سیستم CRM و مزایای استفاده از آن در کسب و کارها

The crm system and the benefits of using it in the business
امروزه محصولات نرم افزاری فراوانی وجود دارند که می توانند به سازمان ها برای افزایش روابط خود با مصرف کنندگان، کمک کنند. با این حال، یکی از محبوب ترین راه حل هایی که شرکت ها برای بهبود روابط و مدیریت تجربه مشتری و همچنین به دست آوردن مشتریان وفادار، استفاده می کنند، سیستم CRM است. 


CRM  در حالت کلی به معنای ترکیبی از استراتژی های تجاری، نرم افزاری و فرآیندهایی است که به ایجاد روابط طولانی مدت بین شرکت ها و مشتریان کمک می کند.

با توجه به آمار خدمات مشتری (helpcout.net)، ارزش مشتریان وفادار 10 برابر بیشتر از میزان اولین خریدشان است. بنابراین، ارائه یک تجربه برجسته و به یاد ماندنی برای مشتری به منظور گسترش عملیات تجاری ضروری است.تعریف CRM

نرم افزار CRM که به "نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری" معروف است، به تمام استراتژی ها، تکنیک ها، ابزارها و فن آوری های مورد استفاده شرکت ها برای توسعه، حفظ و به دست آوردن مشتریان اشاره دارد. این نرم افزار تضمین می کند که در صورت استفاده از آن درهر مرحله از تعامل با مصرف کنندگان، به منظور افزایش سود کلی، نوع تعامل هموارتر و کارآمدتر می شود. همچنین اطلاعات مشتری را از چندین کانال جمع آوری می کند. از این رو، CRM اطلاعات دقیق درباره تاریخچه خرید کلی، اطلاعات شخصی و حتی الگوهای رفتار خرید را نیز ذخیره می کند.

Customer Relationship Management Software
نرم افزار CRM یک سیستم پایدار و خاص با یک هدف اولیه است. این هدف بهبود روابط با مشتریان و نوع ارائه کسب و کار با استفاده از ابزاری هوشمند برای ایجاد یک استراتژی موفق است. با توجه به گستردگی برنامه های نرم افزار، واضح است که تعریف CRM چیزی بسیار بیشتر از آنچه که در ابتدا به نظر می رسد، است.

شایان ذکر است که پیاده سازی این ابزار مفید قطعا می تواند یک تفاوت بزرگ را در هنگام مقایسه با دیگر رقبای تجاری برای شما ایجاد کند. 

بهترین بخش نرم افزار این است که تمام اطلاعات با خیال راحت در پایگاه داده یکپارچه CRM ذخیره می شود. بنابراین، کاربران می توانند به راحتی به داده های بسیار مهم از طریق یک منبع قدرتمند اطلاعات دسترسی یافته و مدیریت کنند. نحوه عملکرد  CRMچگونه است؟

این سیستم با ویژگی های ردیابی بسته بندی شده است که اطلاعات تعداد زیادی از مشتریان آنلاین را ثبت می کند. علاوه بر این، اتوماسیون CRM فرایندهای مختلف کسب و کار را فراهم می کند و مدیران را با ابزارهایی که قادر به ردیابی و اندازه گیری عملکرد و بهره وری شرکت است آشنا می کند. با این حال، موفقیت کسب و کار به طور معمول به استراتژی مناسب بستگی دارد.

برای رسیدن به نتایج دلخواه، هماهنگی مناسب با استراتژی CRM، مشخص بودن اهداف کلی کسب و کار و نیازهای مشتری از نکات و عوامل مهم است.

شرکت ها باید با حفظ مشتری و تلاش برای افزایش ارزش ها با افزودن میزان کارایی تعامل با مشتری، اهداف خود را دنبال کنند. زمانی که استراتژی CRM به درستی توسعه یافته باشد منجر به تجارت و توسعه بهتر و حفظ مشتری می شود. به عبارت دیگر، نرم افزار CRM می تواند عملیات تجاری حیاتی مانند بازاریابی، خدمات و فروش را به منظور افزایش تجربه مشتری و وفاداری از تماس اولیه به  تکرارخرید توسط مشتری متصل کند.

از آنجا که هر سیستم CRM به منظور بهینه سازی گردش کار شرکت بکار گرفته می شود، می تواند به راحتی به کسب و کار کمک کند تا شکاف بین بازاریابی، فروش و اداره خدمات مشتری را از بین برده و به شرکت ها در رسیدن به اهدافشان با کمترین هزینه کمک کند.مزایای CRM برای کسب و کار چیست؟

در روزگار مدرن برای جلوگیری از عقب ماندن و حتی پیشی گرفتن از رقبای تجاری، نیاز به اقداماتی نو و مدرن است. خوشبختانه، فناوری مدیریت فرآیند کسب و کار(BPM) در نرم افزار CRM به سازمانها و مدیران اجازه می دهد تا به سرعت خود را با تغییرات در محیط کسب و کار سازگار کنند. از جمله مزایای نرم افزار CRM 

• دسترسی فوری به تمام اطلاعات مهم، که اجازه می دهد تا به طور قابل توجهی سرعت گردش کار خود را افزایش دهید.

• فرایندهای کار به صورت کاملا ساده و شفاف.

• ابزار گزارش پیشرفته برای ایجاد فروش بیشتر.

• تجزیه و تحلیل دقیق و گزارش عملکرد تیم.

The benefits of CRM

• سهولت در به اشتراک گذاری اطلاعات در کل مجموعه.

• مقیاس پذیری، امنیت و دسترسی به CRM همراه.

• ابزار پیشرفته برای همکاری بهتر در میان ادارات و مصرف کنندگان.

• بهبود استراتژی CRM برای تاثیر بیشتر بر مخاطبان هدف از طریق یک رشته بازاریابی های شخصی.

بنابراین، بکارگیری نرم افزار CRM از این جهت که یک ابزار ارزشمند بوده و کار کردن با آن راحت و آسان است و برای ایجاد یک نام تجاری قوی که بتوانید با آن تمام تغییرات بازار را به خوبی به نفع خود تغییر دهید، بسیار مهم و ضروری است. 

اینکه نوع و اندازه کسب و کار و تجارت شما چه اندازه وسعت دارد؛ برای استفاده از سیستم CRM مشکلی ایجاد نمی کند. این سیستم باعث ایجاد هماهنگی و تصمیم گیریهای بهتر می شود. حتی اگر شما یک مجموعه کوچک از مصرف کنندگان را داشته باشید این نرم افزار می تواند به عنوان یک برنامه مدیریت ساده عمل کند که به تدریج باعث افزایش ارزش سازمان شما خواهد شد. 


در کل، سیستم CRM یک ابزار استراتژیک است که آینده کسب و کار را نشان می دهد؛ بخصوص در مورد رضایت مشتری. بنابراین اگر می خواهید با خواسته های بازار کسب و کارتان هماهنگ باشید نه تنها هیچ مانعی برای استفاده از این سیستم نخواهید داشت بلکه یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید انتخاب کنید. انتهای مقاله/
آشنایی با نرم افزار CRM و نحوه کارکرد آنآخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/3/6سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

logo-samandehi

درباره آسان پن

با ما در تماس باشید

آدرس: شیراز، چهارراه ریشمک، ساختمان امیرکبیر، واحد 4

تلفن: 38393142-071