشتریان.

با این وجود هنگام ایجاد سایت های جدید تجارت الکترونیک باید مراقب باشید؛ زیرا تجزیه و تحلیل کامل بازار آنلاین محصول، از موارد مهمی است که باید آن را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که در مقایسه با دیگر رقبای علاقمند به استفاده از بازاریابی اینترنتی، شبکه های توزیع شما قابلیت رقابت با آنها را دارند.

یکی از مواردی که در تجزیه و تحلیل بازار آنلاین باید به آن توجه ویژه داشته باشید، خرده فروشان اینترنتی مانند آمازون است که هر روزه در حال رشد و گسترش هستند و باید در هنگام برنامه ریزی هر استراتژی آنلاین مورد توجه قرار گیرند.

کانال های بازاریابی وابسته ممکن است باعث کسب ترافیک بیشتر وبسایت شما شوند؛ بدینگونه که کانال های اطلاعاتی و بازاریابی جدید می توانند به راحتی تولید شوند و با ایجاد یک برنامه وابسته (که شامل سایر وبسایت های شرکت هایی می شود که لیست URL سایت شما را در صفحات خود وارد می کنند)؛ به نوبه خود و معادل با آن میزان ترافیک وبسایت شما را بالاتر ببرند.  

به ارجاع دهنده های تجاری موجود خود نگاه کنید؛ آیا می توانید این کانال ها را از طریق استفاده از لینک های موثر و مرتبط بالاتر برده یا تقویت کنید؟▪ تبلیغات

Internet advertisementرشد دسترسی به اینترنت اجتناب ناپذیر است و اصولا به شرکت ها توصیه می کنم که در اسرع وقت شروع به فعالیت تبلیغاتی وب کنند. دلیل این امر این است که "قدرت ماندن" یکی از مهمترین مواردی است که باعث شده تا مالکان شرکت ها شروع به استفاده از وب برای تبلیغات برندشان کنند. شرکت هایی که سالهای زیادی در بازار کار بوده اند و دارای سطوح بالایی از همپوشانی هستند، همیشه مزایای رقابتی زیادی را در مقایسه با شرکت های تازه وارد دارند و آن را حفظ می کنند.   

هنگامی که صفحه وبسایت شما یک رتبه بندی مناسب را ایجاد کرده و در سایت های مرتبط دیگر برجسته شده است، توانایی شرکت دراستفاده از این پوشش برای دسترسی به بازارهای جدید داخلی و بین المللی بسیار قدرتمند است. در همین راستا موفقیت کمپین های بزرگ تبلیغ اینترنتی به خوبی مستند شده اند.

همچنین لیست های بازاریابی ایمیل، یک راه عالی برای برقراری تماس با مشتریان است و استفاده موثر از آنها می تواند یک کانال بازاریابی و اطلاعاتی با ارزش محسوب شود.

استفاده از تبلیغات تحت وب میزان مزایا و سودمندی را دو برابر می کند. زیرا در حالی که خود باعث تقویت ارتباط با مشتری می شود، از طرف دیگر بازاریابان برای آگاهی دادن و بالا بردن نام و برند تجاری از آن استفاده می کنند. 

خبرنامه ها و سایر بازاریابی ها می توانند برای اطلاع رسانی به مشتریان در مورد محصولات و یا خدمات جدید مورد استفاده قرار گیرند. همچنین اینگونه خبرنامه ها برای ارائه اطلاعات مربوط به مشتریان در جهت ارزش دهی به آنان، طراحی می شوند.

اگر قصد استفاده از چنین برنامه هایی را دارید حتما مطمئن شوید که به طور واضح حریم خصوصی افراد به منظور جلوگیری از نقض قوانین اسپم ها، رعایت شده باشد. برای این منظور ابتدا باید رضایت مشتری خود را دریافت کرده، همچنین یک لینک لغو اشتراک برای آنها ارسال کنید تا بتوانند انتخاب کنند که آیا می خواهند این نوع ارتباط با شرکت شما را داشته باشند یا خیر؟ ▪ تولید/ محصول

پورتال اینترنتی می تواند در کنار بخش محصولات مجموعه بازاریابی شرکت، به طور قابل توجهی ارائه محصول شرکت تان را تقویت کند. راه هایی که یک وبسایت می تواند محصول شما را ارتقا بخشد، مرتب کردن و میزان کردن بسیاری از محصولات جدید مرتبط با وب برای ایجاد برنامه های وابسته به برنامه های در حال اجراست.

راه عالی ارتباط موثر محصولات با مشتری، دادن خدماتی است که جذابیت محصول اصلی را تقویت می کند. به طور مثال می توانید محصولات ثانویه یا فرعی را در نظر بگیرید که به صورت رایگان به مشتریان ارائه شود. این نوع پیشنهادات می تواند به ایجاد درآمد بالاتر و همچنین به افزایش اختلاف پتانسیل شرکت کمک کند. 

راه هایی که شما می توانید آنها را انجام دهید عبارتند از: 

1. ایجاد یک پایگاه دانش که مشتریان شما می توانند به آن دسترسی داشته باشند. این پایگاه شامل یک پرسش و پاسخ یا پرس و جو می باشد و این امکان را فراهم می کند که مشتریان برای کسب اطلاعات به شما سوق داده شوند. اینگونه اطلاعات به آنها کمک می کند که از خدمات بهتر و یا کارآمدتری استفاده کنند.

2. با استفاده از فرم بازخوردی که مشتریان می توانند در مورد نیازهای خود و پیشنهاداتشان راجع به محصول ارائه دهند، می تواند به شما در تعیین اطلاعات ارزشمند درباره نیازهای مشتری کمک کند.

3. اگر محصولی دارید که کار کردن با آن سخت است؛ با ارائه آموزش رایگان می توانید به مشتریان خود برای غلبه بر مشکلات شان کمک کنید.

بسیاری از شرکت ها هزینه های مشتری خود را برای بخش پشتیبانی متقبل می شوند. شما باید به وضعیت رقابت موجود مراجعه کرده تا بتوانید تعیین کنید که آیا این رایگان بودن بخش پشتیبانی چیزی است که شما توانایی پیاده سازی آن را دارید یا خیر؟

درهرصورت، پیشرفت محصول می تواند شامل افزایش دسترسی محصولات و خدمات با قرار دادن فرم سفارش و پشتیبانی در وبسایت شما باشد.

▪ قیمت

خودکار سازی برخی از توابع شرکت با استفاده از تکنولوژی وب معمولا به صرفه جویی قابل توجهی از هزینه های عملیاتی منجر می شود. به عنوان مثال داشتن یک فرم سفارش موثر می تواند هزینه های نیروی انسانی را کاهش دهد. از آنجا که در سفارش آنلاین نیازی به نماینده فروش نیست که تماس بگیرد و سپس آن را در اختیار شما قرار دهد، خود باعث صرفه جویی در زمان کارکنان می شود.

تشویق مشتریان به استفاده از فرم وب در مقایسه با سایر روش های سفارش محصول می تواند ابزار موثر کاهش این هزینه ها باشد. یکی از راه هایی که یک شرکت می تواند این کار را انجام دهد به قرار زیر است:

می توانید میزان کاهش هزینه های نیروی انسانی را در قیمت لحاظ کرده و با ارائه "معامله بهتر" برای مشتریان اینترنتی به عنوان تخفیف لحاظ کنید. این کار می تواند به ایجاد یک الگوی رفتار آنلاین در مشتریان کمک کند. ضمن اینکه این راهکار گاهی اوقات می تواند در سایر توابع آنلاین ازجمله صفحات پشتیبانی نیز استفاده شود. 

Impact of price on internet sales

آنچه که شرح داده شد تنها چند راه است که با آنها می توانید استراتژی موثر آنلاین وبسایت تان را با یک صرفه جویی در هزینه های مجازی، به تولید درآمد بیشتر تبدیل کنید. من شما را به این چالش فرا می خوانم تا بیشتر از آنچه در دست دارید، به دست آورید و به یاد داشته باشید که تجدید فناوری جدید وب همیشه سودمند است. 
به طور طبیعی، تمام تکنولوژیهای وب مناسب هر شرکت نیست و مهم است که شما آگاه باشید که توسعه مداوم می تواند در زمان و توسعه و هزینه های زیربنایی، مفید باشد. در نظر داشته باشید که در هر نوع از هزینه های سرمایه گذاری واقعی، تحقیق در زمینه توسعه موثر، هزینه ها، تغییرات و تجزیه و تحلیل بازار، حصول اطمینان از مزایای آن بسیار مهم و حیاتی است. 

انتهای مقاله/
فناوری وب چگونه در تقویت رقابت موثر، کارساز است؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/3/9سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن