6 استراتژی مورد نیاز برای بازاریابی دیجیتالی در سال 2018

Digital marketing
امروزه بیزنس به معنی پیدا کردن راهی برای بازاریابی شرکتتان، از طریق به کنترل درآوردن اینترنت  می باشد. امروزه هنوز شرکتهایی هستند که از استفاده اینترنت صرف نظر می کنند و فکر می کنند که این روش بسیار پیچیده است یا اینکه بدون استفاده از آن هم کار و بارشان خوب است و راضی هستند. البته این طرز فکر مشکل ساز است چون اجرای یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی، می تواند حاوی اعجازهای بی شماری برای کار و بیزنس شما باشد.
از طرف دیگر، خیلی از شرکت ها، به یک سری بازاریابی های دیجیتالی، بدون تدوین استرتژی راهنما، می پردازند. مبادرت به بازاریابی شرکتتان یا محصولات آن به صورت آنلاین، بدون یک استراتژی بازاریابی دیجیتال پرقدرت، می تواند بی حاصل باشد؛ دقیقا مثل زمانی که از هیچ روش بازاریابی استفاده نشده است. برگزیدن اجرای روش استراتژی بازاریابی دیجیتال، به این منظور، یک راه آسان است.
از زمانی که تاثیر استراتژیهای بازاریابی متنوع، تحول یافته است، راه هوشمندانه این است که استراتژی های بازاریابی را تازه نگه داریم. در اینجا چند استراتژی بازاریابی را ذکر می کنیم که باید آنها را در سال 2018 مورد توجه قرار دهید.


• استفاده از ویدئوها همچنان سرسبد کلیه روشهاست. 
افراد عاشق دیدن ویدئوها در اینترنت هستند. به همین دلیل هیچ راهی بهتر از شروع بازاریابی به جز استفاده از ویدئو وجود ندارد. با سایتهایی که در آن ویدئوهای زیادی به اشتراک گذاشته می شود، مثل یوتیوب و یا سایت رسانه های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر که وابستگی شدیدی به آگهی های ویدیویی دارند، دست به یک فعالیت در آگهی ها می زنند که مبتنی بر آگهی های ویدیوئی است و به نظر یک روش اطمینان بخش می رسد. طبق نظریات ادی مادان، سئوی Edkent Media  ، سرعت ارتباط برقرارکردن ویدیوئی، بیشتر از سرعت دیگر رسانه هاست، چون به محض گذاشته شدن ویدئو، چه کسی هست که تمایل به سرگرم شدن نداشته باشد؟ آگهی های ویدیویی به کاربران این فرصت را می دهد که گاردشان را در مقابل آن کنار بگذارند و با رضایت آن تبلیغ را از نظر بگذرانند. اگر ویدئو، یک ویدئوی سرزنده و با روح باشد، احتمال اینکه کاربران آن را تماشا کنند باز هم بیشتر می شود. ویدیو همچنین به کاربران این فرصت را می دهد که بدون وقفه قسمت عمده ای از توجهشان به آگهی ها (مثل خواندن آنها)، آن را ببینند و بشنوند.

Video ad                      نکته بسیار مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که، یک آگهی ویدیوئی باید جالب، سرگرم کننده و رباینده حس بینایی شما باشد تا بیننده ها را جذب کند.


• ایمیلهای تاثیرگذار
 بسیار مطلوب است که شما تحت تاثیر ایمیلهای ورودی صفحه ایمیل خود دیگر سراغ هیچ صفحه ای نروید. با کمک HTML و CSS های نظام یافته و منسجم، اینها به سرعت جزء ابزار پرمصرف بازاریابی دیجیتالی شدند. ایمیل های داد و ستدی به مشتریان این اجازه را می دهد که آنها اقلام را به سبد خریدشان اضافه کنند، از بین رنگ ها و مدل های موجود انتخاب کنند و حتی شروع به یک بازی در ایمیلشان کنند. مشتریها قدر این عملکرد اضافه شده را خواهند دانست و حتی این تمایل در آنها به وجود می آید که بیشتر از ایمیل استفاده کنند. در نظر داشته باشید که حتی زمانی که ایمیلها باز هستند، احتمال کلیک بر آنها ضعیف است.

Effective emails
فرستادن ایمیلهای تعاملی، می تواند به طرز چشمگیری احتمال کلیک را افزایش دهد. مشتریها می بینند که ایمیل شما به بقیه ایمیل های متنوعی که قبلا دریافت کردند و به آنها عادت داشتند شبیه نیست و با دیدن این ایمیلها احساس خواهند کرد که شرکت شما یک سر و گردن از سایر شرکت ها بالاتر است.


• ویدئوی اجتماعی محبوبیت شما را گسترش خواهد داد. 
اهمیت ویدئو در شبکه های اجتماعی در سال 2017 و 2018  به اوج خود رسیده است. با تعداد زیاد کاربرانی که وابسته به رسانه های اجتماعی برای سرگرم شدن با ویدئوها هستند، اهمیت استفاده از این شیوه برای عرضه فعالیت های بازاریابی بیشتر هم می شود.
آپلود ویدئو در فیسبوک به تنهایی در سالهای اخیر 75% افزایش داشته است. با بیش از هزار میلیون چشم انداز، مدیران بازاریابی یک راه برای کسب سود از این طریق پیدا کردند. علاوه بر این، با اصرار فیسبوک برای پخش خود به خود ویدئوها، دیده شدن ویدئوها تضمین شده بود. اگرچه فیسبوک به کاربران اجازه داده بود که پخش خود به خود ویدئوها را غیرفعال کنند، اما همچنان آنها یا نمی خواستند یا نمی توانستند که پخش را غیرفعال کنند. با این حال، ابداع پخش زنده ویدئوها، برای بازاریابان یک ابزار دیگر ساخت و بدینوسیله تمایل کاربران برای داشتن تجربه چنین ویدئوهایی را سنجید.

• دستگاههای موبایل باعث هجوم آوردن افراد بیشتری می شود.
 از زمان در دسترس بودن دستگاههای موبایل، ابتدایی بودن کامپیوترها جهت اتصال به اینترنت، بسیار مشهود است. در سال 2017 افزایش بسیار زیاد استفاده از موبایل را داشتیم که این افزایش برای سال 2018 هم مورد انتظار است.
افزایش ناگهانی استفاده از موبایل به این معنی است که مدیران بازاریابی باید تلاش کنند تا خدماتی که با اینترنت برای دستگاه های موبایل ارائه می دهند، همانند خدمات ارائه شده برای کامپیوترها باشند. مدیران بازاریابی باید تضمین کنند که همه بازدید کنندگان یک تجربه ی عالی را حین دیدن وبسایت داشته باشند.
علاوه بر این، گوگل آغاز به تنزل رتبه سایتهایی می کند که صلاحیت کافی برای بهینه سازی دستگاههای موبایل ندارند. این یک دلیل محکم برای مهم بودن تدارکات دستگاه های موبایل است.


• لینک دهی آموزش دستگاه و بازاریابی اتوماسیونی 
چه فایده ای دارد که اطلاعات داشته باشیم اما قادر به استفاده تاثیرگذار از آنها نباشیم؟ ورود آموزش ماشینی به بازاریابی دیجیتال در پی رفع این مشکل است. ابزار دستگاه آموزش به مدیر بازاریابی اجازه می دهد که بینش بیشتری نسبت به عادات و نیازهای مشتری ها داشته باشند. این مسئله به شرکت ها فرصت می دهد که یک استراتژی بدون اتلاف وقت برای انتخاب تاکتیک داشته باشند. از زمانی که این محاسبات عددی پیام ها را کنترل می کنند، نیازی نیست که مدیران بازاریابی زمانی را برای انتخاب پیام، تناوب و آمارگیری اهداف صرف کنند. در سال 2018، به چگونگی تحول مسیر بازاریابی با Google Home و  Amazon’s Alexa ، همچون مذاکره با ابزارچه دستگاه آموزشی که اهرم استراتژی بازاریابی است، توجه کنید.


• زمان سنج معکوس در ایمیلها 
این ابزار، به هیچ  عنوان ابزار جدیدی برای استفاده بازاریابان نیست؛ اگرچه، مدیران بازاریابی به دنبال روش و ابزاری جدیدکه آنها را به بازاریابی ایمیلی وارد کند؛ هستند.
زمان سنج های معکوس، کمک می کنند که خریداران متقاعد شوند که پنجره های مشهور در حال بسته شدن هستند و آنها می بایست به سرعت عملی انجام دهند. این ابزارها خصوصیات اضافه ای از ابزارهای کمکی دیداری دارند که به مشتریان بالقوه کمک می کند که در یک نگاه چیزها را بشناسند و بفهمند. به علاوه، از زمانی که جیمیل به طور پیش فرض HTML را نمایش داد، در ایمیل هم زمان سنج های معکوس همیشه نشان داده می شوند.

ساخت یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، به دلیل اهمیت حفظ مخاطب و ماندن در کنار گرایشات تازه است که می تواند چشمان زیادی را جذب کند. اگر چه، خوب است که به یاد داشته باشیم، زمان پذیرش پرداختن به بازاریابی دیجیتال، با هیچ قاعده  سخت و پرسرعتی رو به رو نیستیم؛ بیشتر بستگی به خریداران، بیزنس و اینکه چه کاری انجام می دهید دارد. دانستن این سه فاکتور، به شما کمک می کند که راجع به تاکتیک انتخابی، تصمیم بهتری بگیرید.
اگر تلاش کردید و استراتژی انتخابیتان برای شما جواب  داد، می تواند دلیل تغییرات مثبت باشد.

انتهای مقاله/

بازاریابی دیجیتالی و استراتژی های آن




آخرین تاریخ به روزرسانی: 1396/12/13



سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071