چگونه یک برنامه بازاریابی محتوای فراگیر ایجاد کنیم؟

Sound Content Marketing Program

این روزها نحوه خرید مردم کاملا تغییر کرده است. مشتریان 24 ساعته تعداد زیادی گزینه برای انتخاب در دسترس دارند. آنها می توانند ویژگی ها و قیمت ها را با هم مقایسه کنند، بررسی های اخیر را بخوانند یا حتی از مجلات و صاحب نظران پیشنهاداتی دریافت کنند. مشتریان می توانند بین بهترین گزینه های خود عقب و جلو بروند تا زمانی که آنچه را بیشتر دوست دارند پیدا کنند.  


در این دنیای دیجیتالی جدید، اگر می خواهید محصولات یا خدمات شما هنگام ارزیابی گزینه های مختلف مشتریان در نظر گرفته شوند، باید خدمات و محصولات شما در جایی که گزینه ها را جستجو می کنند قابل مشاهده باشند. 


همچنین اگر تمایل دارید نام تجاری شما در اذهان باقی بماند باید محصولات شما در تمام موقعیت هایی که یک مشتری به جستجو می پردازد، حضور داشته باشند. مثلا در لیست های توصیه شده، در مقایسه مقالات، در بررسی وبسایت ها و غیره.

این چیزی است که ما به آن "استراتژی محتوای صدای فراگیر" می گوییم.


در این مقاله، به شما می آموزیم که چگونه از صدای فراگیر برای ردیابی و بهبود دیده شدن و آگاهی مشتریان از محصولات خود استفاده کنید.
◊ استراتژی صدای فراگیر چیست؟

صدای فراگیر نامی است که نخستین بار الکس بیرکت به برنامه ای داده که هدفش این است که محصولات HubSpot هر زمان که کسی کلمه کلیدی مربوط به محصول را جستجو کند، قابل مشاهده باشد.


در واقع هدف از این برنامه این است که کاربران بالقوه بتوانند محصولات HubSpot را در تمام یا بیشتر صفحاتی که در زیر نتایج گوگل برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی شده اند، قابل مشاهده باشد.حال سوال این است: چگونه یک برنامه محتوای صدای فراگیر را شروع کنیم؟


اگر می خواهید یک برنامه صدای فراگیر را برای کسب و کار خود شروع کنید، در ادامه با گروه تحریریه آسان پن، همراه باشید تا نحوه دقیق انجام آن را به شما آموزش دهیم. بسته به نوع کسب و کار شما، ممکن است لازم باشد تغییراتی در برنامه ایجاد کنید. بنابراین امیدواریم که این مراحل، راهنمایی های اولیه را به شما ارائه دهند و کمک کنند تا بتوانید برنامه محتوای صدای فراگیر خود را شروع کنید.◊ مراحل ایجاد برنامه محتوای صدای فراگیر

1. کلمات کلیدی شناسایی (اکتشاف) محصول خود را تعریف کنید.

همانطور که الکس بیرکت ذکر کرده است، هدف از داشتن یک برنامه محتوای صدای فراگیر باید این باشد که "محصول شما در هر جایی که مشتری در جستجوی محصولی مانند آن است، حضور داشته باشد." 


این بدان معنی است که شما ابتدا باید لیستی از کلمات کلیدی را که مشتریان بالقوه معمولا برای کشف گزینه های خود برای خرید مشخصی استفاده می کنند، تهیه کنید. ما این کلمات کلیدی را کلمات اکتشافی محصول (یا کلمات کلیدی صدای فراگیر) می نامیم.


بنابراین کلمات کلیدی اکتشاف محصول عبارتند از کشف کلماتی که مشتریان بالقوه برای هر خرید خاص استفاده می کنند. به عنوان نمونه:

انواع برنامه های یادگیری زبان، بهترین برنامه های یادگیری زبان و یا گزینه های جایگزین آنچه از قبل استفاده می کرده اند اما اکنون می خواهند آن را تغییر دهند مثلا: بهترین گزینه های Duolingoبرخی از ابزارهای تحقیق درباره کلمات کلیدی مانند Ahrefs ، SEMRush یا MozPro می توانند اصطلاحات مرتبط با حجم بالای جستجو را پیشنهاد دهند. به این ترتیب، می توانید لیست خود را خیلی سریع تر بسازید و اطلاعات اضافی مانند حجم جستجو و یا سطح دشواری را برای اولویت بندی اصطلاحات خود به دست آورید.


اگر از Ahrefs استفاده می کنید، برای گسترش فهرست خود به دنبال ایده های کلمه کلیدی با حجم جستجو باشید.کلمات کلیدی اکتشاف محصول معمولا بالاترین هدف و بالاترین میزان نرخ تبدیل را دارند، اما شما همچنین می توانید انتخاب خود را به "محتوای هدایت شده محصول" نیز گسترش دهید. این محتوایی است که در اطراف محصول شما متمرکز شده است، اما به طور معمول چیز دیگری را در خود نهفته دارد.


به عنوان مثال، یک کلمه کلیدی اکتشاف محصول برای ProProfs می تواند "بهترین نرم افزار بررسی NPS" باشد. همچنین می توان این کلمه کلیدی را به منظور "نحوه ایجاد نظرسنجی NPS" استفاده کرد که در اصل یک کلمه کلیدی محتوای هدایت شده محصول است.content marketing

2. سطح عملکرد فعلی خود را برای کلمات کلیدی اکتشاف محصول تعیین کنید.

هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی اکتشاف محصول خود را پیدا کردید، وقت آن است که ببینید محصولات یا خدمات شما در حال حاضر در چه رتبه ای از 20 صفحه برتر نتایج جستجو قرار دارد.


با بررسی هر یک از 20 صفحه برتر می توانید در پایان لیستی از کلمات کلیدی، نامگذاری ها و امتیازات دیده شدن را تهیه کنید.


امتیاز دیده شدن را به صورت درصد مشخص کنید. مثلا اگر در 7 صفحه از 20 صفحه برتر دیده شده باشید، رتبه CRM شما در آن کلمه کلیدی 35 درصد خواهد بود. 3. قابل مشاهده بودن نام تجاری خود را در SERP  بررسی کنید.

برای بررسی نمایان بودن و دیده شدن نام تجاری تان زمانی که افراد به دنبال محصولات یا خدماتی مانند آنچه شما دارید، هستند؛ باید این قابلیت را در  سه سطح کلمه کلیدی، مبحث و محصول اندازه بگیرید.


این کار به شما  کمک می کند تا عملکرد کلی و پیشرفت خود را بهتر درک کرده و شرایط فعلی تان را در برابر رقبا ردیابی کنید.هنگامی که میزان دید وبسایت خود را محاسبه کردید، خط پایه ای را بدست می آورید که می توانید از آن شروع به بهبود کنید.


طبیعی است که نمره دید شما با گذشت زمان در حال نوسان باشد. به این دلیل که از این پس به طور مداوم محتوای جدیدی منتشر می کنید که برای آن دسته از کلمات کلیدی که در حال نظارت و بررسی آنها هستید، رتبه بندی می شود.


بسته به اینکه محتواهای جدید، نام برند شما را در صفحات جستجو نشان می دهند یا خیر، نمره دید شما بیشتر یا کمتر می شود. البته نوساناتی نیز وجود خواهد داشت که مربوط به افت یا افزایش دید نیست و تنها نتیجه افزودن کلمات کلیدی بیشتر به محاسبات نمره شما است.


مهمتر از همه، تلاش های شما برای ایجاد مشارکت کاربران بر دیده شدن وبسایت شماست. هرچه بیشتر بتوانید در محتواهای جدید یا محتواهای موجود نام برند تجاری تان را ضمیمه کنید احتمال مشاهده شدنتان افزایش خواهد یافت. 


افزایش دید می تواند منجر به مراجعه بیشتر بازدیدکنندگان، ثبت نام مستقیم و در نهایت فروش بیشتر شود. همچنین می تواند بر میزان آگاهی افراد از برند شما نیز تاثیرگذار باشد. افراد بیشتری از محصولات و یا خدمات شما مطلع می شوند. چراکه با هر بار جستجو در گوگل یکی از توصیه ها، خدمات، محصولات و یا آموزش های شما را خواهند دید.


بیشتر بدانید:

چطور ترافیک بالایی در موتورهای جستجو داشته باشیم؟

4- فرصت ها را برای بهبود قابلیت دیده شدن SERP شناسایی کنید.

وقتی بیش از 10 کلمه کلیدی را ذکر می کنید، فرصت های بازبینی و بررسی ممکن است چالش برانگیز باشند. برای اینکه بتوانید راحت تر به بررسی آنها بپردازید از این فرمول استفاده کنید.

سطح فرصت = (100٪ - امتیاز مشاهده) x میانگین جستجوهای ماهانه


برای تعیین ترتیب اولویت ها، سطح فرصت را برای هر کلمه کلیدی محاسبه کنید و لیست خود را از بیشترین به کمترین مقدار مرتب کنید.5- برای نمره دید خود یک هدف مشخص تعریف کنید.

