نقش کلمات کلیدی در ترافیک وبسایت

The role of keywords in website traffic
دنیای وب و تجارت های آنلاین هر روز در حال رشد و توسعه است و تعداد سایتهای فعال در چنین زمینه هایی به طور چشمگیری عرصه رقابت را تنگ تر و سخت تر کرده اند. برای اینکه از هسته مر کزی رقابت جا نمانید بایستی برای افزایش ترافیک وبسایت و پیشبرد اهدافتان برنامه ریزی دقیق انجام دهید و تک تک نکاتی را که می توانند تاثیری بر این روند داشته باشند شناسایی کرده و با بکارگیری صحیح آنها به سرمنزل مقصودتان برسید. 

تایم کوتاهی را با من همراه شوید تا با یکی از موضوع هایی که تاثیر مستقیمی بر محتواهای تولید شده شما دارد، بیشتر آشنا شویم. آنچه که تمرکز اصلی این مقاله بر روی آن خواهد بود کلمات کلیدی و نوع انتخاب و نحوه استفاده از آنهاست. 


برای شروع خالی از لطف نخواهد بود تعریفی کوتاه از کلمه کلیدی ارائه دهم هرچند که همه شما با آن آشنایی دارید.

به کلمه ها یا عبارت هایی که محتوانویسان در مطالب خود به گونه ای محسوس از آنها استفاده می کنند و ترجیح می دهند که کاربران با تایپ آن کلمات در موتورهای جستجو بتوانند به کل مطلب دسترسی پیدا کنند، کلمه های کلیدی گفته می شوند. به عبارتی کلمه های کلیدی، کلید واژه هایی هستند که یک ترافیک طبیعی برای وبسایت شما به وجود می آورند.

key word

کلمه های کلیدی نقش پررنگ و مهمی در تعیین میزان بازدید از وبسایت را دارند. بنابراین عاقلانه است که تایم بیشتری برای انتخاب آنها در نظر بگیریم.

اینگونه کلمه ها گاه کوتاه بوده و در نهایت از 2 کلمه تشکیل می شوند و گاه بلندتر هستند و در اصل یک عبارت کلیدی محسوب می شوند.

معمولا عبارت های کلیدی هرفمندتر و اختصاصی تر هستند اما برای هر کسب و کاری و در هر جا و مکانی استفاده از آنها پیشنهاد نمی شود.

شما باید بتوانید بر اساس نوع تجارت و سازمان وبسایت تان تگ ها را آنالیز کرده و به طور صحیح از آنها استفاده کنید. به طور کلی اگر شما کلمه کلیدی را استفاده کنید ولی ارتباط صحیحی با کل محتوای شما نداشته باشد هرچند که امکان بازدید از محتوا و سایت تان بیشتر می شود اما چون مخاطب به هدفی که در پی آن آمده نمی رسد، شما در مرحله جذب مخاطب موفق نخواهید بود. 


اکثر افراد برای جستجو در موتورهای گوگل از کلمه ها و عبارت های کوتاه استفاده می کنند. به همین دلیل محتوانویسان هم تمرکز بیشتری برای یافتن این نوع کلمه ها بکار می گیرند. استفاده از این روش عرصه رقابت را برای شما تنگ تر می کند. چراکه کلمه های کوتاه دامنه وسیعی از محتواها را در خود جای می دهند و هرچقدر رقبای شما محتواهای ناب تر و کاربردی تری ارائه داده باشند کار برای شما و دیده شدنتان سخت تر خواهد بود.
بنابراین توضیحات، سعی کنید وقت بیشتری را صرف کنید تا بتوانید عبارت ها و کلمه های کلیدی کم رقابتی را برای محتوایتان پیدا کرده و بکار گیرید. کلماتی که درعین منطقی بودن احتمال جستجو توسط افراد را نیز داشته باشند.

برای این منظور از تجزیه و تحلیل کلمه های کلیدی سایر رقیبان تجاریتان نیز می توانید استفاده کنید. فرایند تحقیق در ارتباط با کشف بهترین تگ ها می تواند در ایده پردازی برای نوشتن محتوا نیز به شما کمک کند. زمانیکه شما بتوانید عبارت های کلیدی گسترده تری برای خود انتخاب کنید، ضمن کمک به مخاطب خود در ارائه راه حل ها و دریافت محصول ها، نرخ ترافیک بالاتری در وبسایت تان شکل گرفته و به مرور صاحب یک سایت جامع و توانمند خواهید شد. 


موتورهای جستجوی گوگل به دلیل وجود الگوریتم هایی که برایشان تعریف شده است به دنبال درک اهداف کاربران هستند. بدین معنا که می خواهند بدانند مخاطبان از جستجوی خود چه انتظاری دارند و کدام نتایج بیشترین کمک را به آنان می کند. 
معمولا کلمه های کلیدی در عنوان ها، پیوندها، متن محتوا و... استفاده می شوند. همچنین با bold کردن و یا رنگی و ایتالیک کردن نیز در معرض دید قرار داده می شوند. 


تا اینجا در ارتباط با انتخاب کلمه های کلیدی صحبت کردیم اما باید دقت کنید که چیدمان مباحثی که در مطلب تان قرار می دهید، بسیار مهم و تاثیرگذار است. با نگاهی دقیق و عمیق به سایت های برتر و مطالب آنان به وضوح خواهید دید که در تمامی مقاله های ارائه شده، محتوانویسان به جای تمرکز بر کلمه یا عبارت کلیدی به کیفیت و کاربردی بودن محتوا تکیه دارند.


نویسندگان موفق کسانی هستند که با داشتن دامنه گسترده ای از لغات در طول مطلب حول محور آن کلمه یا عبارت خاص متناسب با جملاتی که می نویسند از کلمات مشابه و هم معنی و مرتبط استفاده می کنند تا خواننده ضمن خواندن مقاله احساس خاص بودن را درک کرده و یقین حاصل کند که محتوای پیش رو برای او نوشته شده است. Successful writers

اگر شما هم این استراتژی را در تیم محتوایی تان لحاظ کنید و به خوبی و درستی مطالب خود را بهینه سازی نمائید، قابلیت دیده شدن بیشتر و بهتر را در موتورهای جستجو به دست خواهید آورد و این دستاورد شما را در رسیدن به رتبه های بالاتر سئو همراهی خواهد کرد.


همانطور که می دانید گوگل در حال حاضر برای رتبه بندی سایت ها تنها به دنبال کلمات کلیدی خاص نیست؛ بلکه محتوای خوب و کاربردی حرف اول را در الگوریتم تعریف شده گوگل می زند. موتورهای جستجوی گوگل ضمن اسکن از صفحه محتوای تولید شده به بررسی این موضوع می پردازد که تا چه میزان مطلب منتشر شده با تایتل اصلی آن در ارتباط مستقیم است و برای کاربران چه اندازه مفید و موثر واقع می شود. بنابراین تعصب داشتن بر روی تک واژه ها یا عبارت های کلیدی در طول متن نه تنها مطلب شما را مصنوعی و ماشینی کرده و خارج از سلیقه مخاطبان قرار می دهد بلکه رتبه سایت شما را نیز پایین خواهد آورد.


استفاده درست و بجا از تگ ها به بهبود آدرس دهی در موتورهای جستجو منجر خواهد شد و اگر کلید واژه هایی که انتخاب می کنید دقیقا بیان کننده مطلب نوشته شده شما باشند باعث خواهند شد که ماهیت تجاری شما هرچه بهتر و بیشتر به مخاطب شناسانده شود. 


آخرین موردی که در این مقوله از آن با شما صحبت می کنم نیز تاثیر شگفت آوری در نرخ ترافیک وبسایت تان خواهد داشت. 

برای اینکه محتوای تولید شده شما را مخاطبان هدف ببینند و به خوبی از آن استقبال کنند بایستی:

اولا این اطمینان را حاصل کنید که به راحتی شما را پیدا خواهند کرد که یکی از روشهای آن همانا انتخاب کلمه های کلیدی مناسب است.

ثانیا به زبان خودشان و برای ایشان بنویسید و در پاسخ به سوالهای احتمالی که از طریق کامنت ها از شما می پرسند به طور عمومی پاسخگو باشید.انتهای مقاله/
کلمه های کلیدی و نحوه استفاده از آنها در محتوا نویسی آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/15سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن