پنج استراتژی بازاریابی دیجیتال برای رستوران ها

restaurant digital marketing strategies

با اینکه دنیای کسب و کار کاملا به سمت و سوی دیجتال روی آورده است اما تقریبا نیمی از مشاغل کوچک و رستوران ها هنوز  در دنیای وب حضور ندارند. اگر شما جز آن دسته از رستوران دارهایی هستید که وبسایت دارید یا تازه می خواهید به دنیای دیجیتال وارد شوید، باید بدانید که برای رسته شغلی شما انواع بازاریابی دیجیتالی بسیار متنوع و زیادی وجود دارد. البته باید برای شروع حتما استراتژی خاصی را اتخاذ کنید تا بتوانید نتایج شگفت انگیزی بگیرید.


گرچه وارد کردن عکس ها، ویدئوها و پست های وبلاگ از رستوان در صفحات وبسایت بسیار عالی است؛ اما بدون داشتن استراتژی این قبیل کارها می تواند باعث اتلاف انرژی و عدم بازگشت سرمایه شود. 

بیشتر بدانید:

استراتژی فروش و جذب مشتری

پنج سطح بازاریابی دیجیتال و فرایند فروش اگر در زمینه جستجوگرها، بازاریابی دیجیتال و تبلیغات در شبکه های اجتماعی تازه کار هستید، برای موفق شدن در این زمینه به راهنمایی نیاز دارید. در این مقاله 5 استراتژی را به شما آموزش خواهیم داد که با به کارگیری آنها می توانید هر پست وبلاگ خود را به یک سفارش مشتری تبدیل کنید. پس تا انتها با من همراه شوید.1. بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

اولین قدم شما برای به دست آوردن مشتریان جدید این است که در نتایج جستجو بالا باشید. شما باید برای داشتن موفقیت آمیزترین بازاریابی دیجیتال رستوران، کلمات کلیدی خود را به درستی استفاده کنید. در کنار کلمات کلیدی به محل نیز فکر کنید.


سئو محلی به این معنی است که وقتی کسی در شیراز به دنبال فالوده می گردد، ممکن است اصطلاحات محلی را نیز به آن اضافه کند. بنابراین استفاده از کلماتی مربوط به شیراز به عنوان نمونه فالوده شیرازی، فالوده شیرازی اصل و... می تواند در بهتر هدف قرار دادن مشتریان کمک کند.


اگر فکر می کنید که در نحوه استفاده از کلمات کلیدی مشکل دارید و به اندازه کافی بر آن تسلط ندارید، قبل از هر گونه سرمایه گذاری بر سئو، از ابزارهای رایگان موجود در این زمینه کمک بگیرید. 


ایجاد یک وبلاگ قوی در کنار استفاده از کلمات کلیدی در متن همراه با ارائه خدمات جدید در رستوران، می تواند به هدایت افراد در بازدید از سایت شما کمک کند. مردم همان طور که عاشق چشیدن غذای شما هستند عاشق دیدن عکس ها و خواندن دستور العمل ها نیز هستند.


همچنین اگر از تبلیغات PPC ( پرداخت به ازای هر کلیک) استفاده می کنید، دقیقا مراقبت باشید که از کلماتی استفاده نکنید که نتواند برای شما بازخورد مالی داشته باشد. کلمات کلیدی منفی باعث می شوند در نتایج جستجو در سایر شهرها نشان داده نشوید. توجه به این نکته بسیار مهم است.

بیشتر بدانید: 

▪ نقش تولید محتوای با کیفیت در معرفی کسب و کار

بهترین راه برای افزایش نرخ ترافیک وبسایت

نقش کلمات کلیدی در ترافیک وبسایت 


creative digital marketing ideas

2. در رسانه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید.

اگر رستوران شما در رسانه های اجتماعی حضور ندارد، فرصت بزرگی را برای بازاریابی دیجیتال رستورانی خود از دست داده اید. از طرفی اگر رستوران شما در حال حاضر در شبکه های اجتماعی است، چه کاری انجام می دهید تا برجسته شوید؟


بسیاری از رستوران ها بهترین تصاویر را از بهترین غذاهای خود پست می کنند، اما از آنجا که در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک و...  چیزهای بسیار زیادی وجود دارند، شما باید راهی برای متفاوت بودن پیدا کنید.

رسانه های اجتماعی به برندها این امکان را می دهند تا شخصیت خود را ابراز کنند و یا آنچه که هستند را به بقیه معرفی کنند. شما باید از این فرصت استفاده کنید و تعداد بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان خود را افزایش دهید.بیشتر بدانید:

چگونگی انتخاب عکس و تصویر تاثیرگذار در وبسایت

صفحه آرایی توضیح محصول و تاثیر آن بر مشتریان بالقوه

چگونه نام برند تجاری خود را با رسانه های اجتماعی برجسته کنیم؟

reastaurant digital marketing

برای متفاوت بودن می توانید فیلم های کوتاهی را تهیه کنید که نشان می دهد در هنگامی که مشتریان در حال  صرف شام هستند، شما در آشپزخانه چه چیزهای زیبایی درست می کنید. یا با نشان دادن عکس هایی از یک ظرف از ابتدا تا انتها، از مواد اولیه گرفته تا یک شاهکار با روکش زیبا، به مشتری ها لذت ارائه بدهید.


از دریافت بازخورد از مخاطبان خود نترسید. از مهمانی ها و دسرهای مورد علاقه آنها بپرسید و یک هفته بعد غذای مخصوص آنها را ارائه دهید. به نظرات و تعامل مشتریان پاسخ دهید.

به خاطر داشته باشید که ایجاد اقتدار برندتان باعث ایجاد وفاداری و مشتریان مادام العمر می شود.3. در شبکه های اجتماعی فیلم پادشاه است و ارائه آن باعث جذب مشتریان بیشتر می شود.

نزدیک به نیمی از کاربران هر روز یک ساعت را به تماشای محتوای ویدئویی در شبکه های اجتماعی اختصاص می دهند. در کل هر کلیپ بین ده تا شصت ثانیه است اما اثر آن بسیار فراتر از اینهاست.


گرچه به نظر کار راحت و آسانی می رسد، اما شما باید دقت کنید که فیلم های آپلود شده در شبکه های اجتماعی تا حدی حرفه ای به نظر برسند.

ارزش تولید فیلم های شما به محتوایی که سعی در برقراری ارتباط با آن دارید، بستگی دارد.

اگر آشپزخانه شلوغ یا مهمانی عید را نشان می دهید، استفاده از گوشی تلفن برای فیلمبرداری دستی اشکالی ندارد. اما هنگامی که می خواهید به مشتری خود محصول جدیدی معرفی کنید، بهتر است یک تیم تولید محتوای ویدیویی حرفه ای استخدام کنید.


هنگامی که از تیم تولید محتوا کمک بگیرید، عملا بیش از یک راه برای دستیابی به مشتریان خود پیدا کرده اید. اسلایدهای 10 ثانیه ای ، 30 ثانیه ای و 2 دقیقه ای را برای پست کردن در رسانه های اجتماعی مدنظر قرار دهید. چراکه کاربران اینستاگرام معمولا تمایل به دیدن کلیپ های کوتاه دارند. فیلم های طولانی تر برای یوتیوب مناسب تر هستند.


یکی دیگر از راه های جذب مشتری این است که در یک ویدیو داستان تجارت خود را بگویید. اگر مواد لازم را از یک شرکت یا مزرعه محلی تهیه می کنید، یک داستان کوتاه در مورد رابطه خود با آنها بگویید.

به طور کلی روایت های شخصی در مشتریان بسیار تاثیرگذار و طنین انداز هستند.

بیشتر بدانید:

آشنایی با بازاریابی ویدئویی و مزایا و چالش های آنrestaureunt marketing ideas

4- تبلیغات متقابل با اینفلوئنسرها

توصیه ها و معرفی های دهان به دهان همیشه قدرتمندترین شکل بازاریابی بوده است. این بدان معنا نیست که شما باید دور هم بنشینید و منتظر بمانید تا مشتریان در مورد رستوران شما صحبت کنند.


استراتژی های بازاریابی دیجیتال رستوران در حال حاضر معمولا شامل برخی از انواع تبلیغات متقابل است. به عنوان مثال اگر شما از سس داغی که توسط یک فروشنده محلی ساخته یا پخش شده است استفاده می کنید، می توانید در رسانه های اجتماعی خود پست های مرتبطی از هم بگذارید و کسب و کار یکدیگر را تبلیغ کنید.


یا از وبلاگ نویسان محلی و منتقدان رستوران دعوت کنید تا با شما شام بخورند. جدیدترین ایده ها و جدیدترین غذاهای خود را به نمایش بگذارید، سپس از آنها بخواهید که در مورد شما چیزی بنویسند. حتی کانال هایی پولی وجود دارند که می توانید با پرداخت هزینه از آنها بخواهید تا کسب و کار شما را تبلیغ کنند. 


اگر وبلاگ دارید، از وبلاگ نویسان مهمان دعوت کنید. با این روش هنگام به اشتراک گذاشتن دستور العمل ها، غذاهای مورد علاقه از سراسر جهان یا فقط موارد مورد علاقه شخصی تان، می توانید از شبکه های یکدیگر برای به دست آوردن مشتریان جدید استفاده کنید. بنابراین خلاق باشید و ارتباط برقرار کنید.5. تبلیغات ایمیلی و پیامک هنوز هم کارساز هستند.

اگر اطلاعات افراد را از طریق ثبت نام در وبلاگ یا ارائه کارت ویزیت شان جمع آوری کرده اید، اجازه ندهید که لیست آدرس های ایمیل گرد و غبار بگیرد. اینها می توانند در استراتژی بازاریابی دیجیتالی به شما کمک کنند. 


همچنین می توانید با داشتن این لیست متوجه شوید که یک فرد خاص برای چندمین بار است که به رستوران شما می آید. اگر دیدید که یک فرد خاص معمولا به رستوران شما می آید می توانید با ایمیل یا تبلیغات پیامکی وی را ترغیب به حضور در رستوران در  روزهای تخفیف ویژه و یا مناسبت های خاص کنید.

حتی می توانید برای مشتریان دائمی خود یک آفر در نظر بگیرد و مثلا نیمی از هزینه خوراک وی را تخفیف دهید یا یک هدیه کوچک به وی بدهید. این کار باعث می شود سری بعد که از مسیر رستوران شما عبور کند، ناخودآگاه ذهنش درگیر شما شود و این به ایجاد وفاداری در مشتری کمک می کند.برای آشنایی با ایمیل مارکتینگ این مطالب به شما کمک خواهند کرد:

ایمیل مارکتینگ و کسب درآمد

چگونه با ارسال ایمیل، بازاریابی موفقی داشته باشم؟

آشنایی با راهکارهای تشخیص ایمیل های اسپم

restaurant digital marketing

در مجموع باید بگوییم که بازاریابی دیجیتال رستوران یک برنامه تمام وقت است. برای دارندگان رستوران سخت است که بتوانند همه قسمت های متحرک کسب و کار خود را اداره کنند و همزمان به متخصصان بازاریابی دیجیتال تبدیل شوند. اگر در سئو و بازاریابی دیجیتال برای رستوران خود تازه کار هستید، در ابتدا ممکن است طاقت فرسا باشد.


یادداشت سردبیر: اگر می خواهید در دنیای دیجیتال مارکتینگ از رقبای خود عقب نمانید و به دنبال یک تیم حرفه ای برای تولید محتوا هستنید، پیشنهاد ما به شما این است که با آوت سورس کردن محتوای خود به تیم متخصصین آسان پن خیلی سریع رشد کرده و به نتایج عالی برسید. برای ثبت درخواست خود اینجا کلیک کنید.
انتهای مقاله/

چطور می توان برای رستوران تبلیغات دیجیتالی کرد؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1399/11/15سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071