ابزارهایی برای بهینه سازی وبسایت و افزایش نرخ ترافیک

Website Optimization Tools

شکی نیست که بهینه سازی موتورهای جستجو برای کسب و کارهای آنلاین حیاتی است. اگر مشتریان شما نتوانند وبسایت شما را پیدا کنند، چگونه می توانید محصول و خدمات خود را آنلاین به فروش برسانید؟


در حالی که لایه های متعددی برای شیوه های کارکردی موتورهای جستجوگر وجود دارد، شما مجبور نیستید خود را به یادگیری همه آنها مشغول کنید و هر تاکتیک را اجرا کنید.

خبر خوب این است که چندین سرویس آنلاین وجود دارد که می تواند به شما در کاهش تلاش تان برای بهبود رتبه بندی وبسایت تان و دیده شدن در صفحات نتایج موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش نرخ ترافیک، کمک کند.

در اینجا ما شما را با پنج ابزار برای رسیدن به این منظور آشنا می کنیم.

1.SEOProfiler

SEOProfilerSEOProfiler  یک پلت فرم واحد برای سازماندهی فعالیت های تحقیقاتی کلیدی، پیوندسازی تبلیغاتی، تحقیقات هوشمند رقابتی و موارد دیگر را فراهم می کند که می تواند کمپین های SEO شرکت را بهبود بخشد. 

همچینین این برنامه ویژگی های گزارش دهی دقیق و زیبایی را ارائه می دهد که برای نمایش اطلاعات تولید شده توسط این مجموعه نرم افزاری مفید هستند.

این برنامه یک دوره آموزشی رایگان 30 روزه را برای کاربران به منظور شناخت و درک ویژگیهای آن، ارائه می دهد. پس از آن هزینه عضویت ماهانه بر اساس نوع حساب ها ( مبتدی یا حرفه ای) ارزیابی شده و قابل پرداخت می شود.2. Optify.net

Optify.netOptify.net  تعدادی از ابزارهای داده وب را به شما ارائه می دهد اما دو تا از مهمترین ابزارهایی که برای مدیران مفیدتر است و در این سرویس ارائه می شود؛ یکی برنامه بهینه سازی موتورهای جستجو و دیگری برنامه بهینه سازی رسانه های اجتماعی است.  


دربرنامه بهینه سازی SEO، بسیاری از عملکردهای مشابه SEOProfiler ارائه می شود؛ اما ماژول پیوند سازی آن از یک ضعف رنج می برد و آن اینکه به جای فراهم کردن فرصت هایی برای کشف بک لینک های بالقوه و بالا بردن مجدد ترافیک، تنها لینک های ایجاد شده را دنبال می کند.


با این حال، در برنامه بهینه سازی رسانه های اجتماعی، مجموعه Optify.net ، ویژگی های بیشتری نسبت به SEOProfiler و بسیاری دیگر از برنامه های جستجوگر را فراهم می کند. شما می توانید با استفاده از این برنامه،  ترافیک رسانه های اجتماعی را در زمان واقعی نظارت کنید و همچنین اطلاعات مورد نیاز برای افزایش تبدیل از این منابع ترافیک و تعیین ROI رسانه های اجتماعی را به دست آورید.

این مجموعه نیز یک دوره آموزشی 30 روزه رایگان دارد که پس از آن با توجه به ویژگیهای درخواستی حق عضویت ماهانه مشخص شده و به شما اعلام می شود. 3. LocalVOX

localVOX
در حالی که بسیاری از ابزارهای جستجوگر بر روی وظایف سنتی تمرکز می کنند تا نرخ بازدید وبسایت را در نتایج جستجو بهبود بخشند، صاحبان کسب و کارهای کوچک نیز باید سئو سایت های محلی را در نظر بگیرند تا مشتریان را در منطقه خود هدف قرار دهند.

علاوه بر تحقیق در زمینه کلمات کلیدی و ساخت بک لینک، متخصصان SEO نیز برای ارتباط با مخاطبان در رسانه های اجتماعی، بهینه سازی وبسایت های محلی از جمله Google Places و Yelp، نظارت بر سایت های بررسی مشتری برای دریافت بازخورد و... زمان اختصاص می دهند. 

اما برای بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک، خواسته های هر دو جستجوگر سنتی و محلی می تواند منکوب کننده باشد. به همین دلیل برخی از مردم به خدماتی مانند LocalVOX مراجعه می کنند که به طور خودکار روند بهینه سازی وبسایت محلی را آسان می کند.


 LocalVOX به کاربران خود تعدادی از خدمات جستجوگرهای محلی ارائه می دهد؛ از جمله به روز رسانی خودکار شبکه های اجتماعی، سرویس های سبک روزانه و مدیریت فهرست.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه های تنظیم، خدمات اضافه شده نیز در هزینه ماهانه لحاظ می گردد.4. Raven Tools

Raven tools
همانند Optify.net، ابزار Raven هر دو برنامه بهینه سازی سئو و رسانه های اجتماعی را ارائه می دهد.

نکته قابل توجه این است که ابزار Raven تبلیغات Googel Adwords را نیز برای پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) فراهم می کند. 

این ابزار به راحتی داده های حسابهای Googel Adwords  و Googel Analytics را با هم ادغام کرده و راه ساده ای برای تعیین میزان اثربخشی کمپین PPC است.

این ابزار هم یک دوره 30 روزه رایگان برای بسته کامل وب و آنالیز اینترنتی دارد. 5. Traffic Travis

Traffic Travis

اگر هزینه هایی که توسط شرکت های مدیریت SEO از شما گرفته می شود خارج از محدوده قیمت گذاری و سیاست های برنامه ریزی شده شماست؛ به نسخه رایگان نرم افزار Traffic Travis نگاهی بیندازید.

این نسخه رایگان نیز بسیاری از ویژگی های مشابه موارد بالا را ارائه می دهد. از جمله

  • تجزیه و تحلیل و بهینه سازی
  • بازآفرینی بک لینک ها
  • تحقیقات رقابتی بر روی تبلیغات PPC رقبای تجاری شما و... 


درحالیکه این ابزار می تواند برای بعضی از استارت آپ ها به دلیل رایگان بودنش جذابیت داشته باشد، یک سری محدودیت هایی نیز دارد.

از جمله محدودیت های این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• برخی از ویژگی های ارائه شده توسط سایر ابزارهای جستجوگر SEO که در بالا ذکر شدند در این برنامه وجود ندارد.

• عمق داده ها را از لحاظ نتایجی که در بسیاری از ویژگی های برنامه های تبلیغاتی بازار وجود دارد، گزارش نمی دهد.

با این حال نرم افزار Traffic Travis می تواند به شما در شروع کار وبسایت تان کمک کند تا قبل از استفاده از ابزار جستجوگر کامل، در سایت تان پیشرفت کنید. انتهای مقاله/
آشنایی با 5 ابزار که به شما در رسیدن به ترافیک بالا کمک می کند.آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/31سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن