دلایلی که لزوم داشتن وبسایت را برای هر کسب و کاری ضروری می سازد

Reasons to make a website a must have for any business

با یک سوال ساده شروع می کنم. وبسایت چیست؟ لطفا کمی تعمق کنید و در ذهن خود تعریفی از وبسایت ارائه دهید. 

در حالت کلی، وبسایت یک دامنه واحد است که از تعدادی صفحه وب مختلف تشکیل شده است.

در دنیای دیجیتال و الکترونیک امروزی همه ما باید بدانیم که وجود وبسایت برای هر کسب و کاری لازم و ضروری است و می تواند مزایای بیشماری برای تجارت مان داشته باشد. اما به طرز شگفت آوری می بینیم که هنوز هم بسیاری از افراد هستند که نه تنها حضور وبسایت را در کسب و کارشان جدی نگرفته اند؛ بلکه از مزایای آن نیز بی اطلاع مانده و به همین دلیل نیاز به آن را در خود احساس نمی کنند! 


اگر شما هم جزء کسانی هستید که هنوز وبسایت ندارید، برای شما خبر بدی دارم: شما فرصت های عالی برای کسب و کارتان را هر روز در حال از دست دادن هستید. داشتن یک وبسایت می تواند به شما در انجام بسیاری از استراتژی های بازاریابی مختلف برای کمک به رشد و توسعه تجارتتان در خدمت شما باشد. 


شما به عنوان مدیر یک کسب و کار اگر ندانید مشتریان هدف تان کجا هستند و آنها را نشناسید و در نتیجه نتوانید خدمات و محصولات خود را به آنان ارائه دهید، مسلما آنها نیز نمی توانند شما را پیدا کرده و از خدمات تان بهره مند گردند. این یکی از خطراتی است که در صورت داشتن وبسایت به آن دچار نخواهید شد و با بکار گیری استراتژی های اصولی می توانید به تمامی مخاطبانتان در هر کجای دنیا دسترسی داشته باشید.

با این توضیح کوتاه بهتر است به سراغ دیگر مزایای داشتن وبسایت برویم و با هم مروری بر آنها داشته باشیم.◊ مقرون به صرفه بودن

یکی از مهمترین مواردی که برای هر کسب و کاری امری ضروری تلقی می شود، میزان هزینه ها و در اختیار داشتن نحوه هزینه کردهاست. 

شما با داشتن یک سایت اختصاصی قادر خواهید بود که تمامی هزینه های آن را از صفر تا صد بررسی کرده و با یک راهبرد استراتژیک توسعه یافته، در زمانهایی که میزان هزینه ها بیش از درآمد می شود و یا در شرف آن است و شما در نقطه بحرانی قرار دارید، راه حل های منطقی و سریع را یافته و بکار گیرید.   


◊ دسترسی 24 ساعته

تصور کنید می خواهید از یک فروشگاه خرید کنید. شما همه تلاش های لازم را برای رفتن به آن فروشگاه خاص انجام می دهید و با تحمل ترافیک، مسیر طولانی  و دیگر شرایط فیزیکی موجود خود را به آنجا می رسانید اما در عین ناباوری فروشگاه به هر دلیلی تعطیل است. قطعا برای همه ما حتی برای یکبار هم که شده باشد چنین اتفاقی رخ داده است و احساس آن لحظه را می توانید تصور کنید. به غیر از احساس ناخوشایندی که وجود دارد ممکن است خود و یا عوامل بیرونی را در این اتفاق مقصر بدانید. جدای همه اینها به احتمال بسیار قوی به دنبال یک فروشگاه دیگر خواهید گشت تا خرید خود را انجام دهید. 

Online access

حال اگر شما یک وبسایت داشته باشید، از آنجا که این سایت در تمام طول روز و حتی شب می تواند به کار خود ادامه دهد و همیشه در دسترس مخاطب قرار دارد، کاربران به راحتی به وبسایت شما خواهند آمد و بدون اینکه از خانه خود بیرون بیایند از شما خرید می کنند.◊ راحتی

به نظر شما نشستن در خانه و با آسودگی خیال خرید کردن راحت تر است یا رفتن به بیرون از خانه یا با اتومبیل شخصی و یا عمومی و گشتن برا ی یافتن کالای مورد نظر وخرید آن؟

پاسخ کاملا واضح است مگر اینکه بخواهید بی هدف در خیابان ها پرسه زده و در نهایت خریدی هم انجام دهید. 


در کسب و کارهای هوشمند این واقعیت کاملا درک شده و وبمستران محصولات و خدمات خود را در وبسایت در معرض دید مخاطبان قرار می دهند تا مشتریان بالقوه ضمن دیدن و مطالعه ویژگیهای آنان نسبت به خرید اقدام کنند. این فرایندی است که به صورت آنلاین صورت می گیرد.


◊ اعتبار

شما با داشتن وبسایت، به تجارت تان فرصت خواهید داد تا به مشتریان خود بگویید که چرا باید به شما اعتماد کنند. اکثر مردم قبل از خرید هر نوع کالایی از طریق اینترنت به بررسی اعتبار محصول مورد نظر می پردازند و در صورت ایجاد اعتماد اقدام به خرید می کنند. 

Accreditation and trust in the customer

زمانی که شما خدمات و یا محصولات خوب و با کیفیت ارائه می دهید و آنها را در وبسایت خود به نمایش می گذارید، با توجه به محتوای خوب و با کیفیت تان گوگل به شما امتیاز مثبت خواهد داد و رنک پیج بالاتری دریافت کرده و در نهایت در نتایج جستجو بهتر و بیشتر دیده خواهید شد. این تکرارها به رونق هرچه بیشتر کسب و کارتان کمک می کند. 


◊ مدیریت فروش

بدون داشتن مدیریتی برای فروش بیشتر و بهتر، هر کسب و کاری دچار رکود و شکست خواهد شد.

یکی از استراتژی های مدیریتی فروش در قرن حاضر استفاده از حضور آنلاین در بین مخاطبان است. شما با دشتن یک وبسایت فروشگاهی، اجازه خرید محصولات و یا خدمات خود را به تمامی افراد در هر جای دنیا که باشند را بدون هیچ محدودیت و سختی، خواهید داد. حضور شما در صفحات سرچ گوگل ضمن اعتبار بخشی به برندتان باعث جذب مشتریان بالفعل و وفادار خواهد شد. 

به طور خلاصه دیده شدن شما در سراسر جهان به ین معنا است که شما به احتمال قوی نرخ بازدید وبسایت تان را افزایش داده و بالتبع آن تعداد  مشتریان بیشتری را جذب کرده و در نهایت به فروش بیشتر که از اهداف اصلی تان است نائل خواهید شد.◊ بازاریابی

داشتن یک وبسایت و استراتژی حضور آنلاین، شما را قادر می سازد تا کسب و کار خود را به صورت مدرن اداره کنید. بدین صورت که از طریق استراتژی های راهبردی، مسیر بازاریابی و تبلیغ برند و تجارت تان را پیدا خواهید کرد و بسته به نوع کسب و کارتان بهترین راه جذب مخاطب را خواهید آموخت. موثر بودن اینگونه بازاریابی ها مسئله ای است که طی بررسی های به عمل آمده به طور قطعی اثبات شده است.

Marketing

آنچه که از موارد بالا به خوبی نمایان است لزوم داشتن یک وبسایت برای هر نوع کسب و کاری است که مزایای داشتن آن در مقابل هزینه به راه اندازی آن برتری واضح و روشنی دارد.انتهای مقاله/
موفقیت در کسب و کار و لزوم داشتن وبسایتآخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/15سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن