هدف از تولید محتوا چیست؟

The purpose of content creation
در اغلب مواقع این سوال پیش می آید که چرا برای معرفی کسب و کارمان باید محتوا تولید کنیم؟
برای اینکه بتوانیم دید وسیعتری نسبت به تولید محتوا پیدا کرده و به سوال فوق پاسخ دهیم لازم است مروری بر دانسته های خود داشته باشیم.
در درجه اول، هدف اصلی تولید محتوا، معرفی خود و کسب و کارمان به جامعه هدف است. تولید محتوا قدرتمند ترین سلاحی است که می توان در اختیار داشت؛ چراکه تمایز وافری بین تولید محتوا با سایر روشهای تبلیغاتی وجود دارد.

این روزها افراد مورد هجوم تبلیغات گسترده تلوزیونی، رادیویی، پیامکی و انواع بیلبوردهای تبلیغاتی و ... قرار دارند و در نتیجه میزان اثرگذاری این نوع از تبلیغات کمتر شده و در اصل افراد نسبت به آن واکسینه شده اند؛ در حالیکه بازاریابی محتوایی به لحظات خصوصی افراد هجوم نمی آورد و این خود فرد است که بر اساس نیازمندی و جذابیت، محتوایی را انتخاب کرده و از اطلاعات آن بهره می برد. 

آنچه که در تعریف محتوا می توان بیان داشت بدینگونه است: 
    مجموعه مفاهیمی که از طرق مختلف مانند متن، عکس، فیلم، صوت ، اینفوگرافی و... پیامی را به مخاطب منتقل می کند محتوا خوانده می شود. 

محتوا برای هر مجموعه ای باید با توجه به آنالیز بازار هدف تولید شده و این کار به زمان و تیم تخصصی نیازمند است. تیم تولید کننده محتوا باید مترجم، نویسنده، ویراستار و تحلیل گر بوده و به اندازه کافی خلاقیت داشته باشند. 

Types of content and market
اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه تولید محتوا داشته باشیم باید اذعان کنیم که به ازای عمر بشریت تولید محتوا وجود داشته اما در هر زمانی به شیوه های مختلفی تولید و ارائه شده است. در دنیای امروز که عصر اطلاعات و تکنولوژی است و اینترنت جزء لاینفک زندگی بشر شده، تولید محتوا نیز شیوه الکترونیکی را در پیش گرفته و در فضای وب منتشر و توزیع می شود و این امکان فراهم شده که در بستر بی حد و مرز مجازی بتوانیم توانمندی و تجارت خود را معرفی نمائیم. 


حال با توجه به مطالب فوق به پاسخ سوالی که در ابتدای بحث عنوان شد می پردازیم. ( چرا برای معرفی کسب و کارمان باید محتوا تولید کنیم؟)

بدیهی است که هر شرکت، نهاد، مجموعه و یا شخصی که کسب و کاری را راه اندازی کرده و مشغول فعالیت است، در حیطه مسئولیت و کار خود، تخصصی داشته و در اصل حرفهایی برای گفتن دارد و برای افزایش آگاهی های مشتریان نسبت به حرفه خود از راهکارهای متفاوتی می تواند بهره گیرد که به روزترین آنها در عصر تکنولوژی تولید محتوای سودمند، تخصصی و جذاب است. 

Produce content tailored to the products

برای تحقق این موضوع (افزایش آگاهی مشتریان و جذب آنان) می بایست کلیه محتواهای تولید شده مرتبط با فعالیت ها و محصولات شرکت باشد. 
اگر در این لحظه فکر می کنید که هر شرکت یا برندی با سابقه کاری بیشتر و یا تعداد پرسنل بیشتر نسبت به شما در این مسیر موفق تر است؛ شما سخت در اشتباه هستید. 
مهم نیست که چه کسانی زودتر وارد حوزه کاری شما شده اند؛ مهم این است که چه کسی محتوای جذاب تر و قوی تری ارائه دهد و هرچه محتواهای ارائه شده بیشتر و از کیفیت بالاتری برخوردار باشند رتبه سایت تان بالاتر رفته و در نتیجه بازدید از سایت شما بیشتر شده و می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کرده و باعث شوید تا به مشتریان ثابت شما بپیوندند. 

Increase traffic hits
بنابراین به خاطر داشته باشید که برنده میدان رقابت کسی خواهد بود که تولید محتوا را حرفه ای انجام دهد. 
هر مطلبی که در وب سایت قرار می گیرد بایستی هدفدار بوده و در پی تحقق اهداف از پیش تعیین شده باشد. یک محتوای خوب نباید کپی برداری شود و بایستی از اعتبار موثق و بالایی برخوردار باشد تا بتواند کاربردی بوده و در جذب مشتریان کارآمد باشد. 

اگر نگارش محتوا به گونه ای باشد که نیاز افراد را پاسخ دهد در اصل به هدف خود رسیده اید. 

شاید نوشتن و طراحی مطالبی که چشم نواز مخاطبان باشد در ظاهر کار ساده ای به نظر برسد اما این کار تنها از دست متخصصان این حوزه برمی آید. متخصصان حوزه تولید محتوا این توانایی را دارند که تفکر مخاطب و تصمیمات آنها را به کنترل خود درآورده و باعث پیشرفت شما و در نتیجه فروش بیشتر شما شوند. 


        با توجه به تمامی مطالب بیان شده یکی از بهترین روشها برای جذب مشتریان بیشتر و در نتیجه فروش و اعتبار بیشتر در کسب و کارتان

                                                                  استفاده از تیم تخصصی تولید محتوا برای وب سایت تان است. 

Producing content and power in advertising
                                     تولید محتوا یکی از قدرتمند ترین روشهای تبلیغاتی است که تجارت و برند شما را به خوبی معرفی می کند. 

انتهای مقاله/

تولید محتوا و اهداف آنآخرین تاریخ به روزرسانی: 1396/12/13سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن