نقش تولید محتوای با کیفیت در معرفی کسب و کار

   Produce quality content
در این مقاله ابتدا برای آشنایی هرچه بیشتر و ملموس تر شما مدیران گرامی، لازم دانستیم که تعریفی مختصر از صنعت محتوا و رسانه (MCI) خدمت شما ارائه نمائیم.
به مجموعه همه فعالیت های اقتصادی که با هدف تولید، توزیع و نشر انواع محتوا از جمله موسیقی، انیمیشن، صدا، ویدئو، مقاله، محصولات تلویزیونی، کتاب ، خبر و سایر خدمات مرتبط با اطلاعات شکل گرفته اند، صنعت محتوا و رسانه گفته می شود.

یکی از مهمترین انواع محتواها، محتوای دیجیتال است که روز به روز پهنه وسیعتری از تبلیغات را به خود اختصاص داده و یکی از ابزارهای انتزاعی است که به طور مستقیم و غیر مستقیم با کاربر ارتباط برقرار می کند.

شرکت گوگل در سالهای اخیر تغییرات بزرگی را در موتور جستجوی خود با هدف رضایت بیشتر کاربران ایجاد کرده و همواره در تلاش است که بهترین محتواها را در اختیار کاربران قرار دهد. در واقع شعار گوگل:(content is the king ) سلطنت متعلق به محتواست، باعث شده که مخاطب به نتیجه جستجوی گوگل اعتماد زیادی داشته باشد؛ بنابراین گزافه گویی نیست اگر بگوییم امروزه گوگل می تواند دپارتمان بازاریابی بسیاری از کسب و کارهای آنلاین باشد.

با توجه به افزایش رقابت بین گروه های صنفی در فضاهای مجازی و اینترنت همراه کردن کاربران و همراه نگه داشتن آنها،حفظ جذابیت، دوستی و رابطه، ایجاد و تقویت شوق و هیجان در این رابطه، کاری است حرفه ای که بایستی با یک استراتژی محتوا به آن دست یافت.
کریستنا هالورسون، استراتژی محتوا را بدین گونه تعریف می کند:
                                                          «برنامه ریزی برای تولید، تحویل به مخاطب و مدیریت محتوای مفید و کاربردی»


با این تعریف توجه به فضا و تجربه نکته ای است که بایستی به آن دقت نظر داشت. اینکه محتوا برای چه فضایی، چه برندی، چه مخاطبی تولید می شود و نهایتا چه تجربه ای برای مخاطب ایجاد می کند.
محتوا باید در تمام طول عمر خود مدیریت شود و دائما با هدف های کسب و کار و تحلیل های مرتبط با آن همسو شده و با تمرکز بر محتوای بهینه و با کیفیت در راستای اهداف برند گام بردارد.


برای داشتن یک محتوای بهینه و کارا بایستی به داده های موجود توجه کرد. این داده ها در اصل همان
• فاکتورها و معیارهای مربوط به مخاطب
• نحوه مشارکت مخاطب در موضوع
• نحوه تبدیل مخاطب به مشتری
• و نگاه ویژه به جامعه هدف 
است که نتیجه آن داشتن محتوای ارزشمند و نیز افزایش بازدید از سایت و در نتیجه معرفی بهتر کسب و کار است. 


بنابراین آنچه که باعث افزایش بازدید سایت و تحول در فروش و کسب و کار می گردد؛ تولید محتوای با کیفیت می باشد. محتوای اورجینال و با کیفیت باعث می شود که رتبه سئو سایت بالا رفته و در نتیجه در موتورهای جستجو بیشتر دیده شده و مورد توجه کاربران هدف قرار گیرد. 


با توجه به مطالب فوق مدیران وب سایت های موفق یک بخش را به تولید محتوا اختصاص داده و تلاش می کنند تا با بکارگیری افراد کارآمد در حیطه تولید محتوا رتبه سئو خود را بالاتر برده و در مجموع به نتایج و اهداف دلخواه نزدیکتر شوند. 
هرچندکه یافتن یک منبع معتبر سخت است اما اگر شما یک سئوکار حرفه ای داشته باشید به راحتی می توانید به بازدید بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر دست یابید. 
سئو نویس شما در اصل یک داستان نویس است که بایستی داستان برند شما را به خوبی برای مخاطب هدفتان به نگارش درآورده و از مهارت نوشتن بالایی برخوردار باشد. 

Increase client by optimizing site

نوشتن یک مهارت است و در دنیایی که در جهت تخصص گرایی پیش می رود؛ تمامی شرکت ها و برندها ناگزیرند که کارهای مربوط به بخشهای مختلف سایتشان را به افراد متخصص بسپارند و این یکی از  رازهای موفقیت در فضای رسانه ای و کسب و کارهای اینترنتی است.

انتهای مقاله/

محتوای با کیفیت چگونه بر معرفی بیزنس تاثیر می گذارد؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/1/30سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن