راهکارهای کاهش هزینه تبلیغات در مقابل افزایش سود

Reduce costs against increasing profitsبا گسترش و انتشار اینترنت و کاربردهای آن در جوامع و زندگی بشری و تمایل مصرف کنندگان به سمت خریدهای آنلاین، تبلیغات اینترنتی نیز پا به عرصه حضور گذاشته اند و امروزه بازاریابی اینترنتی به یک کسب و کار مدرن تبدیل شده و بسیاری از صاحبان مشاغل با داشتن وب سایت، اپلیکیشن، وبلاگ و .. بخشی ویژه از هزینه های تبلیغاتی خود را صرف اینگونه بازاریابی می نماید. 
شمایی هم که به تازگی وارد شغل و حرفه ای شده اید و یا اینکه هنوز از این نوع بازاریابی بی بهره اید ، بهتر است که خود را با علم و تکنولوژی همگام کرده و در این مورد به طور جدی تفکر کنید و از آن بهره برید. البته برای ورود به این حوزه از تبلیغات باید استانداردهای آن را رعایت کرده و غافل از ارزیابی حرکت رقبای کاری خود نباشید چراکه در آن صورت حتی با صرف هزینه های زیاد بازهم نخواهید توانست آنطور که انتظار دارید به موفقیت برسید.


در اینجا چند نکته حائز اهمیت است که بایستی در خاطر داشته باشید:
اولین نکته و شاید مهمترین آنها این است که هزینه ای که شما بابت تبلیغات پرداخت می کنید در صورت عدم موفقیت برگشت نخواهد شد؛ بنابراین عاقلانه است که همیشه میزان فروش حاصل از تبلیغات را با هزینه پرداختی خود ارزیابی کرده تا مطمئن شوید که مسیر را اشتباه نرفته اید.
دومین نکته ای که بایستی مدنظر داشته باشید این است که تیم پشتیبانی که اختیار می کنید توانایی تجزیه و تحلیل عملکرد شما را داشته باشد و بتواند شما را از نقاط قوت و ضعف تان آگاه کرده و در رفع مشکلات احتمالی توانگر باشد. همچنین افرادی که برای همکاری انتخاب می کنید باید با نوع کسب و کارتان آشنایی داشته و برایشان موفقیت تیمی ارزشمند باشد. 
اینها خلاصه ای از نکاتی است که با در نظر نگرفتن آنها ممکن است ماه ها زحمت کشیده اما بازاریابی محتوایی شما جواب ندهد و عملا هیچ بازگشت سرمایه ای نداشته باشید. 


از آنجائیکه بازار کسب و کار می تواند غافلگیر کننده باشد و اغلب اوقات پیش بینی شرایط ، کار ساده ای نیست برای فرار از این حالت شما نیازمند یک سیستم پیگیری جامع از کار خود هستید که با کمک آن می توانید بهتر از رقبای خود بر حوزه کاریتان مسلط باشید. شما می توانید یک برنامه مشخص و مدون برای نوشتن محتوا و ویرایش محتواها و نیز برای طراحی و ویراستاری مطالب سایت تان اختصاص دهید. (برای اطلاعات بیشتر به مقاله تقویم محتوا مراجعه کنید.)


هراندازه شما با برند تجاریتان آشنایی بیشتر و کاملتری داشته باشید به همان اندازه می توانید در مورد کسب و کارتان با قدرت بیشتری صحبت کنید. لحن بیان و پیام هایی که در برند شما بطور مستقیم و غیرمستقیم به مخاطبان ارائه می شود در اصل به شکل گیری شخصیت برندتان کمک شایانی می کند. شخصیت برند شما قوه تخیل مخاطبان را برانگیخته و با ارتباطی که با مخاطب برقرار می کند باعث بهبود روند پیشرفت شما و در نتیجه برگشت هزینه های تبلیغاتی تان می شود. 

Focus on customer بیش از نیمی از زمانی را که صرف بازاریابی می کنید باید متمرکز بر مشتریان بالفعل باشد. « جی کانرد لوینسون»


شما باید بتوانید با شناسایی جامعه هدف خود و ارائه محتواهایی که به آنان عزت نفس و همچنین اعتماد به برندتان را بدهد، جایگاهی معین برای برند تجاریتان تثبیت کنید که به دست آوردن این جایگاه در گرو مواردی چون: دقت در نوع محتوا، دقت در مکانی که محتوا در آن ارائه می شود، آگاهی از سیکل و دوره خرید مشتریان، داشتن قالب متناسب با تجارتتان، پیوستگی ارائه محتوا با یک ترتیب زمانی معین و از پیش تعریف شده، است.


برنامه ریزی در تولید محتوا اگرچه همیشه نتایج قابل انتظار را برآورده نمی کند اما با تلاش صادقانه و یادگیری نوع و ترویج محتواها در فضای مناسب همراه با شناخت جامعه هدف، تاثیرگذار خواهد بود و مطمئنا هزینه ای را که در قبال آن پرداخت کرده اید با چندین برابر سود به سمت شما جاری خواهد کرد. 
برای تحقق این امر بهتر است که از اشتباهاتی که اکثرا تکرار می کنند پرهیز نمائید. شما نباید هزینه تبلیغات خود را در وب سایت های نامرتبط هدر داده و یا تنها از یک شیوه برای تبلیغات استفاده کنید. ایمیل های ناخواسته ارسال نکنید و از رقبای خود کورکورانه تقلید ننمائید. برای تک تک حرکاتتان تفکر کرده تا مطمئن شوید که این حرکت برای برندتان، مخاطبتان و گروه تان عاقلانه است و سودآور خواهد بود.

Teamwork 

در مجموع به خاطر داشته باشید برای پیشرفت و موفقیت باید تلاشی بی وقفه و صادقانه داشت و گروهی مورد اعتماد و مجرب که بتواند نیازهای    شما را به بهترین وجه پاسخگو باشد.انتهای مقاله/

کاهش هزینه های تبلیغات همگام با افزایش سود

 

آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/1/26سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071