مهارت های لازم برای یک کارشناس محتوا

 

Skilled content expert
با توجه به میزان حساسیت بالا در تبلیغات و تاثیر شگرف آن بر هر تجارت و کسب و کار آنلاین، بر خود واجب دانستیم که شما را با مجموعه ای از مهارتهایی که یک کارشناس و نویسنده محتوا باید داشته باشد، آشنا کنیم تا بدین وسیله بتوانیم شما را در رسیدن به موفقیت و داشتن برندی پرقدرت یاری دهیم. 

همانگونه که می دانید محتوا مقوله ای است که در دنیای امروز حرف برتر را می زند و آنچه که باعث بهترین و برترین بودن یک محتوا از بین میلیون ها محتوای همراستا می شود، علاوه بر اصل مطلب شیوه ارائه آن به مخاطب است. گاهی محتوایی که توسط یک عکس به مخاطب ارائه می گردد بسیار تاثیرگذارتر از صدها جمله است و زمانی نیز عکس قضیه صدق می کند. اینکه کارشناس محتوای شما دقت نظر داشته باشد و بتواند موشکافانه این مورد را بررسی کند از مهارت های اصلی او باید باشد. 

فرد یا افرادی را که شما به عنوان کارشناس و یا تیم تحریریه خود استخدام می کنید باید توانایی جمع آوری مطالب آموزنده در حیطه کسب و کار شما را داشته باشند، خلاق بوده و به خوبی تفکر کنند و در زمان مناسب مطالب آموزشی گردآوری شده را در سایت تان برای مخاطب به نمایش بگذارند؛ کارکرد آموزشی یک مطلب در جذب مشتری انکارناپذیر است. 
نویسنده محتوا بایستی انعطاف پذیر باشد تا در هر شرایطی با یک طرز فکر سریع به موقعیت تسلط یابد و بتواند با مدیریت مداوم زمان، خود و شما را به اهداف تجارتتان نزدیکتر کند.

یک کارشناس خوب محتوا همیشه در پی یادگیری راه های ارتباطی جدید با مخاطب است. بیشتر شنونده است تا در نهایت بتواند با یک جمع بندی بهترین و کاملترین اطلاعات را به صورت یک پک نوشته و ویراستاری کند و آنرا قابل ارائه نماید. 

دقت کنید افرادی را که برای این حرفه بکار می گیرید توانایی و رغبت انجام کارهای گروهی را داشته باشند تا با تقسیم کار دقیق و برنامه ریزی شده بتوانید به موقع محتواهای متناسب با نیاز مشتریان را آماده کرده و به دست مخاطبان هدف برسانید که همین یکی از دلایل رشد و پیشرفت تیم و شما و البته برندتان می شود. چراکه یکی از اصول اساسی اعتمادسازی ارائه به موقع نیازهای مخاطب است و تیم شما با درک خریدار و درک افکار وی می تواند برندتان را به این مهم برساند.
نویسنده محتواهای سایت شما باید با راهکارهایی از جمله استفاده از اینفوگرافی، کتاب های الکترونیکی و... مخاطبان را مشتاق به پیگیری کرده و در بالا نگه داشتن تعداد مخاطبین سایت تلاش کند. همچنین توانایی بهینه سازی سئو را نیز داشته باشد تا بتواند مخاطبین بیشتری را جذب کند. 

Workgroup Content Creation Team
در یک جمع بندی کلی 
از آنجائیکه طیف وسیعی از روشها برای ارائه محتوا به مخاطب وجود دارد و هر کدام از روشها در موقعیت ها و شرایط خاص خود می توانند تاثیرگذار باشند:
الف- کارشناس محتوای شما باید فهم گسترده و کاملی از این علم داشته باشد تا با قرار دادن محتوا در جایگاه مناسب، آن را دارای ارزش کرده تا جایی که در ذهن مخاطب باقی بماند و نهایتا شما را به یک برند پرقدرت و ماندگار تبدیل کند. 
ب- توانایی و مهارت تحلیلی موضوعات را داشته باشد تا با کمک این توانایی خود بتواند گزارشی مبنی بر نوع ارائه تبلیغات و میزان اثربخشی و بازگشت سرمایه را به شما ارائه دهد تا شما نیز با بودجه بندی مناسب پله های ترقی را طی نمائید.   

انتهای مقاله/
« ویژگیهای نویسنده خوب محتوا »

 

آخرین تاریخ به روزرسانی: 1396/12/13سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن