تاثیر نوع رفتار مصرف کننده بر تجارت الکترونیک

Consumer behavior on e-business
با پیشرفت علم و تکنولوژی در عصر حاضر، حتی تجارت نیز تا حدود بسیار زیادی تحت تاثیر قرار گرفته تا جایی که به جرات می توان اذعان کرد، یکی از عوامل اصلی موفقیت و یا شکست یک برند در گرو این علم فراگیر است. 
زندگی در دنیای امروزی با تمام ویژگیهای خاص و منحصربفردش افراد را به سمت و سوی بکارگیری متون تجارت و داد و ستد الکترونیکی سوق داده تا با استقاده از این ابزارهای دست ساز بشری نوع جدیدی از ارتباط میان انسانها شکل بگیرد و آنها را قادر سازد تا بدون در نظر گرفتن مرزها و بعد مسافتی بتوانند خریدهای خود را در پک های بزرگ و یا کوچک انجام دهند. 


این شبکه های ارتباطی آنلاین راه  را برای فروشنده و مصرف کننده هموار کرده اند؛ اما باید این نکته بسیار مهم را در نظر داشت که نوع نگرش و باور مصرف کنندگان در مورد استفاده از این نوع خدمات عامل بسیار مهمی است که می تواند در موفقیت و یا شکست برند شما تاثیر فراوانی داشته باشد. بنابراین در کنار عوامل بسیار متعددی که در انتخاب استراتژی های راهبردی تجارتتان باید در نظر بگیرید از مصرف کنندگان به عنوان یک عامل کلیدی غافل نباشید. 


Consumer is a key factor in success

آنچه که مصرف کنندگان خدماتتان در اولین برخورد با فروشگاه اینترنتی شما در ذهنشان نقش می بندد این است که آیا می توانند به شما و شرکتتان اعتماد کنند؟ آیا این امنیت در خرید، در صداقت، در تعهد به آنچه عنوان کرده اید وجود دارد؟


بنابراین شما به عنوان یک مدیر بایستی با استراتژی خاص مبتنی بر نگرش مصرف کننده بتوانید با ارائه حقایق و محتواهایی که به مخاطبتان شخصیت می دهد و احساس ارزشمند بودن را در ذهنشان فعال می کند این اعتمادسازی را مهیا کنید تا تجربه خرید از شما را در خود احساس کنند و حداقل یک بار آنرا آزمایش نمایند. 
پس از آن بازهم این شمائید که با انجام تعهدات خود بستری را فراهم می کنید که یک مشتری بالقوه به یک مشتری دائم تبدیل شود؛ چراکه نوع تجربه ای که با خرید از فروشگاه شما به دست آورده تصمیم خواهد گرفت که بازهم به سراغ شما بیاید یا نه. این یکی از مهمترین دلایلی است که موجب موفقیت برخی شرکت ها و برندها و شکست برخی دیگر می شود. 


در مجموع با آگاهی از میزان بسیار زیاد تاثیر شما بر رفتار مصرف کننده و از طرفی تصمیم گیری مخاطب در مورد تخصیص و یا عدم تخصیص توجه خود به برند شما، بایستی با سازگار کردن اطلاعات ارائه شده و همچنین با ایجاد محتواهای متناسب با شغل و حرفه تان، در جهت ارضا نیازهای آنان بتوانید توجه ویژه مخاطبان را جذب کرده تا آنان نیز سهم عظیم خود را در موفقیت برندتان با شما به اشتراک بگذارند.انتهای مقاله/
تجارت الکترونیک و تاثیر رفتار مخاطب بر آنآخرین تاریخ به روزرسانی: 1396/12/13سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن