چطور از محتوای کاربر در بازاریابی نوین استفاده کنیم؟

در دنیای بازاریابی محتوایی، UGC یا همان محتوای تولید شده توسط کاربر طلای خالص است. از ویژگی های آن می توان به مقرون به صرفه بودن این نوع محتوا اشاره کرد. همچنین اغلب، نتایج بهتری نسبت به محتوای تولید شده توسط یک برند کسب می کند. در حقیقت، تحقیقات نشان می دهند که 85 درصد مصرف کنندگان، محتوای تولید شده توسط کاربر را از محتوای برند تأثیر گذارتر می دانند. همچنین آمارهای به دست آمده از نظرسنجی ها نشان می دهند که 71 درصد از مصرف کنندگان پس از تحقیق در مورد نظرات کاربران، احساس راحتی و اعتماد بیشتری در خرید محصول دارند. 


فراتر از اینکه این روش صرفا یک کانال تبلیغاتی مقرون به صرفه و قانع کننده است، محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند با سهولت دیده شدن و ارتباط بین افراد همفکر در میان مشتریان، به تبدیل شدن برند شما به یک جامعه یکپارچه کمک کند.


 با افزایش استفاده از تلفن های هوشمند، تولید محتوا در قالب های مختلف برای اشتراک گذاری آنلاین با مصرف کنندگان بسیار آسان تر است. در این مقاله، ما روش های مختلفی را به شما ارائه خواهیم داد تا به کمک آنها بتوانید از UGC به عنوان راهی مدرن برای محتوا سازی وبسایت تان استفاده کنید. ◊ استراتژی های تولید محتوا با کمک محتوای کاربر


1. تولید محتوا به کمک نظرات مشتریان

خواندن نظرات کاربران در صفحات محصول قبل از اقدام به خرید در مشتریان حس اعتماد و اطمینان ایجاد می کند. آمارها در این زمینه نشان می دهند که 59 درصد از مصرف کنندگان عقیده دارند بررسی و خواندن نظرات کاربران در مورد محصولات، تاثیر قابل توجهی در رفتار خرید آنها داشته است. 

در صورتی که این نظرات به صورت ویدئویی باشد تاثیر آن چند برابر خواهد بود؛ چراکه مشتری جدید می تواند هم بازدیدکننده را ببیند که به اعتبار آن کمک می کند و هم می تواند نظرات وی را بشنود. 


یک روش برای داشتن چنین ویدئوهایی این است که از مشتریان فعلی خود بخواهید تا نظرات خود را به صورت فیلم های کوتاه برای شما ارسال کنند.2. تولید محتوا با استفاده از توصیفات بصری مشتریان

باز هم به آمارها استناد می کنیم. 63 درصد خریداران بیش از آنکه به عکس های ارائه شده توسط برند توجه کنند، به عکس های ارسالی مشتریان اعتماد می کنند. این یک واقعیت است در حالیکه تصور عمومی بر خلاف این است!


بنابراین سعی کنید که از عکس های ارسالی مشتریان نیز در تجربه تجارت الکترونیک خود استفاده کنید. می توانید با توجه به طراحی وبسایت تان عکس ها را در صفحه محصول به نمایش بگذارید یا یک گالری عکس مخصوص مشتریان در سایت ایجاد کنید.


برای جمع آوری عکس های کاربران نیز می توانید به مشتریان خود ایمیل بزنید و آنها را با انواع تشویق ها به اهداف مورد نظر هدایت کنید.

همچنین می توانید با ایجاد یک هشتگ منحصر به فرد در به اشتراک گذاری تصاویر توسط خریداران موفق شوید. 

مطمئن باشید زمانی که بتوانید اولین داده ها را در وبسایت به نمایش بگذارید، قطعا مشتریان جدید، خود اقدام به ارسال عکس خواهند کرد. 3. تولید محتوا از طریق گیمیفیکیشن (Gamification)

گیمیفیکیشن در بازاریابی راهی است که باعث می شود کاربران در تعامل با نام تجاری شما به یک موفقیت دست یابند. لازم نیست منجر به خرید یک محصول شود، اما معمولا شامل پاداش هایی مانند کد تخفیف، امتیاز وفاداری یا هدیه رایگان است.

شرکت سامسونگ برای تشویق مشتریان به درج کردن نظرات، تماشای فیلم و شرکت در انجمن ها پاداش می دهد. کاربران می توانند نشان کسب کنند، امتیازات اختصاصی دریافت کنند و برای برنده شدن جوایز عالی وارد مسابقات شوند.

این راهی است که در صورت موفقیت در آن می تواند میزان ترافیک وبسایت شما را به راحتی چند برابر کند. 4. تولید محتوا با استفاده از برگزاری مسابقات

 مردم جایزه ها را دوست دارند، مخصوصا اگر انحصاری باشند. آنها همچنین از جنبه اجتماعی ورود به مسابقات و به اشتراک گذاشتن جزئیات با دوستانشان لذت می برند.

به عنوان مثال: چند سال پیش، نشنال جئوگرافیک یک مسابقه اینستاگرام ایجاد کرد که در آن عکاسان می توانستند عکس های الهام بخش سفر را با استفاده از هشتگ مسابقه ارسال کنند. جایزه برتر، سفر به پارک ملی یوسمیتی بود.


شما برای تشویق UGC ( تولید محتوا تسط کاربر) چه جایزه ای به مشتریان خود می توانید ارائه دهید؟5. با محتوای کاربران یک جامعه برای برندتان بسازید!

 بافر از هشتگ buffercommunity# برای تشویق کاربران در سراسر جهان برای به اشتراک گذاشتن "عکس های مکان" استفاده می کند.

موضوع عکس (مکان) ممکن است با نام تجاری ارتباطی نداشته باشد؛ اما منطقی است. عکس های تولید شده توسط کاربر نشان می دهد که مردم می توانند از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی Buffer در هر جای دنیا استفاده کنند و این عکس های مشترک به ایجاد جامعه برد تجاری کمک می کند.

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده بودید؟6.  تولید محتوا با کمپین های هشتگ

اجازه دهید این مورد را کاملا با یک مثال واقعی دیگر بیان کنیم.

هنگامی که یک کارمند شرکت ردبول عکسی را از یک ردبول در مقابل مینی کوپر مشاهده کرد، فکری به ذهنش رسید و فرصتی را پیش روی خود دید. بنابراین با ایجاد هشتگ PutACanOnit باعث شد طی چند هفته هزاران تصویر با استفاده از این هشتگ در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود. 


بنابراین خلاق فکر کنید. یک کمپین هشتگ گذاری هوشمندانه می تواند بسیاری از کارابران و مشتریان را فعال کند.7. تولید محتوا به کمک پرسش

پرسیدن سوال در شبکه های اجتماعی راهی عالی برای افزایش تعامل با برند و ایجاد اعتماد است. برخی از سوالاتی که می توانید از مشتریان خود بپرسید این موارد است:

• محصولات ما چگونه زندگی شما را آسان می کنند؟

• دوست دارید چه نوع محتوایی را بیشتر ببینید؟

• شما کدام محصولات را بیشتر دوست دارید؟در مجموع می توان گفت که UGC یکی از موثرترین راه های اعتمادسازی در افراد نسبت به برند تجاری شماست. در کنار تمامی موارد گفته شده در بالا، تبلیغ در نمایشگرهای سایر فروشگاه ها و یا حتی چاپ تبلیغات برندتان بر روی برخی محصولات می تواند شما را به مخاطبان جدید پیوند دهد. 


از طرفی در بحث ارائه جوایز به مشتریان، لازم نیست هزینه های بالایی انجام دهید و قرار نیست هدیه ها همیشه گران قیمت باشند. گاهی یک آفر کوچک و یا حتی یک هدیه کوچک می تواند حس قدرشناسی مشتری را برانگیزد و باعث شود که سری بعد نیز از خودتان خرید کند و به همین ترتیب به مشتری وفادار تبدیل می شود. 


حتی گاهی اعلام اینکه بخشی از درآمدتان را صرف امور خیریه خاصی می کنید، می تواند افراد را به سمت شما هدایت کند. چراکه بسیاری از افراد تمایل دارند در کار خیر به نوعی شرکت داشته باشند. انتهای مقاله/
استراتژی بازاریابی محتوایی با محتوای تولید شده توسط کاربر آخرین تاریخ به روزرسانی: 1399/11/13سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن