چرا ارائه محتوا در وبسایت از ارکان اصلی است؟

content is important

بسیاری از وبمسترها در طراحی سایت به دنبال چیزی مدرن، مینیمال و زیبا هستند. اگر شما هم در این دسته قرار دارید باید بدانید که با این روش تنها می توانید تا حدودی اعتبار خود را نزد مخاطبان تان افزایش دهید؛ در حالی که بسیاری موارد دیگر نیز وجود دارند که می بایست رعایت کنید تا بتوانید جایگاه واقعی خود را بیابید.


بسیاری از صاحبان وبسایت ها می خواهند با برداشتن محتوا و بصری سازی سایت، به این هدف ( جذب مخاطب و افزایش اعتبار) برسند. اگرچه بصری سازی وبسایت مطمئنا باعث ایجاد یک وب سایت جذاب می شود، اما می تواند به رتبه بندی آن در موتورهای جستجوگر آسیب وارد کند!


داشتن یک وب سایت زیبا همیشه این تضمین را به شما نمی دهد که دیده شوید. برای اینکه وب سایت تان در نتایج جستجو نشان داده شود، موتورهای جستجو باید بدانند که وب سایت شما در مورد چه چیزی است.


یکی از راه های اصلی آموزش و هدایت موتورهای جستجو در مورد فیلد وب سایت، استفاده از محتوا است. در واقع بررسی و ایندکس محتوا بخشی از عملکردهای موتورهای جستجو هستند.

اما در نظر داشته باشید که محتوا تنها برای موتورهای جستجو نیست؛ بلکه برای افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند نیز مفید و موثر است. بنابراین بیایید در مورد چند دلیل مهم بودن محتوا در رتبه بندی موتورهای جستجو و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری صحبت کنیم.
◊ چرا وجود محتوا برای رتبه بندی سایت و نرخ تبدیل مهم است؟

دلایل بسیاری وجود دارد که به طور قطع نشان می دهد محتوا برای تبدیل مخاطب به مشتری و رتبه بندی گوگل حائز اهمیت است. در ادامه به چند مورد مهم آن اشاره می کنیم.▪ ارائه اطلاعات چگونه به افزایش نرخ تبدیل کمک می کند؟

محتوا اطلاعاتی را ارائه می دهد و می توان از این اطلاعات برای آموزش و هدایت موتورهای جستجو درباره هدف  وب سایت استفاده کرد. همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که چگونه وب سایت شما در موتورهای جستجو به تصویر کشیده می شود و اینکه آیا محتوای شما هدف وب سایت را به درستی بیان می کند یا خیر؟


هدف شما ممکن است ارائه اطلاعات، فروش چیزی یا ارائه خدمات باشد. فرقی ندارد همیشه باید وب سایت خود را به گونه ای بهینه کنید که موتورهای جستجو از آنچه در آن وجود دارد، آگاه باشند. به این ترتیب، موتورهای جستجو می دانند چه زمانی وب سایت شما و صفحات آن را در نتایج جستجو برای جستجوی مربوطه توسط کاربران به نمایش درآورد.از سوی دیگر وقتی کاربران به آدرس وبسایت شما وارد می شوند، به احتمال زیاد به دنبال چیزی مانند محصول، خدمات یا اطلاعات هستند.

یکی از راه های ارائه این اطلاعات و جزئیات مربوط به محصولات و خدمات استفاده از محتوا است. ارائه اطلاعاتی که کاربران به روشی روشن و آسان به آنها دسترسی خواهند داشت، می تواند به حفظ آنها در سایت و افزایش نرخ تبدیل ها کمک کند.بیشتر بدانید:

انواع خریداران آنلاین کدامند؟

تاثیر نوع رفتار مصرف کننده بر تجارت الکترونیکcontent on your website

▪ لینک های (پیوندها) داخلی چه کمکی به موتورهای جستجو می کنند؟

محتوا همچنین فرصتی عالی برای پیوندهای داخلی فراهم می کند. پیوند داخلی، متن درون محتوایی است که به صفحه مرتبط دیگری در وبسایت پیوند داده شده است.


لینک داخلی راهی عالی برای هدایت کاربران به سمت اطلاعات اضافی است که ممکن است به دنبال آنها باشند.

همچنین موتورهای جستجو دوست دارند پیوندهای داخلی وبسایت را نیز مشاهده کنند. وقتی موتورهای جستجو صفحات سایت را بررسی و ایندکس می کنند، اغلب از طریق لینک های داخلی از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می شوند. بنابراین، پیوندهای داخلی ممکن است به رتبه بندی وب سایت کمک کند تا موتورهای جستجو سریع تر ایندکس شوند و مطالب ارائه شده در وبسایت بهتر درک شوند.مطالب مرتبط:

فواید استفاده از لینک های فالو و نوفالو در محتوا

بک لینک ها و میزان اثربخشی آنها بر سئو سایت▪ کلید واژه ها چه تاثیری بر رتبه بندی سایت و کاربران دارد؟

محتوا باید همیشه در راستای استراتژی کلمات کلیدی تالیف شده باشد. بنابراین بهتر است درباره کلمات کلیدی بیشتر و بهتر تحقیق کنید. هر اندازه زمان به انتخاب کلمات کلیدی اختصاص دهید مسلما نتیجه بهتری خواهید گرفت.


کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که قصد دارید در جستجوهای آنلاین مخاطبان بالقوه دیده شوند و به بهترین وجه محصولات و یا خدمات شما را توصیف کنند.


این اصطلاحات باید برای هر صفحه وب سایت اختصاصی باشد. محتوا مکانی عالی برای برجسته سازی این کلمات کلیدی به روشی طبیعی و مرتبط است. همچنین به موتورهای جستجو برای ایجاد ارتباط بین وب سایت و کلمات کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی کمک می کند.بیشتر بدانید:

ساختار متن چه تاثیری بر جذب مخاطب و سئوی محتوا دارد؟

تقویم محتوا و تاثیر آن بر ترافیک سایت

نقش کلمات کلیدی در ترافیک وبسایت

نکات مهم در نحوه نگارش محتوای متنیwhy is content strategy important

▪ کال تو اکشن چیست و چطور به نرخ تبدیل کمک می کند؟

یکی دیگر از کاربردهای محتوا استفاده از آن برای دعوت به عمل مخاطبان است. فراخوان اقدام به عمل، دعوت از کاربران برای تکمیل یک اقدام است.


چند نمونه از کال تو اکشن ها عبارتند از :

دکمه تماس با ما، امکان ثبت درخواست قیمت، افزودن به سبد خرید، بررسی و بارگیری PDF یا هر آنچه که می خواهید کاربران در وب سایت شما انجام دهند.

اضافه کردن دکمه تماس با ما در کل صفحات سایت ممکن است به افزایش نرخ تبدیلات از طریق وب سایت کمک کند.
مطالب مرتبط:

چطور از محتوای کاربر در بازاریابی نوین استفاده کنیم؟

بازاریابی محتوایی چیست؟

ابزارهایی برای بهینه سازی وبسایت و افزایش نرخ تبدیل

بهترین راه افزایش نرخ ترافیک چیست؟

مزایای محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟

در صنعت آنلاین، اغلب می گوییم که محتوا سلطان است. چراکه محتوا نه تنها می تواند رتبه بندی وبسایت را در موتورهای جستجو بهبود ببخشد و بازدیدکننده های زیادی را به سوی وبسایت هدایت کند و تجربه کاربری را افزایش دهد، بلکه می تواند به تبدیل کاربران به مشتریان وفادار یا طرفداران همیشگی نیز کمک کند.

انتهای مقاله/ چرا محتوای وب سایت بسیار مهم است؟آخرین تاریخ به روزرسانی: 1400/1/25سپاس از شما برای تایمی که به ما اختصاص دادید. در صورت تمایل می توانید در بخش نیاز به محتوا ثبت نام کرده و تولید محتوای وبسایت تان را به گروه تحریریه ما بسپارید.
آسان پن، مجری تولید محتوای حرفه ای _ www.asanpen.com

درباره آسان پن