هنگامی که اولویت های خود را بررسی کردید، وقت آن است که کمی عمیق تر شوید و تمام URL های مرتبطی که قبلا لینکی به نام تجاری شما نداشته اند را بررسی کنید. سوالی که اکنون باید از خود بپرسید این است: اگر من با آنها ارتباط برقرار کنم کدام یک از آنها به طور بالقوه نام تجاری مرا در صفحات خود ذکر می کنند؟


برخی از وب سایت ها، مانند نشریات بزرگ رسانه ای، هرگز به محتوای کاربر پاسخ نمی دهند یا مطالب را به روز نمی کنند. در وهله اول بهتر است که این موارد را حذف کنید.

بیشتر بدانید:

چطور از محتوای کاربر در بازاریابی نوین استفاده کنیم؟

در نهایت برای شما لیستی از اهداف بالقوه (URL ها و وب سایت ها) باقی خواهد ماند. برای تعیین اهداف صدای فراگیر خود، امتیازات دید خود را برای همان لیست کلمات کلیدی محاسبه کنید، اما این بار اهداف بالقوه را نیز در نظر بگیرید. حال شما هم خط پایه و هم هدف دید را دارید.


اکنون کاری که شما باید انجام دهید این است که بفهمید چگونه می توانید شرکت های هدف خود را متقاعد کنید که در صفحات خود نام تجاری شما را ذکر کنند.


content marketing program

◊ انواع توافق نامه های مشارکت صدای فراگیر

بسته به نوع کسب و کار شما و رتبه بندی شرکت ها بر اساس کلمات کلیدی صدای فراگیر، انواع مختلفی از شرکت ها را می توانید هدف قرار دهید تا با آنها شریک شوید.


هر یک از این شرکت ها اهداف خاص خود را دارند. "رمز" موفقیت در استراتژی محتوای صدای فراگیر درک این اهداف و چگونگی کمک به آنها و ارائه ارزش برای این شرکت ها و نشریات است.


به عبارت دیگر، فقط به این دلیل که با آنها تماس می گیرید، از صاحبان وبسایت های دیگر انتظار نداشته باشید که با شما موافقت کنند. شما باید با دید یک مشارکت بلند مدت به آن نگاه کنید.


بنابراین در ادامه چند روش را که با آنها می توانید به شرکای بالقوه خود کمک کنید، به شما معرفی می کنیم.


• محصولات یا محتوای آنها را تبلیغ کنید.

• روابط دیجیتال را از طرف آنها تهیه کنید.

• پیوندهای بازاریابی شرکت های وابسته را به محصولات یا خدمات خود اضافه کنید.


در چنین حالتی از یک سمت شما آماده اجرای محتوای صدای فراگیر خود هستید و از طرف دیگر برنامه ای برای نحوه همکاری با شرکای خود و کمک به آنها خواهید داشت.6. برای مشارکت های طولانی مدت ارتباط برقرار کنید.

این بخشی است که می تواند برنامه محتوای صدای فراگیر شما را توسعه داده یا ویران کند!


یک طرح اطلاع رسانی خوب شامل یک توالی ایمیل های مرتبط، شخصی، به موقع و کاملا هدفمند است که به اندازه کافی قانع کننده باشد و بتوانند پاسخ مثبتی به چشم اندازهای شما بدهد.


به یاد داشته باشید این به معنای یک همکاری یکباره نیست؛ بلکه یک همکاری طولانی مدت و سودمند متقابل است. هدف شما از برقراری ارتباط باید جرقه گفتگو با شریک احتمالی باشد. برای کار مشترک، ابتدا باید در مورد اهداف و بهترین راه برای تأمین نیازهای طرفین آگاهی های بیشتری داشته باشید.


پس از شروع مشارکت واقعی، اطمینان حاصل کنید که تمام ارتباطات را پیگیری می کنید تا در صورت لزوم بتوانید میزان فروش و فرایند بازاریابی را مشاهده کنید. بهترین راه برای این کار استفاده از نرم افزار CRM است.


علاوه بر این از داشبورد Google Data Studio برای ردیابی پیشرفت دید نیز می توانید استفاده کنید.

بیشتر بدانید:

سیستم CRM چیست و مزایای استفاده از آن کدام است؟

استراتژی فروش و جذب مشتری

هدف از تولید محتوا چیست؟

راهکارهای کاهش هزینه تبلیغات در مقابل افزایش سود

چرا داشتن استراتژی بازاریابی الزامی است؟در انتها امیدواریم که این مطالب بتوانند به شما در توسعه کسب وکارتان یاری رسانند. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با برون سپاری محتوای متنی خود به کارگروه مجموعه آسان پن بخش بزرگی از بازاریابی دیجیتال خود را بهینه کرده و تمرکزتان را بر سایر مسائل و فروش بگذارید. برای ثبت درخواست خود می توانید از لینک زیر اقدام کنید. 
https://www.asanpen.com/clientregister

انتهای مقاله/

بازاریابی محتوای صدای فراگیر چیست؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1399/11/25سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071