بهترین راه برای افزایش نرخ ترافیک کدام است؟ SEO دربرابر PPC

PPC or SEO

هنگامی که در اندیشه افزایش نرخ ترافیک وبسایت تان هستید، معمولا دو گزینه اساسی پیش رو دارید:

1- پرداخت برای هر کلیک (PPC)

2- بهینه سازی موتور جستجو (SEO) 


در شیوه PPC شما می توانید برای افزایش میزان ترافیک وبسایت تان با استفاده از برنامه های تبلیغات PPC ارائه شده توسط  Google Adwords، بازاریابی جستجوی یاهو و... به این مهم دست یابید. بدین صورت که آنها شما را قادر می سازند که نمایش تبلیغات خود را در بخش نتایج حمایت شده در صفحه نتایج هر موتور جستجو، داشته باشید. سپس بر اساس چگونگی رقابت کلیدواژه انتخاب شده شما و همچنین بر مبنای هر کلیکی که از طرف کاربر بر روی وبسایت شما صورت می گیرد، مبلغی را پرداخت می کنید.

در روش بهینه سازی موتورهای جستجو شما می توانید با دنبال کردن بهترین روشهای SEO به رتبه بندی بالا در نتایج جستجوی طبیعی در کنار لیست هایی که در بخش نتایج حمایت شده قرار دارند، به صورت رایگان برای وبسایت تان نرخ ترافیک بالایی را ایجاد کنید. ممکن است زمان رسیدن به این نتیجه به طور طبیعی بیشتر باشد؛ اما این ترافیک بالا و هدفمند چیزی است که به درستی و خوبی سیاست گذاری و سرمایه گذاری شده است.اما کدامیک از این رویکردها بهتر و مناسب تر است؟

اینکه کدام روش مناسب تر است دقیقا به نیاز و بودجه شما بستگی دارد. اگر می خواهید سرعت بیشتری داشته باشید و مایل به پرداخت هزینه های آن هستید، PPC ممکن است برای شما مناسب باشد. اما اگر با بودجه محدودی عمل می کنید، ممکن است منطقی تر باشد که رتبه بندی از طریق موتورهای جستجوگر را دنبال کنید.

برای اینکه بتوانید یکی از این دو راه را انتخاب کنید ( PPC یا SEO)؛ سه سوال زیر را برای اینکار در نظر بگیرید و با توجه به پاسخی که به آنها می دهید، بهتر خواهید توانست مسیر خود را انتخاب کنید. 


1. بودجه تبلیغاتی وب سایت شما چقدر است؟

در انتخاب بین SEO و PPC، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه مقدار بودجه برای تبلیغات کسب و کارتان می توانید اختصاص دهید. شما می توانید حد و مرز هزینه های روزانه خود را به همان اندازه که می خواهید تنظیم کنید. 

اگر پولی ندارید که به تبلیغات بپردازید، بنابراین تنها روش های رایگان SEO باقی می ماند. اما اگر حتی یک سرمایه کوچک برای سرمایه گذاری در تبلیغات PPC دارید، سعی کنید آن را امتحان کنید زیرا مزایای زیر را شامل می شود:

▪ تست سریعتر

وب سایت ها باید بر روی دستیابی به تبدیل تمرکز کنند؛ این مسئله ارتباط مستقیمی با این موضوع دارد که به کاربران اطلاع رسانی کنند که چه محصولی را به فروش می رسانند، چه خدماتی ارائه می دهند و ... .
برای اینکار باید به طور فعال متغیرهای وب سایت را برای بهبود نرخ های تبدیل، تست کنید. با این وجود، این تست ها برای تولید داده ها نیاز به ترافیک دارند، بنابراین ممکن است بخواهید از طریق PPC تبلیغات ترافیک را خریداری کنید تا نتایج سریعتری داشته باشید.

Pey Par Click

▪ حفاظت از وبسایت در برابر به روز رسانی های الگوریتم های SEO

یکی از نقاط ضعف عمده جستجوگرها این است که الگوریتم ها در طول زمان تغییر می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، سایت هایی که در آن راه جدید بهینه شده اند، می توانند رتبه بندی ها و سود را عملا یک شبه به دست آورند. اما هنگامی که برای نرخ ترافیک هزینه پرداخت می کنید، شما یک جریان پایدار از بازدید کنندگان دارید و در نتیجه مهم نیست که چه تغییری در گوگل و سایر موتورهای جستجو ایجاد می شود.

هرچند PPC دارای یک منحنی یادگیری است اما شما می توانید با کمپین های کوچک و بسیار هدفمند شروع کنید و کمپین PPC خود را به حساب Google Analytics متصل کنید. این آنالیزگر می تواند به شما بگوید که میزان نرخ تبدیل بازدید کنندگان در استفاده از PPC چقدر بوده است و ROI شما مثبت یا منفی است.2. CPC (هزینه هر کلیک) متوسط در صنعت شما چقدر است؟

علاوه بر تنظیم بودجه کلی تبلیغات، به آنچه دیگران در صنعت شما برای تبلیغات پرداخت می کنند، نگاهی بیندازید.

سیستم عامل PPC به طور معمول کاربران را قادر می سازد تا آنچه را که مایل هستند به عنوان هزینه برای یک کلیک پرداخت کنند. (هزینه ای که به عنوان "هزینه هر کلیک" نامیده می شود) به عنوان مثال، اگر شما می خواهید به افرادی که به دنبال کلمات کلیدی "بیمه اتومبیل آنلاین" هستند، تبلیغات خود را ارائه دهید، می توانید از برآوردگر ترافیک در ابزار تحقیق کلید واژه های خارجی Google استفاده کنید و ببینید که میانگین CPC برای این عبارت چقدر است.

به طور معمول متوسط CPCها برای کلمات کلیدی خاصی که جنبه عمومی داشته باشند و بسیار مورد استفاده هم کاربران و هم وبمستران هستند؛ بالاست. پذیرش این قیمت ها برای وبمستران جدید همراه با بودجه کم دشوار است. در چنین مواردی، SEO ممکن است انتخاب شایسته تری باشد.  3. میزان رقابت در گروه تجاری شما چگونه است؟

شما همچنین می خواهید تعیین کنید که کدام موتورهای جستجوگر صفحات (SERPs) رقابتی برای کلمات کلیدی مورد نظر شما هستند. برای انجام این کار، کلمات کلیدی خود را در ابزار تحقیق کلید واژه خارجی Google وارد کنید، که این ابزار به شما در مورد سطح رقابت برآورد شده و همچنین تعداد تبلیغاتی که در کلمات کلیدی و میانگین CPC قیمت گذاری می کنند، اطلاعات می دهد. 

در اکثر صنایع رقابتی، شما ممکن است صفحات نتایج را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود تحت وب سایت های معتبر پیدا کنید. در چنین مواردی بدون سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان و پول تقریبا غیرممکن است که بتوانید به خواسته خود برسید. در اینگونه مواقع ممکن است بهترین روش، پرداخت هزینه برای به دست آوردن نرخ ترافیک بالاتر از طریق سیستم PPC باشد.  

با همه توصیفاتی که شد همیشه لازم نیست که یکی از این دو روش تبلیغاتی را انتخاب کنید. اگر شما بتوانید ترکیبی مناسب از PPC و  SEO برای وبسایت تان برنامه ریزی کنید، کاملا قدرتمند خواهید شد. خودتان این سوال را مطرح کنید و بهترین ترکیب را برای معرفی بهتر کسب و کارتان و افزایش نرخ ترافیک تان، طراحی کنید. 

PPC and SEO mix


انتهای مقاله/
SEO یا PPC؟ کدام بهتر است؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1397/2/31سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن