هفت دلیل عدم رسیدن به اهدافتان در سال 2018

                                                          Goals and reasons not to get them

بسیار طبیعی است که نسبت به سال جدید برای در نظر گرفتن اهداف درباره اینکه چگونه می توانیم بهتر زندگی کنیم، کارها را به انجام برسانیم وبه اهداف بزرگمان برسیم، هیجان زده باشیم. احساس خوبی از بهتر کردن سال 2018 نسبت به سال قبل ایجاد می شود اما قسمتی از ذهن ما نسبت به یافتن و گشودن چنین راهی نامطمئن است. ایده های خوب و بزرگ برای از بین بردن بعضی از افکار بد در سال جدید، جذاب به نظر می رسد، مگر اینکه باز هم کارها و الگوهایی که در سالهای گذشته انجام می دادید را تکرار کنید، در این صورت از اهدافتان دور خواهید شد و این یک واقعیت ناخوشایند است.


       اگر همیشه کاری را که قبلا انجام می داده اید را انجام دهید، همان نتیجه ای که همیشه گرفته اید را خواهید گرفت.«هنری فورد»


در اینجا هفت دلیل نرسیدن به اهدافتان را بیان می کنیم:


1- شما وقتتان را صرف گذراندن با افرادی می کنید که هیچ ارزشی به زندگی شما نمی افزایند.
اگر قبلا این موضوع را نمی دانستید، اکنون می دانید: شما به همان 5 فردی تبدیل می شوید که بیشترین وقتتان را با آنها می گذرانید. وقتی که به کل ساعتهای سپری شده هفته تان نگاه می کنید، از خودتان بپرسید که چند ساعت را با افرادی که بی هدف هستند یا زیاد علاقه ای به ادامه دادن ندارند یا ساعتهای بسیاری را صرف گله و شکایت از زندگیشان می کنند، می گذرانید.
اگر واقعا می خواهد امسال سطح خود را ارتقا دهید، باید قطعا توجه کنید که ارتباطتان را با افرادی که انرژی و اهداف و بلند پروازی هایتان را در زندگی تحسین نمی کنند ، کاهش دهید. 
این به این معنی است که شاید برایتان با این اوصاف فقط یک دوست باقی بماند( یا حتی دوستی برایتان نماند). شاید زمان آن رسیده که جمع جدیدی را پیدا کنید! با عضو شدن در این گروه می توانید آغاز کنید:
#badassladyboss
خودتان را با رویا پردازان و عمل کنندگان احاطه کنید، با افراد با ایمان و متفکر، اما بیشتر از همه با کسانی که عظمت و شکوهی که حتی خودتان هم آن را در وجودتان نمی بینید، به شما یادآوری کنند.

2- دکمه  SNOOZE را زمانی که می دانید زمان برخاستن و ادامه دادن است، فشار می دهید.
بپذیرید که تنها دو هفته تا سال 2018 داریم و شما باید دست و پایتان را جمع کنید. هر بار که دکمه snooze را فشار می دهید، شما از به دست آوردن چیزی که در آن روز هدفتان بوده، دور می شوید. به جای آن، شروع به فکر کردن درباره چیزهایی می کنید که آنها را برای کار و بارتان نمی پسندید، و قبل از اینکه آن را بدانید، حدودا یک ساعت را بیهوده برای از جا برخاستن تلف می کنید.
شانس و فرصتها این است که، شما روی اهداف روزانه و چیزهایی که برای رسیدن به آرزوهای بزرگ نیاز است، متمرکز شوید. شما نمی توانید آرزوهای بزرگ را بدون برنامه ریزی انجام روزانه آنها، به دست آورید. بعضی اوقات، برخاستن از جا ، چون هیچ نشان و راهنمایی برای اینکه بدانید آن روز را چگونه بگذرانید، بسیار سخت می شود. این دلیل فشردن دکمه snooze و تلف کردن وقت با احساساتی مثل بی اشتیاق بودن و بی حوصله و خلاق نبودن است.
برای متمرکز شدن به کمک نیاز دارید؟ امروز 2018 Thrive & Conquer Kit را دانلود کنید.

3- زمانی که باید کارهایی را برای ارتقای کار و بارتان انجام دهید، توجیه می کنید که چرا نمی توانید آن را انجام دهید، به آنجا بروید یا آن چیز را داشته باشید.
فرصت ها پیش می آیند و شما در موقعیتی هستید که می توانید از آنها در همان تاریخ استفاده کنید، شما  هم علم و اطلاعاتش را دارید، هم سرمایه اش را دارید، اما بنا به دلایلی، توجیهاتی می آورید که چرا این فرصتها از بین می روند.
برای مثال، آن برنامه های شبکه سازی و ارتباطی که قبلا آموختید، به خوبی می دانید که می توانید آنها را بسازید و یک فرصت خوب برای برقراری ارتباط است، اما بخاطر هر دلیلی ترجیح می دهید آن را انجام ندهید و بهانه ای برای آن بیاورید.
فرصت های زیادی خواهند بود، بعضی هایشان برای قدرتمند شدن شما و ارتقای کارتان خیلی ساده نیستند، اما شما هنوز در ترس و دودلی بوده و با کمبود اعتماد به نفس زندگی می کنید. شما با همه ی دلایلی که باید به آنها نه بگویید کنار می آیید، اما حتی یک بار هم به جواب مثبت به اینگونه فعالیت ها فکر نکرده اید.
ترس، تردید و کمبود اعتماد به نفس، همه دستورالعمل هایی است که باعث رضایت خاطر درونی و درنتیجه خود تباه سازی است. از خودتان بپرسید که آیا می ارزد در رویا زندگی کنید؟ اگر واقعا می خواهید به اهدافی که اول سال برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کردید برسید. این سوال را از خودتان بپرسید اگر می خواهید بهتر و با کامیابی های بیشتر و قوی تر زندگی کنید.
سال 2018 را سال جوابها و عمل های مثبت قرار دهید و با تمام توان به سمت ناشناخته ها بپرید.

 تنها چیزی که بین شما و رسیدن به هدفتان وجود دارد، داستانهای مزخرفی است که شما برای اینکه نمی توانید به هدفتان برسید، برای خودتان بازگو می کنید. «جردن بلفورت»


4- برای مکتوب کردن اهدافتان وقت نمی گذارید.
اگر شما تا به حال درباره قدرت نوشتن اهداف، چیزی نشنیده اید، عذرتان موجه است. به هرحال، اگر به عنوان یک صاحب بیزنس یا کارآفرین، بدانید که باید اهدافتان را مکتوب کنید، اما وقتی برای این کار ندارید، شما فقط خودتان را در یک تصویر بزرگ خراب می کنید. مکتوب کردن اهدافتان آنها را واقعی و قابل دسترسی می کند. وقتی که شما اهدافتان را روی کاغذ نمی آورید، و هرآنچه می خواهید تنها در یک فضای ضعیف وجود دارند، شما کمتر راغب می شوید که بهترین عملکردتان را روزانه برای نیل به اهدافتان به کار ببندید. چون به طور کلی شما مطمئن نیستید که چه کارهایی برای انجام دادن، جهت رسیدن به اهدافتان، نیاز است.
اعتراف کنید که تنبل هستید و برای پیشرفت و ترقی مصمم نیستید، و تصورتان این است که راهی که در پیش گرفته اید، بهترین راه است. در بیوگرافی بسیاری از انسانهای موفق خوانده ام که پایه موفقیت آنها با مکتوب کردن هدفهایشان شروع شده است.
شاید زمان آن رسیده که ذهنتان را بتکانید، و یک قلم و کاغذ برای نوشتن به دست بگیرید.
نکته جانبی*زمانی که اهدافتان را می نویسید، زمانی را برای گریه با صدای بلند مقرر کنید! تفاوت بین رویا و هدف، تعیین تاریخ است. 

       پس کارتان را شروع کنید. اگر هدفی دارید آن را مکتوب کنید، اگر آن را ننوشتید، شما هدفی ندارید، در واقع یک آرزو دارید.«استیو مارابلی»

                                                                                                          Writing Goals

5- وقت زیادی را در رسانه های اجتماعی و برای مقایسه خودتان با دیگران تلف می کنید در صورتی که باید وقتتان را برای انجام دادن کارهایتان صرف کنید.
همه ما در این موضوع مقصریم؛ از خواب بیدار می شویم و به رسانه های اجتماعی سر می زنیـم و همینطور صفحــات را بالا و پایین می رویم. 20 دقیقه را هر صبح صرف دیدن یک عکس یا خواندن استاتوس ها می کنیم و قبل از اینکه بدانیم خودمان را در دایره مقایسه با غریبه هایی که آشنایی خیلی کمی با آنها داریم، قرار می دهیم.
این کار همه انرژی ما را برای باقی روز از بین می برد.
یکی از چیزهایی که من برای انجام دادن در سال 2018 در نظر گرفته ام، این است که به جای به هدر دادن وقت در رسانه های اجتماعی( به خصوص به عنوان اولین کار در آغاز روز)، پادکست مورد علاقه ام را روشن کنم یا یک مدیتیشن 5 دقیقه ای داشته باشم و روی اهداف شخصی و رویاهایم تمرکز کنم و بررسی کنم که در طول روز قصد انجام چه کارهایی را دارم.
خودتان را از غم و رنج، افکار مزاحم و تفکرات منفی دور نگه دارید و به جای اینها، راه دیگری برای شروع صبحتان پیدا کنید. آنها را با چیزهای مثبت جایگزین کنید و من تضمین خواهم کرد که کاری بیشتر از این لازم نیست انجام دهید و با همین راهکارها عملکرد بهتری خواهید داشت.
دلیل اینکه ما با بی اعتمادی به نفس مبارزه می کنیم این است که؛ ما پشت صحنه زندگیمان را با هر کس دیگری که ویژگی قابل توجهی دارد مقایسه می کنیم.


6- شما هیچ برنامه ای برای تحول فردیتان ندارید.
اگر شما قصد توسعه موفقیتتان را دارید، یا می خواهید یک مهارت یا چیدمان ذهن یا یک بیزنس را به دست بیاورید باید خودتان را متحول کنید.
اگر شما اطلاعات و دانش، اعتماد و ممارست را می خواهید، نیاز دارید که یک بیزنس پر رونق را بسازید، سپس باید روی تحول شخصیتان سرمایه گذاری کنید.
چه کارهایی را برای بهتر شدن در سال 2018 می توانید انجام دهید؟
الف) یک مربی بیزنس استخدام کنید.
ب) کتاب های صوتی یا پادکستهای انگیزشی و الهام بخش گوش کنید.
ج)روزانه زمانی را صرف خواندن کتابی که چیزی در مورد خودتان را به شما آموزش می دهد، نمایید. مثل خواندن بیوگرافی یک شخصیت قابل تحسین از نظر شما، کتابهایی برای کمک به خود، یا کتابهایی درباره موفقیت و ...
د) مدیتیشن انجام دهید. چه به آن اعتقاد داشته باشید، چه نداشته باشید، شما چیزهای زیادی را در دقایقی سکوت درباره خودتان خواهید آموخت، راه رسیدن به آرامش را پیدا کنید و یک نسخه ی جدید از خودتان را رو کنید.
ه) در یک workshop عضو شوید، یا در دوره ای که به کشف هرچه بیشتر خودتان یا پرورش مهارتها اختصاص دارد، ثبت نام کنید.

Identify your abilities to succeed
         شناختن دیگران نیازمند هوش است، اما شناخت خود نیازمند خرد و دانش است. کنترل و مسلط شدن بر دیگران یک نیرو است و کنترل و تسلط بر خود یک قدرت واقعی است.«لائو تزو»

                                                                    
7- شما باور ندارید که لایق رسیدن به اهدافتان هستید.
باید ایمان داشته باشید که شما توانایی رسیدن به چیزی که قلبتان می خواهد را دارید. ممکن است نفهمید که چگونه باید به این اعتقاد برسید، وجود این اعتقاد در شما یک تفاوت را می سازد. زمانی که ما دائما با خودمان دلائلی که کارساز نیست را تکرار می کنیم، رغبت کمی برای ساختن رویای زندگی و کار خواهیم داشت.
روزانه وقتی را صرف نوشتن اظهاراتتان کنید و تصمیماتی بگیرید که این اظهارات را به طور روزانه به شما یادآوری کند.
* من یک انسان با ارزش هستم.
* من یک انسان لایق و مستعد هستم.
* من لایق زندگی بهتر هستم.
* من قابلیت محقق کردن رویاهایم را دارم.
این ها مثالهای بسیار عالی برای چگونگی باور ارزش هایتان است. ما فقط یک بار فرصت زندگی داریــم. انتخاب کنید که آن را حماسی تر بسازید و قابل قبول ترین شیوه را برای زندگی، دنبال کنید. همین امروز آغاز کنید و سعی کنید هیچ وقت در وسط راه پشیمان نشوید. تصور کنید که اگر بعدها به سال 2018 برگردید از عملکردتان چه احساسی خواهید داشت؟ و در آخر اینکه، به خودتان فکر کنید.


انتهای مقاله/

اهداف و دلایل عدم رسیدن به آنها                                                                        

  

آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/27سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071